Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Gryshanova I$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія: Будівництво   
1.

Gryshanova I. 
Ultrasonic measurement technology in automated control of water resources / I. Gryshanova // Вісн. КПІ. Сер. Приладобудування. - 2021. - Вип. 62. - С. 37-41. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Контроль над водними ресурсами стає важливим стратегічним завданням. Тому державні органи ставлять перед агенціями, що займаються водними ресурсами, мету керувати запасами води та створювати правила її раціонального використання. Основним моментом контролю води є вимірювання. Існують три важливі аспекти вимірювань водних ресурсів: при видобутку води з природних надр, при споживанні та при передачі на зберігання. Контроль споживання води іноді базується не на вимірюваннях, а на попередній оцінці, наприклад, за допомогою відкачування. Технологія ультразвукового вимірювання, як основа автоматизованого контролю ресурсів, має потенційну роль на цьому ринку. На відміну від механічних (турбінних) лічильників ультразвукові мають пріоритет, оскільки вони дають можливість реалізувати розумне вимірювання. На відміну від електромагнітних лічильників, які також вимірюють з високою точністю і реалізують розумні функції, ультразвукові лічильники набагато більше підходять для неочищеної води і стічних вод. Такі водні ресурси зазвичай погано контролюються, а це означає, що ніхто не знає їх точної ціни. Вимірювання є обов'язковим для контролю вартості та для виставлення рахунків. Точність є важливим питанням, особливо коли ми говоримо про вимірювання в трубах великих діаметрів. Альтернативи ультразвуковим витратомірам практично немає. Ринок різноманітних приладів обліку рідин зосереджений на діаметрах до 400 мм. Для більших діаметрів використовуються тільки ультразвукові вимірювачі. У них багато каналів зондування потоку, складні алгоритми обробки даних. Таким чином, вони застосовні в дуже широкому діапазоні вимірювання. Розглянуто ультразвукові витратоміри час-імпульсного типу, щоб зрозуміти особливості їхньої теорії вимірювання з урахуванням усіх факторів, що впливають на їхню роботу. Описані похибки, властиві цим витратомірам під час вимірювань. Оскільки точність має велике значення при розрахунках, оцінено та проаналізовано вартість 1 % похибки вимірювання споживання водних ресурсів для труб малих (DN50 - DN150 мм) і великих (DN200 - DN1200 мм) діаметрів. Показано та обговорено втрати від встановлення неякісних приладів обліку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського