Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Юссеф Ель Хадрі$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Юссеф Ель Хадрі 
Режим швидкості вітру в Марокко на початку XXI століття / Юссеф Ель Хадрі, В. М. Хохлов // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2017. - Вип. 21. - С. 22-28. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Описано результати дослідження швидкості вітру на 26 метеорологічних станціях Марокко за період 2005 - 2014 рр. Проведено порівняльний аналіз середньої скорості вітру за періоди 1980 - 1999 та 2005 - 2014 рр. Представлено результати розрахунку повторюваності швидкості вітру по групах різної сили вітру. Визначено райони з переважанням швидкостей вітру, сприятливих для розгортання вітроенергетичних установок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д237.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Юссеф Ель Хадрі 
Результати розрахунків регіональних кліматичних моделей кількості загальної хмарності в Марокко на період 2020 - 2050 рр. / Юссеф Ель Хадрі, В. М. Хохлов // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2018. - № 21. - С. 21-27. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Наведено результати розрахунків кількості загальної хмарності, одержані за допомогою 11 регіональних кліматичних моделей проекту CORDEX на період 2020 - 2050 рр. у Марокко. Мета роботи - визначення можливих кількісних показників загальної хмарності та визначення ділянок території, на яких хмарність буде надавати найменший вплив на кількість прямої сонячної радіації, що надходить до підстильної поверхні. В результаті проведеного аналізу визначено майбутній просторовий розподіл хмарності та характер її річного ходу в Марокко. Зроблено висновок, що в майбутньому велика частина території Марокко буде характеризуватися низькою кількістю загальної хмарності, що в свою чергу буде незначно впливатиме на кількість прямої сонячної радіації, що надходить до підстильної поверхні у цих районах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д246.834(61МАР)

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Юссеф Ель Хадрі 
Режим швидкості вітру в Танжері у 2021 - 2050 роках / Юссеф Ель Хадрі, В. М. Хохлов // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2019. - № 23. - С. 5-13. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Марокканська енергетична система дуже залежить від зовнішніх енергетичних ринків. Тому сучасна марокканська енергетична стратегія спрямована на розгортання проектів в галузі поновлюваних технологій. Марокко багата на вітрові ресурси. Мета публікації - визначення характеристик вітрового режиму в 2021 - 2050 рр. в Танжері для оцінки вітрового потенціалу. В цьому дослідженні були використані дані регіональних кліматичних моделей (РКМ) з високим просторовим дозволом проекту CORDEX. Результати моделювання РКМ по сценарію RCP 4.5 подані в прямокутній системі координат з просторовим дозволом - 44 км. Для аналізу був використаний ансамбль з 11 кліматичних моделей. Для перевірки РКМ застосовувались ретроспективні симуляції для періоду 2011 - 2016 рр., а для перевірки прогнозів РКМ за швидкістю вітру використовувалися спостереження на метеостанції Танжер. Виконаний аналіз дозволяє зробити висновок, що середні за ансамблем моделей ряди середньомісячних значень близькі до середніх значень спостережуваних метеорологічних параметрів. Моделі відображають кліматичні параметри з різним ступенем точності, їх результати можуть бути використані для аналізу майбутніх станів кліматичної системи в цьому регіоні. Середня швидкість вітру для періоду 2021 - 2050 рр. на станції Танжер буде складати 5,1 м/с, що більше поточного значення на 0,6 м/с. На території регіону Танжер - Тетуан - Ель-Хосейма прогнозується швидкість вітру 4,5 м/с і більше. Порівняння значення швидкості вітру, розрахованої РКМ, з даними спостережень за період 2005 - 2014 рр. показало збільшення її значення. На основі середньорічних значень швидкості вітру в кожному вузлі сітки були розраховані коефіцієнти лінійної регресії. Висновок: моделювання РКМ показало, що в 2021 - 2050 рр. на території регіону Танжер - Тетуан - Ель-Хосейма будуть переважати умови, сприятливі для експлуатації та подальшого розвитку вітроенергетики. Порівняння модельних розрахунків з даними спостережень для поточного кліматичного періоду показало, що в районі Гібралтарської протоки і на прилеглих до неї територіях в майбутньому очікується збільшення швидкості вітру. Максимум в річному ході швидкості вітру буде спостерігатися в холодний період року, який збігається з періодом зростання споживання електроенергії споживачами. Напрямки подальших досліджень. Результати цього дослідження будуть використані в якості основи для розрахунку потужності вітру в цьому регіоні в 2021 - 2050 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д249(61МАР)37 + Д237.20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського