Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Cмолій В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Cмолій В. 
Улюбленець Долі / В. Cмолій, О. Реєнт // Краєзнавство. - 2015. - № 3/4. - С. 5-13. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Увагу приділено найважливішим моментам, поворотним зигзагам долі академіка П. Т. Тронька. Докладно розглянуто його участь в краєзнавчих та пам'яткознавчих видавничих проектах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Cмолій В. 
Українська соціогуманітаристика воєнної доби: виклики, перспективи, можливості / В. Cмолій, О. Ясь // Укр. іст. журн. - 2022. - № 4. - С. 55-70. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета дослідження - осмислення новітньої пізнавальної ситуації, котра склалася у сучас ній українській соціогуманітаристиці внаслідок екстремальних передумов і деструктивних обставин воєнного часу. Методологія спирається на стратегії репрезентації й екстраполяції провідних тенденцій і перспектив функціонування суспільних та гуманістичних дисциплін за воєнної доби. Розглянуто палітру базових викликів і проблем сучасної української оціогуманітаристики, котра визначається війною з неоімперською Росією за національну й державну незалежність України. Наголошено, що виклики, кинуті гуманітаріям і суспільствознавцям, синхронізуються із доленосними викликами для всієї нашої країни, хоч і мають свої фахові виміри. Підкреслено, що пріоритети української соціогуманітаристики передусім пов'язані зі створенням і представленням багатоманітних образів воюючої України. Відзначено, що держава опинилася в епіцентрі катастрофічних соціокультурних розломів глобального світу, котрі нині здебільшого оцінюються у світлі сценаріїв війни на виснаження середньої й довгої тривалості. Показано, що сучасна війна стала вислідом неоімперського проекту путінської Росії, скерованого на знищення України як держави та повне розчинення української ідентичності. З'ясовано, що російська експансія є антиглобалістською, реваншистською та спрямованою на переформатування світового устрою й делімітацію пострадянського простору. Висновки: стверджено, що повномасштабна фаза російсько-української війни причинилася до конфігурації новітньої історичної доби на пострадянських обширах, початки якої сягають ще 2014 р. Обстоюється думка, що сучасна українська соціогуманітаристика має бути зорієнтована на розробку трьох основних блоків взаємопов'язаних проблем: створення адекватної наукової палітри воюючої України; студіювання місця та ролі нашої країни за часів кризи глобального світоустрою; окреслення природи російсько-української війни й темпоральних метаморфоз сучасності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4РОС),9(4УКР),301 + С.в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського