Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Iashchenko V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Iashchenko V. O. 
The electronic brain for intellectual systems and robots = Електронний мозок для інтелектуальних систем і роботів / V. O. Iashchenko // Мат. машини і системи. - 2016. - № 4. - С. 3-17. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Запропоновано технологію створення електронного мозку для інтелектуальних систем і андроїдів. Рішення проблеми розвитку електронного мозку - це нова архітектура, розроблена на основі нового типу нейронных мереж, які не мають аналога. На основі багатовимірних рецепторно-ефекторних непроподібних зростаючих мереж створено теорію і технологію розробки систем зі штучним інтелектом. Технологія призначена для створення інтелектуальних систем і роботів різного призначення, а також для управління об'єктами, що мають датчики і виконавчі механізми. У перспективі - одержання повноцінного штучного інтелекту. Мета полягає в реалізації штучного інтелекту з новою активною, асоціативною, однорідною, матричною структурою. Це дозволить створити робота-помічника для людини, який може розуміти людину і повністю замінити його в повсякденній роботі або в небезпечних місцях. Електронний мозок може бути використаний у будь-якій сфері робототехніки, стати віртуальним помічником у звичайному комп'ютері або у незалежній інтелектуальній системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З818

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Iashchenko V. O. 
New revolutionary brain development technology for robots = Нова революційна технологія розвитку мозку для роботів / V. O. Iashchenko // Мат. машини і системи. - 2019. - № 1. - С. 16-27. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Розглянуто новий напрям у комп'ютеризації, заснований на революційній технології обробки різних типів інформації (відео, звуку, тексту та ін. у реальному часі) в єдиній однорідній багатовимірній активній асоціативно-нейроподібній зростаючій структурі, що дозволяє створювати електронний мозок для роботів-андроїдів. Нова технологія заснована на новому типі нейронної мережі: багатозв'язній, багатовимірній, рецепторно-ефекторній, жироподібній, зростаючій мережі, що функціонує за аналогією з функціонуванням нейронних структур мозку людини. Нейроподібна структура виконує одночасне сприйняття, аналіз, синтез, запам ятовування, класифікацію та узагальнення інформації, представленої в різних вимірах (наприклад, візуальному, звуковому, тактильному і т.д.). У результаті аналізу інформації нейроподібна структура генерує керуючі сигнали для виконавчих механізмів. У нейроподібній зростаючій мережі успішно формуються умовні та безумовні рефлекси, які, за І. П. Павловим, є базою умовно рефлекторної діяльності мозку людини, що забезпечують адекватні і найбільш досконалі відносини організму до зовнішнього світу, тобто навчання та поведінки. На основі безумовних рефлексів, закладених у нейроподібну структуру, протягом життя робота формуються умовні рефлекси і складні адаптивні механізми його поведінки в довкіллі. Умовні рефлекси є основоположним чинником у навчанні та формуванні інтелекту. Розглянуто уявлення про душу як безсмертну нематеріальну сутність людини і системи формування природного і штучного інтелекту. Розглянуто функціональну організацію мозку людини і мозку робота. Експеримент із простим роботом отримав деяке підтвердження формування душі комп'ютера як носія почуттів і волі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З818.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського