Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Янковська Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Янковська Д.  
Еволюція рослинних форм в орнаментиці творів українського іконопису XVII ст. / Д. Янковська // Народознав. зошити. - 2003. - № 5-6. - С. 835-841. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(4УКР)41 + Щ124.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68851 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Янковська Д. О. 
Східні впливи в орнаментальному оформленні українських ікон кінця XVI - XVII ст. : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. : 17.00.06 / Д. О. Янковська; Львів. нац. акад. мистец. - Л., 2005. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблему східних впливів в орнаменті українських ікон кінця XVI - XVII ст. На базі комплексного підходу висвітлено історичний аспект впливів мусульманського Сходу на культуру європейських країн, визначено передумови східних впливів на українське мистецтво кінця XVI - XVII ст. Наведено характеристику орнаменту мусульманських країн Близького та Середнього Сходу, розглянуто причини орнаментування ікон. Висвітлено загальні тенденції розвитку іконної орнаментики, виявлено основні схеми та мотиви, художні особливості досліджених орнаментів. Досліджено їх еволюцію у контексті тогочасних мистецьких явищ - західноєвропейських і східних впливів. На підставі порівняльного аналізу орнаментики українських ікон і орнаментів мусульманського Сходу виявлено численні аналоги схем і мотивів в обох орнаментальних комплексах. У орнаментиці ікон визначено схожі за походженням схеми та мотиви: на основі рослинної ромбовидної сітки та сітки з геометричних фігур з рослинними мотивами всередині (банд-е румі), мотиви тюльпана, гвоздики, лотоса, квітки та плода граната, простежено їх розвиток у східному орнаменті та в оздобленні українських ікон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ124.3(4УКР)3-183(5) + Щ146.563(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Янковський О. А. 
Микроконтроллерная система для исследования сенсо-моторных реакций / О. А. Янковський, Д. О. Янковська, Д. І. Маракушин // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2018. - Вип. 2. - С. 101-104. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Рассмотрена микроконтроллерная система для контроля координации движения рук пациента при различных заболеваниях нервной системы, приводящих к нарушениям моторики рук. Данная система может использоваться как при диагностике, так и на различных этапах лечения таких болезней, как апраксия, болезнь Паркинсона и т.п. Предложена система имеет невысокую сложность и возможности для расширения ее функциональных возможностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973.4 + Р62-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Янковський О. А. 
Автоматизована система для моделювання термічних опіків шкіри у експериментальних тварин / О. А. Янковський, Д. О. Янковська, Г. В. Полікарпова // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2022. - Вип. 1. - С. 102-105. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто автоматичну систему для моделювання термічних опіків шкіри у експериментальних тварин. Запропонована система складається з нагрівального елементу з підключеним до нього датчиком температури, комп'ютеру (або ноутбук), до якого через інтерфейс USB підключається зовнішній виконавчий пристрій, реалізований на мікроконтролері, який регулює температуру нагрівального елемента за допомогою широтно-імпульсної модуляції. Програмне забезпечення дозволяє задавати необхідні параметри термічного впливу (температуру, час, кратність) та передбачає можливість його розширення використанням автоматичного підбору температури та часу впливу в залежності від виду експериментальної тварини, ділянки тіла, що підлягає впливу та бажаного ступеня опіку. Наявність комп'ютера дає змогу вносити та зберігати дані щодо умов експерименту, тварин та результати досліджень з автоматичним формування карток експериментальних тварин та можливістю переносити дані до інших програм, наприклад для статистичної обробки результатів. Система може бути застосована для досліджень в області біології та медицини, зокрема у доклінічних випробуваннях препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського