Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Fedyakova O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Fedyakova O. I. 
Functional status of erythron system under the influence of T-2 toxin and the posibility of corection with aerosol / O. I. Fedyakova, I. Ya. Kotsyumbas // Біологія тварин. - 2013. - 15, № 4. - С. 150-158. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Часто зміни структурно-функціонального стану еритрона є діагностичним показником впливу хімічних факторів на організм. За нормальних умов еритроцити здатні протидіяти певною мірою різним чинникам, але це знижує опір мембран. Такий ефект спостерігається під час старіння та негативного впливу факторів, в тому числі мікотоксинів. Особливо небезпечні (через широкое поширення у природі) є токсини мікроскопічних грибів Fusarium, в тому числі T-2 токсин, який належить до класу небезпеки 1 (LD50 для більшості видів в одному пероральному введенні 2 - 10 мг/кг). Оскільки червоні кров'яні клітини дуже чутливі до хімічних речовин морфофункціональні зміни дозволяють встановити інтенсивність токсичного впливу. Дослідження проведено на щурах-самцях лінії Вістар масою 180 - 200 г. Проведено дві фази досліджень. По-перше, вивчено вплив T-2 токсину після одноразового введення дозою 1/10 ЛД50. Ефект аеросилу на 4-й день після введення токсину вивчено на другому етапі. Досліджено вплив T-2 токсину на окремі гематологічні показники крові щурів, морфофункціональний стан еритрону. Встановлено депресивний вплив T-2 токсину на систему еритропоезу та біосинтез білка, що призводить до зниження кількості еритроцитів, гематокритного числа, концентрації гемоглобіну та похідних показників. Виявлено також зниження стійкості еритроцитів до гемолітика та популяційний перерозподіл вікових фракцій, зумовлений пришвидшеним старінням клітин під дією токсиканта. Вивчено позитивні зміни всіх зазначених показників у разі одночасного введення з токсином аеросилу. Зміна гематологічних показників та динаміка виходу ретикулоцитів вказують на високі сорбційні здатності аеросилу щодо T-2 токсину.


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського