Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Barnat-Hunek D$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Barnat-Hunek D.  
Techniki reflektometryczne TDR w pomiarach podciagania kapilarnego murow z Kazimierskiej opoki / D. Barnat-Hunek, Z. Suchorab // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2011. - № 716. - С. 317-324. - Библиогр.: 8 назв. - пол.

Досліджено моніторинг фізичних параметрів вапняної опоки з регіону Казімєжа Дольного у Польщі. Використано рефлексометричні техніки ТДР (Time Domain Reflectometry) як один з методів дослідження вологості. Дослідженням охоплено камені з замку в Яновці над Віслою, мури якого найкраще демонструють прогресуючу корозію, що залежить від зовнішнього впливу та віку мурів, а також камінь з каменоломні в Казімєжі Дольному. Дослідження порозиметричні вапняної опоки з південного та північного фасадів замку в Яновці та каменоломні в Казімєжі показали відмінність у змінах структури каменю. Ця відмінність спричинюється різним збереженням опоки в процесах капілярного підтягування вологи та розчинів солей. Висвітлено дослідницьку техніку ТДР як добру альтернативу до вимірювань міграції води в пористих будівельних матеріалах, а також інших водних параметрів, які характеризують цей матеріал.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н311.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Klimek B. 
Influence of zeolite additive on the properties of plaster used for monumental salted walls / B. Klimek, D. Barnat-Hunek, M. Franus // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 781. - С. 72-78. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Зазначено, що для захисту стін від висолоутворення використовуються різні штукатурні розчини та покриття. Штукатурки, які здатні транспортувати розчини солей з основи, забезпечуючи довговічність матеріалів, є кращими у порівнянні з традиційними штукатурками, такими як цементні. Вивчено вплив домішки природного цеоліту в виробництві вапняних штукатурок, призначених для засолених стін. Наведено результати дослідження вапняної штукатурки з домішкою цеолітів; лабораторні дослідження основних фізико-механічних параметрів, таких як сорбційна здатність, капілярне водопоглинання, густина, загальна пористість, міцність на стиск і вигин. Механізми модифікації розчину обговорено на підставі одержаних результатів. Для покращання властивостей розчинів використано спеціальні домішки, такі як гідрофобізатори, метилцелюлозу - водо утримувальну домішку; вінілацетат і порошок - кополімер етилену, редиспергувальну домішку для поліпшення адгезії. Експериментальні результати показали, що розчини, модифіковані природними цеолітами, завдяки їх пористій структурі відрізняються хорошими сорбційними властивостями і можуть накопичувати в собі достатню кількість солей. Запропоновані вапняні штукатурки з домішкою природних цеолітів, повністю сумісні з традиційними будівельними матеріалами, тобто їх можна використовувати у реставрації архітектурної спадщини, де є проблеми з солями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського