Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Azizi H$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Azizi H. 
Purification of raw sugar beet juice by electrocoagulation = Очищення соку з цукрових буряків електрокоагуляцією / H. Azizi, V. Hakimzadeh, H. A. Golestani // Ukr. Food J.. - 2016. - 5, № 4. - С. 667-677. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Проведено дослідження з метою вивчення процесу електрокоагуляції як нового методу для видалення домішок і сполук не цукрів з цукру-сирцю бурякового соку. Дослідження виконано в періодичному хімічному реакторі, обладнаному баком на 5 л, що містить 3 алюмінієвих анодних і 3 залізних катодних електроди, з'єднаних паралельно. Досліджено вплив напруги 5, 10 і 15 В, час обробки з 15, 30 і 45-хвилинними інтервалами і значеннями рН 6, 7 і 8 на чистоту, каламутність і колір цукрового бурякового соку з використанням методу поверхні відгуку Бокс - Бенкена та статистичного проектування на базі програмного пакета Minitab 17. В ході процесу електрокоагуляції каламутність зменшується з підвищенням напруги. З підвищенням напруги розчинність анодних електродів також збільшується, що призводить до видалення більшої кількості забруднювальних речовин. Таким чином, зниження каламутності та збільшення напруги може бути пов'язано зі збільшенням виробництва стружки, в той час як зміни в значенні рН не мають істотного впливу на каламутність. Хоча збільшення напруги істотно не впливає на посилення кольору, проте воно може бути пов'язане зі збільшенням бульбашок і подальшим підвищенням ферментативної активності в процесі флотації. Збільшення ферментативної активності підсилює колір меланіну протягом певного часу через відкритість реактора під час флотації й аерації. Однак збільшення значення рН незначно посилює колір. Результати показали, що підвищення напруги призводить до збільшення ступеня чистоти. Розчинність анодних електродів збільшується з підвищенням напруги, згодом більш велика кількість домішок видаляється шляхом виробництва гідроксиду алюмінію. Підвищення напруги також призводить до одержання більшої кількості бульбашок, які посилюють контакт між гідроксидом алюмінію з забруднювачами та домішками, що сприяє флотації більшої кількості одержаного осаду і, таким чином, видаленню більшої кількості домішок. Збільшення тривалості процесу також призводить до підвищення ступеня чистоти, оскільки збільшення тривалості реакції призводить до більшої флотації осаду на поверхні рідини. Збільшення значення рН істотно не впливає на рівень чистоти. Зроблено висновок, що в цілому процес електрокоагуляції позитивно позначається на зниженні каламутності та підвищенні чистоти цукру-сирцю бурякового соку в процесі очищення, хоча на інтенсивність кольору вплив є незначним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського