Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Franus M$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Franus M. 
Modification of the lightweight aggregate with the use of spent zeolite sorbents after the sorption of diesel fuel / M. Franus, L. Bandura, W. Franus // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 781. - С. 32-41. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Klimek B. 
Influence of zeolite additive on the properties of plaster used for monumental salted walls / B. Klimek, D. Barnat-Hunek, M. Franus // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 781. - С. 72-78. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Зазначено, що для захисту стін від висолоутворення використовуються різні штукатурні розчини та покриття. Штукатурки, які здатні транспортувати розчини солей з основи, забезпечуючи довговічність матеріалів, є кращими у порівнянні з традиційними штукатурками, такими як цементні. Вивчено вплив домішки природного цеоліту в виробництві вапняних штукатурок, призначених для засолених стін. Наведено результати дослідження вапняної штукатурки з домішкою цеолітів; лабораторні дослідження основних фізико-механічних параметрів, таких як сорбційна здатність, капілярне водопоглинання, густина, загальна пористість, міцність на стиск і вигин. Механізми модифікації розчину обговорено на підставі одержаних результатів. Для покращання властивостей розчинів використано спеціальні домішки, такі як гідрофобізатори, метилцелюлозу - водо утримувальну домішку; вінілацетат і порошок - кополімер етилену, редиспергувальну домішку для поліпшення адгезії. Експериментальні результати показали, що розчини, модифіковані природними цеолітами, завдяки їх пористій структурі відрізняються хорошими сорбційними властивостями і можуть накопичувати в собі достатню кількість солей. Запропоновані вапняні штукатурки з домішкою природних цеолітів, повністю сумісні з традиційними будівельними матеріалами, тобто їх можна використовувати у реставрації архітектурної спадщини, де є проблеми з солями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Kirichenko-Babko M. B. 
Distribution of the carabid species (Coleoptera, Carabidae) in woodlands of the protected and urban areas (North of Ukraine) = Поширення видів турунів (Coleoptera, Carabidae) у лісових масивах природоохоронних та міських територій (північ України) / M. B. Kirichenko-Babko, L. I. Kobzar, J. M. Danylkiv, G. Lagod, M. Franus // Vestnik zoologii. - 2019. - 53, № 2. - С. 89-106. - Бібліогр.: 104 назв. - англ.

Досліджено асамблеї турунів лісових районів північної частини України: Поліський природний заповідник та міські парки Києва. Загалом на досліджених територіях було зареєстровано 88 видів турунів 29 родів. На досліджених територіях виявлено 31 лісовий вид, із них у міських парках було зареєстровано 22 види, а у Поліському заповіднику - 17 видів. Кількість лісових видів була меншою, ніж видів, притаманних відкритим типам оселищ, та видів-генералістів у лісових масивах усіх територій. Базуючись на даних про зустрічність і чисельність турунів, ліси за умов урбанізованої території можна розглядати як рефугіуми для багатьох лісових видів і, зокрема, видів, що знаходяться під охороною - Abax parallelus, Carabus glabratus, Carabus menetriesi та Cychrus caraboides. Графічна візуалізація результатів кластерного аналізу, неметричного багатовимірного шкалювання та безтрендового аналізу відповідностей показала відмінність між лісами Поліського природного заповідника та міськими парками. Окрім того, видове багатство Поліського заповідника виявилось нижчим, ніж у міських парках. Результати дослідження показали, що у майбутньому міські парки є важливими елементами управління та збереження ландшафтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.251 Car

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського