Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Kozachenko A$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Kozachenko A. 
Pattern formation and instability of cholesteric texture in an electric field / A. Kozachenko, S. Valyukh, V. Sorokin, V. Nazarenko // Functional Materials. - 2000. - 7, № 4. - С. 727-731. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Унікальне сполучення властивостей Брегівського селективного відбиття в холестеричній текстурі та її конформаційна лабільність в електричному полі дозволяє застосування холестеричних рідких кристалів як керованого середовища в оптичних фільтрах і засобах відображення інформації. Відомо, що селективне відбиття планарної текстури можна контролювати за допомогою індукованого полем холестерико-нематичного переходу. Однак такий тип переходу відбувається в холестериках з малим кроком спіралі за достатньо великих значень зовнішнього поля, які межують з границею діелектричного пробою. Альтернативний шлях керування властивостями селективного відбиття від планарної текстури включає використання різновиду нестабільностей: діелектричної, електрогідродинамічної, або інших, що виникають під дією зовнішніх полів. Досліджено деякі особливості виникнення нестабільності та формування рельєфу в плоскій текстурі Гранжана в холестеричних рідких кристалах з позитивною діелектричною анізотропією та малим кроком спіралі. Встановлено, що граткоподібна періодична деформація в плоскій текстурі Гранжана сильно змінює оптичні властивості кутового селективного відбиття такої текстури. Проведено кількісний опис оптичних властивостей планарної текстури в полі діелектричної нестабільності, з використанням аналогічного наближення, що застосовується для опису оптичних властивостей квазіперіодичних слабкоупорядкованих полідоменних холестеричних текстур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г522.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Novikov V. Yu. 
Structure and physicomechanical properties of superhard multicomponent multilayer (TiAlCrY/Zr)/(TiAlCrYN/ZrN) coatings with double modulation period of the structure = Структура та фізико-механічні властивості надтвердих багатошарових покриттів (TiAlCrY/Zr)/(TiAlCrYN/ZrN) з подвійним періодом модуляції структури / V. Yu. Novikov, V. M. Beresnev, D. A. Kolesnikov, O. N. Ivanov, S. V. Lytovchenko, O. V. Glukhov, D. V. Gorokh, A. O. Kozachenko, E. V. Krytsyna, V. V. Sirota // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2019. - 11, № 2. - С. 02027-1-02027-6. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Висвітлено питання одержання, встановлення механізмів і закономірностей формування фазового складу, структури багатошарових покриттів системи (TiAlCrY)N/ZrN з одинарним і системи (TiAlCrY/Zr)/(TiAlCrY)N/ZrN з подвійним періодом модуляції методом вакуумно-дугового осадження. Мішені розташовували на одній прямій на рівних відстанях від перпендикулярної осі, на якій кріпилися підкладинки. Обертання осі з підкладками здійснювали або безперервно, або з фіксованою затримкою у випарників. Покриття обох систем відрізняються високим ступенем ламінарності шарів. Покриття системи (TiAlCrY)N/ZrN мають виражену шарувату періодичну структуру всього обсягу покриття. Період модуляції (сумарна товщина бішару) такої структури становить близько 30 вм. У покриттях системи (TiAlCrY/Zr)/(TiAlCrYN/ZrN) чітко проглядається два періоди модуляції. Один період приблизно збігається з періодом модуляції зразків системи (TiAlCrY/Zr)N і становить близько 30 нм. Другий період модуляції становить приблизно 1,3 мкм. У нього входить - 18 бішарів. Досліджено вплив парціального тиску азоту в камері на вміст азоту в покриттях, їх твердість і адгезійну міцність. Виявлено значне збільшення твердості 68,22 ГПа і адгезійної міцності покриттів з подвійним періодом модуляції структури. Запропоновано принципово новий технологічний підхід до процесу одержання багатошарових покриттів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6 + В376.1 + К663.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського