Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Andrusiv U$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Andrusiv U. Ya. 
Evaluation of innovation activity of construction enterprises = Оцінювання рівня інноваційної діяльності підприємств будівельної галузі / U. Ya. Andrusiv, O. L. Galtsova // Наук. вісн. Полісся. - 2017. - Вип. 3 (ч. 1). - С. 204-215. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

З метою дослідження рівня інноваційної діяльності підприємств запропоновано методичний підхід, який передбачає 5 блоків: методичний; інформаційний; розрахунковий; оціночний; інтерпретація результатів. Сформовано систему показників на засадах концепції сталого розвитку, що надало змогу впровадити їх поділ і деталізацію за трьома рівнями. За допомогою запропонованого підходу проаналізовано рівень інноваційної діяльності підприємств будівельної галузі Прикарпаття та здійснено їх позиціювання на основі інтегрального показника рівня інноваційної діяльності та запропонованого коефіцієнта економічного зростання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Andrusiv U. 
Socio-economic development in the context of using reasonable specialization in the economy of Ukraine = Соціально-економічний розвиток України в контексті використання розумної спеціалізації в її регіонах / U. Andrusiv, H. Zelinska, O. Galtsova, O. Seleznova, M. Bahorka, N. Yurchenko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 2. - С. 248-258. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Проаналізовано нерівномірність економічного зростання в регіонах України та запропоновано розроблення регіональної політики на підставі використання ідеї смарт-спеціалізації. Як інструментарій для аналізування нерівномірності економічного розвитку регіонів використано методику, в основі якої лежить порівняння регіонів за валовим регіональним продуктом на одну особу, що лягло в основу визначення воронки відсталості регіону з-поміж інших за темпами економічного зростання. Аналіз проведено за 2010 і 2020 рр. Розрахунки надали змогу визначити території, які значно різняться за потенціалом розвитку. Запропоновано, з метою вирівнювання міжрегіональних диспропорцій, використати ідеї концепції смарт-спеціалізації як нової моделі економічного розвитку регіонів України. Розкрито суть упровадження цієї концепції на прикладі економіки Прикарпатського регіону за 2020 р. Визначено, що формування освітніх, туристичних і будівельних кластерів у регіоні є тими підвалинами, які формуватимуть довгострокову стратегію його розвитку. Запропоновано основні заходи з упровадження будівельного та освітнього кластерів. Проаналізовано компоненти, які визначають інноваційний розвиток України на основі глобальних індексів конкурентоспроможності та інновацій. Запропоновано формування економічної політики, яка націлена на вирішення стратегічних завдань соціально-економічного розвитку регіонів - забезпечення економічного зростання та якості життя населення в Україні. Обгрунтовано, що застосування підходу смарт-спеціалізації у довгострокових регіональних стратегіях сприятиме отриманню синергетичного ефекту як для людського, так і для інноваційного розвитку, на що націлена нова регіональна економічна політика. Для вирішення поставлених завдань використовуються загальні та спеціальні методи дослідження, а саме: теоретичне узагальнення для з'ясування сутності розумної спеціалізації), статистичний, порівняльний, порівняльний і стратегічний аналіз (для розрахунку та побудови динаміки ВРП на душу населення за регіонами України), графічний (для наочного представлення результатів аналізу). Крім того, метод візуалізації використано для побудови алгоритму формування регіональної політики України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Simkiv L. 
Concentration of entrepreneurial activity in the regions of Ukraine in the context of sustainable development = Концентрація підприємницької діяльності в регіонах України в контексті сталого розвитку / L. Simkiv, U. Andrusiv, H. Kupalova, N. Goncharenko, O. Dzoba, O. Yushkevych // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 3. - С. 347-356. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Досліджено стан та особливості розвитку малого підприємництва в Україні в контексті забезпечення постулатів сталого розвитку. Виявлено позитивні та негативні тенденції та зміни, визначено перспективи розвитку бізнес-структур в умовах сталого розвитку. Оцінюючи концентрацію підприємницької діяльності в регіонах України, визначено наявність певних коливань у динаміці та міжрегіональних відмінностей у щільності суб'єктів господарювання на 10 тис населення. На підставі аналізу підприємницької діяльності в регіонах України встановлено, що, незважаючи на недостатній рівень розвитку малого бізнесу, його вплив на економічний розвиток регіонів зростає. Це підтверджує розрахований коефіцієнт упливу надходжень від суб'єктів малого підприємництва до місцевого бюджету на ВРП, значення якого зростає в усіх регіонах. Розрахунок співвідношення витрат на персонал у сфері малого бізнесу до витрат на персонал на всіх підприємствах демонструє його тенденцію до зниження в більшості регіонів, що пояснюється збільшенням тінізації бізнесу, а не зниженням заробітної плати та скороченням числа працівників на цих підприємствах. Доведено, що розвиток підприємництва вирішує не лише економічні, а й соціальні питання. Це ефективний засіб реструктуризації, активізації інновацій, подолання дисбалансів у певних сегментах ринку, створення нових робочих місць і зниження рівня безробіття. Стимулювання розвитку підприємницької діяльності, підтримка малого бізнесу та створення умов для управління економікою є одними з першочергових завдань економічної політики держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У9(4УКР)0-131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського