Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Янковський С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Янковський С. В. 
Система конкретного ідеал-реалізму в контексті російського релігійно-філософського ренесансу : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / С. В. Янковський; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2004. - 19 c. - укp.

Доведено, що політематичні інтелектуальні дискусії стали підгрунтям для утворення особливого метафізичного спрямування у російській філософській думці ідеал-реалізму, що остаточно визначилося на початку XX ст. Його засади було викладено у працях М.Лосського та С.Франка. Упродовж наступних десятиліть ідеал-реалізм набув вигляду своєрідної філософської системи - конкретного ідеал-реалізму. На початку 1920-х рр. вона вважалася зразком російської академічної філософської традиції, а у вирішенні проблем гносеології, теорії цінностей, антропологічної проблематики, соціально-філософських проблем успішно конкурувала з панівними течіями російської філософії, поступово набуваючи визнання в Європі та Америці. Зауважено, що провідним мотивом гносеології ідеал-реалізму є визначальна роль інтуїтивного пізнання. Онтологія ідеал-реалізму містить оригінальне персоналістичне вчення про субстанційного діяча; існування є витвором творчого прагнення і ствердження цінностей відносно їх сили та рангу. Це було б неможливим поза феноменом свободи волі, яка становить суть соціально-історичної та філософської атропологій у системі конкретного ідеал-реалізму. Наявність духовної свободи виправдовує існування людини як апокаліптичного виміру всесвіту, висвітлення кінцевої мети його існування (causa finais).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.1 + Ю3(4РОС)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Янковський С. А. 
Інститут громадянства Європейського Союзу та тенденції його розвитку : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / С. А. Янковський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Визначено характерні риси громадянства Європейського Союзу (ЄС) як міжнародно-правового інституту. Встановлено, що динамічність громадянства ЄС обумовлюється його квазідержавним характером та особливою правовою природою. З'ясовано, що як цілісне явище громадянство ЄС існує в єдності соціального, політичного і правового компонентів. Виявлено, що саме поєднання держави і нації створило подвійний критерій союзного громадянства. Доведено, що громадянство ЄС є одним з основних структурних елементів інтеграції в межах квазіфедеративної держави. Визначено особливості регулювання правового статусу громадянина ЄС. Обгрунтовано доцільність запровадження у ЄС поступової уніфікації національного законодавства щодо громадянства у державах-членах ЄС. Вказано на доцільність приведення положень законодавства України про громадянство у відповідність із нормативно-правовою базою ЄС, зокрема з метою уникнення випадків множинного громадянства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.1 + Х915.232.5-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Янковський С. В. 
Уявне та дійсне соціокультурного світотворення: діалектика неоднорідного : [монографія] / С. В. Янковський. - Маріуполь : Друкарня "Новий світ", 2015. - 287 c. - Бібліогр.: с. 253-285 - укp.

Виконано філософський аналіз символічного виробництва образу та форми світу в контексті глобальної стратегії світосприйняття. Обгрунтовано необхідність несистемного підходу до вирішення проблеми соціокультурних впливів та соціокультурних сенсів світотворення. Виведено концепт соціокультурного світу із репрезентованого у філософській рефлексії поняття та форми світу. Охарактеризовано теоретико-методологічні принципи аналізу культурного поля в розмаїтості виявів соціокультурної реальності. Визначено характерологічні особливості концепту соціокультурного світу. Проаналізовано об'єктивацію, інформаційно-комунікативний субстрат та запити комунікації в соціокультурному світі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю932.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Янковський С. В. 
Глобалізаційна фобія та інклюзивне бачення в соціокультурному світі України / С. В. Янковський // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2015. - № 1. - С. 92-96. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Подолання впливу негативного історичного контексту на культурне та соціальне поле можливо через утвердження цінностей плюралізму в сучасному суспільстві. Україна належить до диверсифікованих суспільств. Становлення публічності суспільного життя на рівні взаємозв'язку етнічної та національної ідентичності становить однин із актуальних напрямків стратегії соціокультурних досліджень. Різноманіття українського суспільства може бути як причиною розшарування та дефрагментації соціального поля України, так і стати основою суспільства процвітання. Мета дослідження - з'ясування основних питань інклюзивного бачення. Завданням стратегії соціокультурних досліджень є аналіз конструювання інклюзивного бачення в сучасній Україні. Стратегія дослідження світового інституційного досвіду плюралізму є важливою складовою утвердження переваг глобальної цінності соціокультурного різноманіття. Особливістю плюралізму є те, що він становить результат самовизначення суспільства, а не синонім соціокультурного різноманіття. Плюралізм є відповіддю на виклик світового різноманіття. Співвідношення міфу походження та інклюзивного бачення становить основний вміст дослідження. Глобалізаційна фобія та соціальний ресентимент базуються на докритичному мисленні. В глобальному світі утворюється простір громадянської культури, яка не територіальна та не етнічна. Символічне виробництво соціального та культурного полів громадянської культури засновується на трансцендентальній ідентичності, яка основується не на припущеннях спорідненості та спільності, а на взаємній повазі та безпеці для всіх.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Янковський С. С. 
Оцінка стану динамічного стенду авіаційного тренажера / С. С. Янковський, В. В. Кабанячий // Механіка гіроскоп. систем : наук.-техн. зб. - 2018. - Вип. 35. - С. 110-120. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На основе опыта регулирования, испытаний и эксплуатации динамических стендов в составе комплексных тренажеров самолетов Ил-86НП, Ил-62М3, Ил-96-300 и Ту-204 (Россия, Пензенское конструкторское бюро моделирования), Ан-74ТК-200 (Украина ДП "Антонов") предложено решение проблемы анализа состояния динамических стендов, выявление недостатков динамических стендов и оценки пригодности динамических стендов для использования в составе комплексных тренажеров самолетов для обучения и переобучения пилотов. Этот подход включает разработанное управление динамическим стендом и его гидроприводом и обобщенную методику использования результатов испытаний для выявления недостатков динамических стендов и их гидроприводов.


Індекс рубрикатора НБУВ: О5р-48

Шифр НБУВ: Ж66608 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сучасна культурологія: постмодернізм у логіці розвитку української гуманістики : колект. монографія / Ю. С. Сабадаш, О. М. Гончарова, Л. Г. Дабло, К. В. Кислюк, О. С. Колесник, О. В. Кравченко, Т. О. Кривошея, Ю. М. Нікольченко, І. В. Петрова, О. О. Смоліна, О. А. Степанова, В. А. Суковата, А. Т. Щедрін, С. В. Янковський; ред.: Ю. С. Сабадаш; Маріупольський державний університет. - Київ : Ліра-К, 2021. - 431 c. - Бібліогр.: с. 360-395 - укp.

Репрезентовано проблематику, яку актуалізовано в дослідницькому просторі культурології на межі ХХ - ХХІ століть. Очевидне завершення "доби постмодернізму" увиразнило необхідність, із одного боку, систематизувати та поцінувати досягнення "постмодернізму", а з іншого, - зафіксувати прорахунки, окреслюючи подальші шляхи розвитку української гуманістики в умовах "метамодернізму" - наступного етапу становлення й утвердження власне такої "культурної моделі". Зважаючи на високий рівень теоретичного опрацювання чинників, що адекватно визначають культурологічний аналіз, автори спиралися на специфічні ознаки історико-культурних етапів, міжнауковість, регіоніку, діалогізм, персоналізацію як структурні елементи біографічного методу, порівняльний та інтерпретаційний підходи, що дозволило показати як гуманістику, так і культурологію означеного у монографії періоду цілісними утвореннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859303 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського