Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Glava M$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Glava M. G. 
Comparison of numeric properties of objects of different data domains in relational databases = Порівняння числових властивостей об'єктів різних предметних областей в реляційних базах даних / M. G. Glava, E. V. Malakhov // Електроніка та системи упр.. - 2018. - № 2. - С. 99-105. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Розглянуто проблему об'єднання моделей ПрО. Запропоновано зіставляти об'єкти ПрО на основі значень властивостей екземплярів цих об'єктів. Методи зіставлення властивостей розрізняються в залежності від типу шкал, в яких вимірюються їх значення. Зпропоновано порівнювати властивості числового типу даних методами k-means, гістограм, а також перевірити збіг закону розподілу значень властивостей. За сукупністю ознак прийняти рішення про подібність порівнюваних властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Galchonkov O. 
Exploring the efficiency of the combined application of connection pruning and source data preprocessing when training a multilayer perceptron / O. Galchonkov, A. Nevrev, M. Glava, M. Babych // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 2/9. - С. 6-13. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Традиційною схемою роботи з нейронними мережами (НМ) до недавнього часу було завдання архітектури НМ та її подальше навчання. Однак останні дослідження в цій області показали, що задані та налаштовані таким чином НМ мають значну надмірність. Тому додатковою операцією стала ліквідація цієї надмірності за рахунок проріджування зв'язків в архітектурі НМ. Серед безлічі підходів до ліквідації надмірності найбільш перспективним представляється спільне використання декількох методів, коли їх сумарний ефект перевищує суму ефектів одиночного використання кожного з них. Проведено експериментальне дослідження ефективності спільного використання ітераційного проріджування та передобробки (предіскаженій) вхідних даних у задачі розпізнавання рукописних цифр за допомогою багатошарового персептрона. Показано, що використання передобробки вхідних даних регуляризує процедуру навчання НМ, запобігаючи її перенавчання. Спільне використання ітераційного проріджування і предобробки вхідних даних надало можливість отримати меншу помилку розпізнавання рукописних цифр - 1,22 % у порівнянні з використанням тільки проріджування (помилка зменшилася з 1,89 до 1,81 %) і з використанням тільки предіскаженій (помилка зменшилася з 1,89 до 1,52 %). Крім цього регуляризація за рахунок предіскаженій надає можливість отримати монотонно збільшувальну кількість відключених зв'язків у разі збереження помилки на рівні 1,45 %. Отримані криві навчання для однієї і тієї ж задачі, які відповідають початку навчання з різних початкових умов, мають різні значення як в процесі навчання, так і в кінці. Це свідчить про багатоекстремальність функції якості - точності розпізнавання. Практичне використання цього полягає в пропозиції проводити багаторазове навчання НМ із вибором найкращого результату.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Glava M. G. 
Information technology for combining the relational heterogeneous databases using an integration models of different subject domains = Інформаційна технологія об'єднання реляційних гетерогенних баз даних на основі інтеграційних моделей окремих предметних областей / M. G. Glava, Eu. V. Malakhov, O. O. Arsirii, B. F. Trofymov // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2019. - 2, № 1. - С. 29-44. - Бібліогр.: 35 назв. - англ.

Мета роботи - вирішення задачі об'єднання реляційних гетерогенних баз даних на базі інтеграційних моделей (ІМ) окремих предметних областей (ПО). Запропоновано методи аналізу об'єктів та їх властивостей у разі об'єднання моделей ПО, метод об'єднання ІМ окремих ПО на підставі узгоджених рангових оцінок об'єктів і значень їх типізованих суттєвих властивостей. Удосконалено модель об'єкта ПО, яка на відміну від класичної враховує важливі при об'єднанні інтеграційні складові: множини значень узгоджених рангів властивостей і визначено на їх основі множини типізованих суттєвих і несуттєвих властивостей об'єкта та їх значень. Удосконалено модель ПО, яка на відміну від існуючої враховує визначені сценарій об'єднання та узгоджені рангові оцінки об'єктів. На основі запропонованих моделей і методів розроблено інформаційну технологію об'єднання реляційних гетерогенних баз даних, що надала можливість збільшити достовірність визначення об'єктів ПО та їх властивостей, що підлягають об'єднанню, з одночасним зменшенням кількості операцій їх зіставлення при автоматизованому створенні об'єднаної ІМ ПО.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Arsirii O. O. 
Information technology of supporting architectural solutions using polyglot persistence concept in learning management systems = Інформаційна технологія підтримки архітектурних рішень багатоваріантного зберігання даних в системах дистанційного навчання / O. O. Arsirii, M. G. Glava, M. Kolonko, A. O. Glumenko // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2020. - 3, № 2. - С. 13-31. - Бібліогр.: 45 назв. - англ.

Показано, що продуктивність систем дистанційного навчання (СДН) істотно залежить від, обраного при її проектуванні, архітектурного рішення по зберіганню та обробці даних. На підставі аналізу еволюції серверних архітектурних рішень, при проектуванні інформаційних систем, починаючи з побудови монолітної платформи до розподілених мікросервісів встановлено, що використання архітектури мікросервісів для серверної частини з ізоляцією компонентів на рівні коду та розподілу на рівні баз даних (БД), є хорошим рішенням при проектуванні високопродуктивних комплексних СДН. Однак, для реалізації багатоваріантного зберігання даних у СДН на основі декількох БД із різними логічними моделями на стороні сервера необхідно розробити інформаційну технологію підтримки таких архітектурних рішень. Показано, що розробка БД для таких систем як СДН, що оперують великим обсягом різноманітної інформації, складається з етапів концептуального логічного та фізичного моделювання і саме при створенні логічних моделей визначаються вимоги до зберігання та обробки даних, якими оперують виділені сутності для реалізації бізнес функцій. Проаналізовано особливості використання реляційних і нереляційних систем управління БД таких як: документні, ключ-значення, графові і колонкові сховища. Розроблено методику автоматизованого підбору логічних моделей даних на основі вихідної інформації про обмежений контекст, на основі якої в подальшому було розроблено класифікатор. Працездатність класифікатора перевірено на наборі даних для 230 сутностей. В результаті проведення експерименту достовірність класифікації склала 93 %. Переваги розробленої інформаційної технології підтримки архітектурних рішень по організації багатоваріантного зберігання різноманітних даних показано на прикладі проектування СДН JustStart. Аналіз результатів навантажувального тестування розробленої системи показує, що завдяки розподілу навантаження між трьома базами даних, її середній час відгуку за одночасної роботи 150 користувачів становить близько 1,2 с. У той час як, при моделюванні роботи цієї кількості користувачів тільки з однією системою управління БД час відгуку збільшився та становив в середньому близько 2,6 с. Таким чином, використання розробленої інформаційної технології підтримки архітектурних рішень по організації багатоваріантного зберігання великих обсягів різноманітних даних, надало можливість спроектувати та реалізувати СДН, швидкодія якої в разі її одночасного використання численною аудиторією в середньому в 2 рази більше, ніж у середньостатистичного освітнього ресурсу, представленого на ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6 + Ч311.290

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського