Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Якубець О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Якубець О. І. 
Аргіназа лімфоцитів периферичної крові у хворих на рак яєчника / О. І. Якубець, Д. З. Воробець, З. Д. Воробець // Буков. мед. вісн.. - 2012. - 16, № 4. - С. 187-190. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Якубець О. І. 
Особливості аргіназного та NO-синтазного шляхів метаболізму L-аргініну в лімфоцитах периферичної крові хворих на рак яєчника / О. І. Якубець, Р. В. Фафула, Д. З. Воробець, З. Д. Воробець // Укр. біохім. журн.. - 2013. - 85, № 5. - С. 105-113. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Досліджено особливості аргіназного і NO-синтазного шляхів перетворення L-аргініну в лімфоцитах периферичної крові жінок, хворих на рак яєчника. Показано, що розвиток онкопатології супроводжується дисбалансом у системі синтезу NO в лімфоцитах крові, який полягає в активації аргінази та індуцибельної ізоформи NO-синтази (іNOS) і значному інгібуванні її конститутивної ізоформи. Проаналізовано кінетичні властивості NOS лімфоцитів крові пацієнток з раком яєчника. Показано, що за онкопатології уявна константа спорідненості ІNOS до L-аргініну в 5,4 раза нижча, ніж для eNOS лімфоцитів крові осіб групи контролю, а інгібування активності іNOS відбувається за неконкурентним типом і за рахунок зниження числа обертів ензиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Парижак С. Я. 
Маркери та регуляторні механізми за раку яєчників / С. Я. Парижак, О. І. Якубець, З. Д. Воробець // Ukr. Biochem. J.. - 2014. - 86, № 4. - С. 36-50. - Бібліогр.: 103 назв. - укp.

Рак яєчників є одним із поширених злоякісних захворювань жіночої репродуктивної системи, яке частіше за інших ранньої діагностики, лікувальної тактики, прогностичних критеріїв, зокрема біохімічних, і способів профілактики цієї патології. Дотепер не існує специфічних діагностичних тестів, які б надали змогу виявляти пухлину на ранніх етапах її розвитку. Незважаючи на великий арсенал пухлинних маркерів, єдиним більш-менш надійним тестом за раку яєчників є визначення антигену СА-125. В огляді висвітлено результати основних сучасних досліджень, спрямованих на з'ясування регуляторних механізмів, пов'язаних із метаболізмом L-аргініну та активністю АТР-гідролазних систем, пошук нових маркерів раку яєчників, визначено основні ймовірні претенденти на цю роль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Якубець О. А. 
В. Щербицький та ідеологія: до питання щодо причин "маланчуківщини" / О. А. Якубець // Укр. іст. журн.. - 2014. - № 5. - С. 107-125. - укp.

Розглянуто ідеологічний аспект діяльності В. Щербицького на посаді першого секретаря ЦК Компартії України в 1970-х рр., досліджено причинно-наслідкові зв'язки певних епізодів історії УРСР указаного періоду та мотивацію дій їх учасників. Розкрито ставлення першого секретаря ЦК КПУ до мовного та національного питань. Проаналізовано роль і місце В. Щербицького у виникненні такого явища, як "маланчуківщина".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Якубець О. І. 
Функціонування NO-сигнальної системи в лімфоцитах крові жінок у нормі та при неопластичній трансформації яєчника / О. І. Якубець, Д. З. Воробець, З. Д. Воробець, М. Р. Гжегоцький // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2014. - № 4. - С. 56-63. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Исследованы особенности функционирования NO-синтаз в лимфоцитах периферической крови в норме и при неопластической трансформации яичника. Показано, что развитие злокачественной трансформации клеток яичника сопровождается дисбалансом в системе синтеза NO в лимфоцитах крови, который заключается в активации аргиназы и индуцибельной изоформы NO-синтазы (в 167 раз) и значительном ингибировании ее конститутивной изоформы (в 4,1 раза). Установлено, что при увеличении стадии развития рака яичника с I по IV увеличивается концентрация малонового диальдегида в лимфоцитах крови, снижается активность еNOS и увеличивается активность iNOS. При условии развития онкопатологии нарушается NOS путь метаболизма L-аргинина, что свидетельствует о дисметаболических изменениях в системе синтеза NO, а именно его гиперпродукции. Активность NOS и концентрация NO, наряду с другими параметрами, могут свидетельствовать о функциональном состоянии клетки и быть прогностическими показателями для диагностирования и оценки эффективности онкотерапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Парижак С. Я. 
Функціональні та вікові особливості розвитку раку яєчників / С. Я. Парижак, О. І. Якубець, З. Д. Воробець // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2015. - № 1. - С. 72-82. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Якубець О. І. 
Концентрація антигену CA-125 у практично здорових жінок різних вікових груп і на різних стадіях розвитку злоякісної неопластичної трансформації яєчника / О. І. Якубець, Д. З. Воробець, Л. О. Одноріг, З. Д. Воробець, М. Р. Гжегоцький // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2016. - № 2. - С. 53-58. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета дослідження - з'ясувати особливості змін концентрації антигену CA-125 у практично здорових жінок залежно від віку та можливість використання цього показника як тесту на донозоологічний стан. Об'єктом досліджень слугувала сироватка крові практично здорових жінок і пацієнток із неопластичними змінами яєчника, а також лімфоцити периферичної крові. У дослідженні брали участь 44 клінічно здорові жінки, репрезентативні за віком (середній вік 53,8 +- 5,4 року). Групу формували з волонтерів (добровольців) із-поміж працівників Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, а також працівників гностичного центру. Групу практично здорових жінок умовно було розподілено на дві підгрупи - К1 (26 осіб віком 20 - 40 років, фізіологічна норма) і К2 (18 осіб віком 41 - 60 років, донозологічний стан). Висновки: дані, одержані під час вивчення концентрації глікопротеїну CA-125 у сироватці крові практично здорових жінок, надають підстави стверджувати, що тест визначення цього онкомаркера є інформативним діагностичним показником переходу стану організму з фізіологічної норми в донозологічний стан, що корелює з віком жінок, а також діагностичним показником ступеня злоякісності раку яєчника.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*74*726 + Р569.715.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Якубець О. 
Українці серед вищого командного складу Збройних сил СРСР у роки німецько-радянської війни / О. Якубець // Укр. іст. журн.. - 2018. - № 5. - С. 90-106. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

За допомогою програмного забезпечення було сформовано та завдяки використанню кількісної методології проаналізовано перелік командувачів фронтів, армій, начальників штабів фронтів, командирів корпусів Червоної армії, усього 1106 осіб. Із них українці становили 133, або ж 12 %, що на понад 6 % менше частки представників цієї національності у структурі населення СРСР періоду німецько-радянської війни 1941 - 1945 рр. Водночас продемонстровано тотальне домінування росіян на вищих командних посадах - 77 % за їх загальносоюзної частки 58 %. Зроблено висновок про свідомий підхід радянського керівництва до формування вищого ешелону воєначальників. Наголошено на відсутності грунтовних досліджень із цієї теми в радянській та пострадянській історіографіях, як і публічної статистики стосовно представників різних етносів СРСР у складі збройних сил цієї країни загалом. Приділено увагу питанням визначення національності за умов радянської юридичної системи та повноти статистики загальних переписів населення. Подано стислі біографічні довідки генералів, українців за походженням, котрі командували фронтами й арміями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622 + Ц35(0)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Якубець О. А. 
Політична біографія В. В. Щербицького у контексті історії України (1918 - 1990 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. А. Якубець; . - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

На прикладі політичної біографії першого секретаря Центрального Комітету Комуністичної Партії України, члена Політбюро Центрального Комітету Комуністичної Партії Радянського Союзу Володимира Щербицького досліджено шлях становлення представника вищого ешелону партійно-державної номенклатури СРСР та УРСР. На основі великої джерельної бази (архіви, збірки документів, мемуари, інтерв’ю) та наукових публікацій поетапно висвітлено його життєвий шлях (від народження до смерті, 1918 – 1990 pp.), причинно-наслідкові зв'язки та обставини просування щаблями кар'єрної драбини з прив'язкою до процесу формування радянських номенклатурних кланів (насамперед, т. зв. "дніпропетровського") та боротьби за владу у Радянському Союзі у 2-й пол. 20 ст. Здійснено детальний аналіз діяльності В. Щербицького на посаді першого секретаря ЦК КПУ (1972 - 1989 pp.) з акцентуванням на ідеологічній складовій та кадровій політиці. Виявлено причини та закономірності, які зумовили політичне довголіття цього політика в умовах командно-адміністративної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Щербицький В. В. + Ф61(2)93(2УКР)8 Щербицький В. В.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шостак М. А. 
Перспектива застосування сучасних анальгетиків центральної дії для лікування гострого післяопераційного болю в пацієнтів травматологічного профілю / М. А. Шостак, В. В. Крижевський, О. Е. Доморацький, В. Ю. Гладких, О. А. Якубець // Медицина невідклад. станів. - 2022. - 18, № 2. - С. 87-89. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Застосування схеми мультимодальної анальгезії на основі парацетамолу та НПЗП не завжди ефективно дозволяє контролювати біль. Регіонарні методики, безумовно, виглядають привабливими, особливо для пацієнтів травматологічного, ортопедичного профілю, але вони мають свої недоліки: висока вартість, складність технічного виконання, звикання до місцевих анестетиків. Застосування опіоїдів є класичним методом лікування післяопераційного болю з добре відомими позитивними та негативними ефектами. Таким чином, пошук альтернативних схем лікування післяопераційного болю є необхідним у сучасній анестезіології, інтенсивній терапії, травматології та хірургії тощо. Досить привабливим виглядає застосування анальгетика центральної дії нефопаму гідрохлориду у схемі мультимодального знеболювання. Розглянуто сучасні проблеми знеболювання травматологічних хворих та можливість застосування нефопаму гідрохлориду для менеджменту болю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського