Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Biletskyi E$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Biletskyi E. 
Methods for defining hydraulic losses during power-law fluids flow = Методика визначення гідравлічних втрат при течії степеневих рідин / E. Biletskyi, O. Petrenko, D. Semeniuk // Ukr. Food J.. - 2015. - 4, № 1. - С. 88-94. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Запропоновано методику визначення гідравлічних втрат за течії теплоносіїв, в'язкість яких залежить від швидкості зрушення за степеневим законом, в трубопроводах і каналах теплообмінних пристроїв харчового обладнання. Розглянуто степеневі рідини, як окремий випадок кремнійорганічні рідини. Методику визначення гідравлічних втрат одержано на базі методу аналогій, який полягає в аналізі залежності місцевих опорів та опорів тертя від числа Рейнольдса (ЧР) ньютонівської рідини, заміни дійсного ЧР для ньютонівської рідини на ЧР для степеневої рідини і на підставі цього одержано аналітичні формули для визначення гідравлічних опорів, за звуження та розширення каналу та для визначення місцевих опорів за течії степеневих рідин. Для побудови виразів визначення місцевого опору за течії степеневої рідини в ступінчастому каналі та в повороті (які є найбільш поширеними в технологічному обладнанні) проаналізовано походження течії ньютонівської рідини в каналах з аналогічними гідравлічними опорами. За допомогою методу аналогії, побудовано формули для опису гідравлічних опорів у випадку звуження та розширення каналу. Одержані формули представлені у вигляді суми величин, що пов'язані з прискоренням або з уповільненням, звуженням або розширенням і поворотом потоку. Використовуючи принцип аналогії, для різних випадків числа Рейнольдса одержано формули для визначення місцевих опорів степеневих рідин. новки. Одержані вирази можна використовувати для визначення коефіцієнтів місцевих опорів за течії степеневих рідин, які є рівномірно придатними у широкому діапазоні зміни ЧР, що надає змогу проводити якісно нове проектування технологічного обладнання харчової промисловості у напрямку зниження енерговитрат і матеріалоємності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Biletskyi E. 
Three-dimensional model of non-Newtonian fluid flow in the rectangular channel = Тривимірна модель течії неньютонівскої рідини в прямокутному каналі / E. Biletskyi, O. Petrenko, D. Semeniuk // Ukr. Food J.. - 2016. - 5, № 3. - С. 550-559. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Запропоновано тривимірну математичну модель течії неньютонівскої рідини (ННР) з в'язкістю, що залежить від швидкості зрушення в прямокутних каналах технологічного обладнання харчової промисловості. Застосовано метод суперпозицій, що надає можливість побудувати поле поздовжньої течії ННР у прямокутному каналі технологічного обладнання зі стінками, що рухаються, і в такий спосіб визначити величини швидкості та тиску в будь-якій точці всередині каналу. Одержано модель поздовжньої течії ННР у прямокутному каналі, на стінках якого задані різні поздовжні швидкості. В основу побудови покладено рішення одновимірного завдання про куеттівську течію у каналі. Композиція течій у щілинних каналах із взаємно перпендикулярними парами стінок надає можливість одержати формулу витрати течії, яка задовольняє принцип граничної відповідності між течіями в прямокутному та щілинному каналах. Запропоновано спосіб побудови поля швидкості, що є розбивкою кінцевого перетину каналу на ділянки з різною залежністю від координат так, що на одних ділянках швидкість залежить тільки від однієї координати, а на інших - тільки від іншої координати. Одержано рівняння ліній, що розмежовують ці ділянки та способи визначення форми розмежувальних ліній. Одержані аналітичні формули надають можливість визначити макрокінетичні характеристики в кожній точці каналу з довільним розподілом граничних швидкостей течії ННР, в'язкість яких залежить від швидкості зрушення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського