Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Karayel S$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Karayel S. 
A. S. Puskin'in "Tutsak" ve Sabahattin Ali'nin "Hapishane sarkisi 5" siirlerinde esaret kavrami = Концепт "Неволя" у вiршах О. С. Пушкiна "В'язень" ("Узник") i Сабахаттiна Алi "Тюремна пiсня V" ("Hapishane sarkisi V") / S. Karayel, S. Odabasioglu // Мова: наук.-теорет. часоп. із мовознавства. - 2020. - № 33. - С. 69-76. - Бібліогр.: 20 назв. - тур.

Мета роботи - порівняти концепт "неволя" в семіотиці картин світу О. С. Пушкіна і Сабахаттіна Алі, поетів, творчість яких відіграє важливу роль у російському й турецькому гуманітарному просторі. Об'єкт вивчення - тексти їх віршів, відповідно, "В'язень" ("Узник") і "Тюремна пісня V" ("Hapishane sarkisi V"), предмет дослідження - способи вираження авторського розуміння антонімічних концептів "неволя"/"свобода" в російській та турецькій мовах. Застосовано методи семантичного, граматичного, порівняльного аналізу, історико-описовий і описовий методи лінгвістичного дослідження. Результатом проведеної роботи є зіясування того, що О. С. Пушкін і С. Алі стикаються з однаковими проблемами і приходять до думки про суспільну значимість мистецтва, хоча жили і творили в різні історичні періоди і в різних соціальних умовах. Висновки: обидва поета віддають перевагу простоті авторського стилю письма; у обох поетів не могли скластися хороші відносини з урядами через різницю в поглядах на соціальний устрій своїх держав; обидва поети піддавалися гонінням з боку вищої суспільної ланки; і О. С. Пушкін, і С. Алі показали, що невільник, в'язень - не лише той, хто живе за гратами, а неволя - це не тільки тюремне ув'язнення. Людина здатна опинитися в полоні власних страхів, бажань, потреб, духовної залежності. Порушена в досліджених віршах проблема актуальна сьогодні, оскільки дає змогу ставити питання технологічної, соціальної, матеріальної, духовної залежності більшості сучасних людей із споживчою психологією. Практичне застосування дослідження можливо в процесі вивчення російської та турецької мов, літератур і культур, у тому числі в компаративній психолінгвістиці та компаративному літературознавстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ТУЕ)6-4Алі С.535 + Ш5(4РОС)5-4Пушкин А.457

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського