Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Henaff P$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Henaff P.  
From the control of biological complex systems to the control of robotic complex systems = Від управління складними біологічними системами до управління складними роботизованими системами / P. Henaff // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Електротехніка і енергетика. - 2011. - Вип. 11. - С. 445-448. - Библиогр.: 15 назв. - англ.

Наведено огляд фундаментальних аспектів застосування нейронних контролерів для управління рухом роботів. Після короткого введення в нервову систему, яка відповідає за рухи людини, увагу звернено на нейронну структуру управління крокуючими роботами. Показано, що нелінійні осцилятори є базою для подібних біологічних архітектур. Надано різні варіанти рішень, запропонованих за останні десять років. Ці підходи показують, що робот може адаптуватись під час змін в його навколишньому середовищі та вивчати різні способи ходьби.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.941-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Snegina E.  
Practical aspects of Rowat-Selverston bio-inspired oscillator simulation = Практичні аспекти числового моделювання біоподібного осцилятора Ровата-Сельверстона / E. Snegina, A. Pougatch, V. Khomenko, A. Melnyk, P. Henaff, V. Borysenko // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Електротехніка і енергетика. - 2011. - Вип. 11. - С. 369-373. - Библиогр.: 8 назв. - англ.

Розглянуто практичні аспекти моделювання біологічно подібного осцилятора Ровата-Сельверстона із використанням сучасного дослідницького програмного забезпечення. Виконано оцінювання найбільш значних помилок та їх вплив на динаміку поведінки моделі нейрона. Це дозволило розробити раціональній високопродуктивний алгоритм моделювання. Осцилятор був імплементований із використанням мови програмування С++ та його роботу перевірено для системи реального часу (промисловий блок керування BIA для двоногого робота).


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Khomenko V. 
Experiments in measurement of rhythmical movements of anthropomorphic robots or humans / V. Khomenko, A. Melnyk, P. Henaff, G. Kuzmin, V. Borysenko // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Електротехніка і енергетика. - 2013. - Вип. 1. - С. 287-293. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Тіло людини має нелінійну динаміку і багато ступенів свободи. Запропоновано мережу давачів, що надягаються на тіло, для кількісних вимірювань величин руху антропоморфних роботів і людей. Показано, що запропонована мережа давачів прискорення і сили здатна виміряти характеристики руху тіла під час основних видів фізичної взаємодії людини. Таким чином, стрибки, вертикальні згинання-розширення, ходьба і рукостискання вивчено в експериментах. Переносні мережі датчиків прискорення в поєднанні з давачем Kinect від Microsoft застосовані для одержання положення сегментів і їх орієнтації, артикуляційних кутів і прискорень. Експериментальні результати показують ефективність ідеї об'єднання Kinect і систем акселерометричних давачів і давачів сили.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Borysenko V. 
Cooperation pedagogique et scientifique entre les universites Rrancaises de Cergy-Pontoise et de Versailles et de l'universite Nationale technique de Donetsk / V. Borysenko, P. Henaff, Y. Alayli, E. Monacelli, V. Khomenko, A. Melnyk, M. Grebchenko, O. Levshov, O. Tolochko // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. Електротехніка і енергетика. - 2013. - Вип. 2. - С. 33-41. - Бібліогр.: 10 назв. - фр.

Розглянуто питання співробітництва з сумісної підготовки магістрів-дослідників та наукові дослідження, які були виконані при цьому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР)731 ж + Ч214(4ФРА)731 ж

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Chekhovych M. G. 
Using of the machine learning methods to identify bronchopulmonary system diseases with the use of lung sounds = Використання методів машинного навчання для ідентифікації захворювань бронхолегеневої системи з використанням звуків легень / M. G. Chekhovych, A. S. Poreva, V. I. Timofeyev, P. Henaff // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2018. - Вип. 73. - С. 55-62. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Сучасні технічні й електронні засоби надають змогу проводити медичну діагностику на більш високому рівні, швидше, точніше і комфортніше для пацієнта та лікаря. Здатність записувати легеневі звуки дозволяє обробляти сигнали та використовувати технології машинного навчання, щоб автоматично аналізувати записані звуки для забезпечення діагностичної підтримки. Аналіз легеневих звуків, зібраних шляхом аускультації є основним компонентом діагностики захворювань легень для первинної медичної допомоги та загального моніторингу стану пацієнтів. Розробка комп'ютерних алгоритмів для вивчення легеневого звуку надає більш широкі дослідницькі можливості. Досліджено та проаналізовано сучасні методи цифрового аналізу звуків легень. Кожен з існуючих методів надає певний результат у розв'язанні конкретної проблеми, це може бути, як і обезшумлення сигналу, так і знаходження тих чи інших артефактів звуків дихання. Розглянуто можливість застосування класифікаторів, що є основою машинного навчання, для оптимізації постановки діагнозів захворювань легень. Розглянуто роботу декількох класифікаторів на основі попередньо розрахованих параметрів з використанням апарату статистик вищих порядків. Встановлено, що метод опорних векторів, а також дерево прийняття рішень є простими та найточнішими класифікаторами для реалізації і для роботи з базою звуків дихання. Одержана точність роботи класифікаторів є досить високою. Симбіоз різних методів цифрової обробки з сучасними інструментами машинного навчання надасть змогу суттєво підвищити точність роботи методів, а також значно полегшити роботу лікаря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Рад.тех. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Shuliak O. P. 
Ranking the functional states of a group of individuals by the activity indicators of regulatory systems evaluated using electrocardiography data = Ранжування функціональних станів організму групи осіб за показниками активності регуляторних систем, що оцінюються за даними електрокардіографії / O. P. Shuliak, P. Henaff, A. D. Shachykov, D. R. Kulakhmetov, R. K. Haponenko // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2019. - Вип. 57. - С. 84-96. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Об'єкт досліджень - технології оцінки функціональних станів організму людини за даними електрокардіографії з використанням показників активності регуляторних систем його організму. Предмет розробок - принцип і процедури ранжування групи осіб за функціональним станом їх організму відповідно до значень показників активності регуляторних механізмів. Показники обчислюються по п'ятихвилинних записах електрокардіограм. Рішення щодо ранжування приймаються одночасно за комплексом різнорідних показників. Не виключаються суперечливі ситуації, коли за одними показниками стан є кращим, за іншими - гіршим. Мета роботи - вдосконалення апаратно-програмного забезпечення діагностичних систем в частині програмних процедур підтримки прийняття рішень щодо порівняльних оцінок функціональних станів людини для групи осіб. Робота виконана в межах традиційного підходу до оцінки функціональних станів організму людини з використанням того ж складу показників, як і при оцінці інтегрального комплексного показника ПАРС, який використовується в практиці для різнобічної адекватної оцінки станів організму людини в цілому. Процедура ранжування групи осіб розглядається як доповнення до загальної схеми оцінки станів здоров'я людини. Розробки принципу і процедур ранжування групи осіб, які розкриті в роботі, представлені вперше в такому обсязі. Ранжування конкретної групи осіб наводиться як тестова перевірка запропонованих програмних процедур. Зміст досліджень, підхід до ранжування за показниками активності регуляторних механізмів організму людини розкриваються для обговорення отриманих результатів з метою уточнення пріоритетів і акцентів в подальших розробках з розвитку запропонованого підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.371

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського