Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>A=Ярмошик І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Ярмошик І. І. 
Становлення історичного краєзнавства Волині в ХІХ - на початку ХХ століть / І. І. Ярмошик. - Житомир : Волинь, 1998. - 24 c. - (Іст.-краєзнав. сер. вид-ва "Волинь"). - Бібліогр.: с. 21-22. - укp. - рус.

Аналізується зародження та розвиток історичного краєзнавства на Волині у XIX - початку ХХ ст. Дається оцінка цьому важливому громадському рухові. Робляться висновки, що в XIX ст. на Волині відбулося науково-організаційне становлення краєзнавства. Важливий вплив на його розвиток справила київська історична школа професора В.Антоновича, представники якої разом з вчителем підготували ряд грунтовних монографічних досліджень з різних проблем історії Волині. Сформувався і численний загін місцевих дослідників регіону, які залишили значну творчу спадщину, серед якої можна знайти розробки різноманітних питань волинського минулого (політичних, культурно-просвітницьких, релігійних, економіко-господарських), були закладені пізнавальні традиції, що знайшли продовження в наступні десятиліття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)52/61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ярмошик І. І. 
Володимир Антонович та історичне краєзнавство Волині другої половини ХІХ століття / І. І. Ярмошик. - Житомир : Полігр. центр Житомир. пед. ун-ту, 2002. - 42 c. - Бібліогр.: с. 38-42. - укp.

Розглянуто розвиток історичного краєзнавства Волині у другій половині ХІХ ст., визначено багатосторонній внесок професора Київського університету В.Антоновича та його учнів - представників київської історичної школи у дослідження минулого Правобережної України і Волині зокрема. Проаналізовано праці волинських краєзнавців з проблем минулого регіону.

Рассмотрено развитие исторического краеведения Волыни в период второй половины ХІХ в., определен многосторонний вклад профессора Киевского университета В.Антоновича и его учеников - представителей киевской исторической школы в исследование прошлого Правобережной Украины и Волыни в частности. Проанализированы труды волынских краеведов, связанные с проблемами прошлого региона.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5-8Антонович + Т3(4УКР346)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р96327 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ідея національної державності в українському і польському визвольних рухах в історичній ретроспективі : зб. наук. ст. / ред.: І. І. Ярмошик; Пол. наук. т-во у Житомирі, Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. - Житомир, 2010. - 266 c. - укp.

Проаналізовано різноманітні аспекти українсько-польських відносин від часів середньовіччя до сьогодення. Висвітлено питання соціально-економічної та політичної історії Волині, а також проблеми церковних відносин у регіоні. Розглянуто роль С. Петлюри і Ю. Пілсудського у військово-політичній історії української держави та Волинського краю. Досліджено особливості становлення української державності в роки Першої світової війни у Східній Галичині. Увагу приділено проблемам історіографії українсько-польських відносин, дослідженню історії населених пунктів Волині польською інтелігенцією у другій половині XIX ст., економічному та політичному становищу польських землевласників за умов Російської імперії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5/6-45 я43 + Т3(4УКР=9ПОЛ)5/6 я43 + Ф50(4УКР) я43 + Ф50(4ПОЛ) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ярмошик І. І. 
Польська історіографія 1800 - 1939 рр. суспільно-політичного і культурно-духовного розвитку Волині : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / І. І. Ярмошик; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С. Грушевського. - К., 2011. - 38 c. - укp.

Досліджено етапи розвитку процесу наукового пізнання минулого Волині упродовж 1800 - 1939 рр. Висвітлено маловідомі сторінки життя, наукової та літературної діяльності польських вчених, які досліджували історію Волині. Проаналізовано творчий доробок польських істориків, що дало можливість оцінити місце та значення їх діяльності у розвитку українсько-польських наукових відносин. Констатовано, що у польській історіографії створено значну кількість праць з історії Волині: польські вчені розглядали проблеми економічного, політичного, соціального та культурного розвитку регіону. Виявлено в цих працях широкий діапазон поглядів на історію Волині, в деяких з них доводилась "польськість" регіону та пропогувалася думка польського "культуртрегерства" на схід. Зазначено, що у більшості проаналізованих досліджень акцентовано на самобутності історії волинського краю та його несхожості ні з Польщею, ні з Литвою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ПОЛ)-1(4УКР346) + Т3(4УКР346)5/6-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Чуднівська кампанія 1660 року у дзеркалі польської історіографії : зб. наук. публ. про моск.-пол. війну середини ХVII ст. / ред.: В. Й. Борисенко; уклад.: І. Ярмошик; Пол. наук. т-во у Житомирі, Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. - Житомир : Євенок О.О., 2010. - 112 c. - укp.

Подано історичні праці польських дослідників, які відображають перебіг трагічних подій московсько-польської війни за Україну у 1660 р. на території сучасної Житомирщини. Проаналізовано особливості Любарсько-Чуднівсько-Слободищенської битви 1660 р. між польським та російським військом в контексті польської історичної баталістики. Висвітлено історію правління Я. Казиміра, війн і військової справи у Польщі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)461-683 + Т3(4ПОЛ)43-682 + Т3(4УКР-4ЖИТ)461

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА736227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ярмошик І. І. 
Основні напрямки історико-краєзнавчого вивчення Волині польськими науковцями в 1930-х роках / І. І. Ярмошик // Волин. іст. зап.. - 2010. - Т. 4. - С. 37-46. - Бібліогр.: 52 назв. - укp.

На архівних матеріалах досліджено внесок представників польської інтелігенції Волинського воєводства II Речі Посполитої в історико-краєзнавче вивчення минулого Волинського регіону в 30-х рр. ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ярмошик І. І. 
Українська православна церква в дослідженнях польського історика Яна Фіялека (1864 - 1936 рр.) / І. І. Ярмошик // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2012. - Вип. 34. - С. 146-150. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано праці польського історика Яна Фіялека, у яких досліджено проблеми історії православної церкви на українських землях упродовж XIV - XVI ст., зокрема доля Галицької митрополії, православних єпископств у часи середньовіччя, ставлення Московського та Константинопольського патріархатів до православної церкви на українських землях, звернено увагу й на інші дослідницькі праці науковця з історії католицького костьолу в Речі Посполитій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ярмошик І. І. 
Польська історіографія 1800 - 1939 рр. суспільно-політичного і культурно-духовного розвитку Волині : [монографія] / І. І. Ярмошик; Київ. нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Житомир : Волинь, 2010. - 511 c. - Бібліогр. в кінці розд., с. 407-452 - укp.

Простежено зародження та розвиток традицій історичного дослідження проблем минулого Волині в польській історіографії. Проаналізовано основні напрями та школи історичного вивчення Волині польськими авторами. Проаналізовано основні монографії, брошури, статті з історії Волині польських істориків, показано можливості їх використання для вивчення та популяризації минулого регіону. Розглянуто наукові контакти провідних польських та українських істориків в справі дослідження минулого регіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ПОЛ)5/6 + Т3(4УКР346)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА784967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції "Роль Римо-Католицької Церкви в суспільному житті Волині-Житомирщини у XVIII-XX ст.", 26 червня 2021 р. / ред.: О. М. Білобровець, В. В. Венгерська, Ю. М. Поліщук, О. А. Буравський, Г. Й. Стронський, І. І. Ярмошик, M. Sobczyńska–Szczepańska; Кафедральний собор святої Софії , Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, Житомирський державний університет імені І. Франка, Громадська організація "Студентський польський клуб". - Житомир : Рута, 2021. - 218 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - пол.

Досліджено роль католицької церкви в організації духовного життя поляків у Житомирі в XIII - XIX ст. Увагу приділено нищенню владою римо-католицької церкви на Волині та наданню преференцій російському православ'ю (кінець XVIII - XIX ст.). Проаналізовано благодійницьку діяльність римо-католицького духовенства на Волині (друга половина XIX - початок XX ст.). Досліджено роль римо-католицької церкви та її польський етноконфесійний вимір (70-90 pp. XX ст.). Висвітлено державотворочі проекти київського римо-католицького біскупа Юзефа Верещинського (1530-1598 pp.) в історіографії. Досліджено роль луцько-житомирських єпископів у суспільно-громадському житті Волині (на прикладі K. К. Цецішовського та М. Пивницького). Обгрунтовано основні етапи архітектурно-будівельної історії кафедрального костьолу св. Софії в Житомирії. Досліджено документи з діяльності римо-католицької церкви на Житомирщині в 70-90 pp. XX ст. Розглянуто фото виставки "Історія храму святої Софії крізь призму століть".


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР)-34/35 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського