Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Krasnopolsky Yu$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Stadnichenko O. V. 
The study of the lipid membrane charge effect when creating liposomes with oxaliplatin = Вивчення впливу заряду ліпідної мембрани при створенні ліпосом із оксаліплатином / O. V. Stadnichenko, Yu. M. Krasnopolsky, T. G. Yarnykh // Вісн. фармації. - 2016. - № 4. - С. 34-37. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Боротьба з онкологічними хворобами є однією з актуальних задач сучасної фармації. Одним з основних стандартів лікування є хірургічне втручання для видалення новоутворення з подальшим застосуванням хіміотерапевтичних засобів для супресії повторних проявів хвороби. Одним зі шляхів зниження токсичності цитостатиків є включення їх у ліпосоми - наночастки, які складаються з ліпідного бішару, що оточує внутрішню порожнину з водним середовищем всередині. Оксаліплатин - платиновмісний хіміотерапевтичний агент третього покоління, який використовують як в монотерапії, так і в комбінації з іншими лікарськими засобами. Початок роботи у процесі створення ліпосомальних препаратів пов'язаний із вивченням складу ліпідної мембрани. Мета роботи - вивчення впливу заряду ліпідної мембрани у процесі створення ліпосом із оксаліплатином. Для створення ліпосом із окаліплатином апробовано 4 типи мембран із різним зарядом поверхні. Ліпосоми одержано за допомогою методу ліпідної плівки з подальшою гомогенізацією методом високого тиску. Порівняння провкдено за ступенем інкапсуляції. Найбільший ступінь інкапсуляції визначено у негативно заряджених ліпосом із ліпідною мембраною, модифікованою дипальмітоїлфосфатидилгліцерином.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Stadnichenko O. V. 
The study of liophilization parameters in the liposomal irinotecan development = Дослідження параметрів ліофілізації при одержанні ліпосомальної форми іринотекану / O. V. Stadnichenko, Yu. M. Krasnopolsky, T. G. Yarnykh // Вісн. фармації. - 2017. - № 4. - С. 45-49. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 іринотекан + Л668.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Krasnopolsky Yu. М. 
"Quality by Design" in liposomal drugs creation = "Quality by Design" при створенні ліпосомальних лікарських препаратів : (a rev.) / Yu. М. Krasnopolsky, D. М. Pylypenko // Biotechnologia Acta. - 2020. - 13, № 6. - С. 5-12. - Бібліогр.: 64 назв. - англ.

Створення нанобіотехнологічних препаратів є одним з перспективних напрямів сучасної фармації, оскільки надає змогу створювати продукти якісно нового рівня. Стратегія "Quality by Design" передбачає системний підхід до фармацевтичної розробки, що грунтується на розумінні особливостей продукту і процесу його отримання, підтверджених надійними науковими даними. Здійснено фармацевтичну розробку ліпосомних лікарських препаратів. На основі власного досвіду, а також даних літератури з розробки ліпосомних лікарських форм визначено основні компоненти, що входять до їх складу, і встановлено вплив кожного з них на показники якості ліпосом. Розглянуто роль окремих ліпідів мембрани наночастинок, їх взаємодію, що визначає стабільність як у процесі технології, так і під час зберігання готового препарату. Описано переваги і недоліки введення холестеролу до складу ліпосом з гідрофільними та гідрофобними активними фармацевтичними інгредієнтами. Обговорено роль кріопротекторів і буферних систем у забезпеченні стабільності нанопрепарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.770

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Krasnopolsky Yu. M. 
Biotechnological research in the creation and production of antirabic vaccines = Біотехнологічні дослідження при створенні та у виробництві антирабічних вакцин : (a rev.) / Yu. M. Krasnopolsky, D. M. Pylypenko // Biotechnologia Acta. - 2021. - 14, № 4. - С. 28-37. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.

Сказ - неврологічне захворювання вірусного походження, що призводить до летальних наслідків. Вірус сказу є РНК-вірусом, який, проникаючи у центральну нервову систему, спричиняє дисфункцію нейронів. Своєчасна вакцинація надає змогу запобігти розвитку захворювання. Мета роботи - здійснити імунобіотехнологічні дослідження, спрямовані на створення антирабічних вакцин. Розглянуто історію створення таких вакцин - від перших інактивованих, одержаних з нервової тканини, до вирощуваня вірусу на культурах клітин тварин. Наведено дані про наявні на ринку антирабічні вакцини: їх склад, використовувані штами вірусу сказу, культури клітин, способи інактивації та очищення вірусу. Описано технологію одержання антирабічної вакцини на основі штаму вірусу Pitman Moore і культури клітин курячих фібробластів. Розглянуто переваги різних видів вакцин: живих атенуйованих, пептидних, ліпосомальних, РНК-вакцин, вакцин, одержаних на основі вірусних векторів, трансгенних рослин і методів зворотної генетики. Висновки: розвиток біотехнології, імунології та вірусології надає змогу постійно вдосконалювати вакцинні препарати, зокрема й проти сказу, підвищуючи їх ефективність і безпеку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р266.3 + Р266.91 антирабічні

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Pylypenko D. M. 
Influence of the lipid composition on the properties, technology and quality indicators of liposomal drugs = Вплив ліпідної композиції на властивості, технологію та показники якості ліпосомальних препаратів : (a review) / D. M. Pylypenko, G. S. Grigoryeva, N. F. Konakhovych, Yu. M. Krasnopolsky // Biotechnologia Acta. - 2022. - 15, № 5. - С. 24-30. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Ліпосомальні системи доставки ліків є прикладом застосування нанопрепаратів у медичній практиці. Інкапсуляція активних фармацевтичних інгредієнтів у ліпосомальні наночастинки надає змогу збільшити їх біодоступність і ефективність. Роботу присвячено аналізу ліпідного складу розроблених в Україні ліпосомальних препаратів, його впливу на вибір технології одержання та контрольних параметрів. Розглянуто ліпідний склад ліпосомальних препаратів, розроблених в Україна за останні роки. Проаналізовано переваги та недоліки природного фосфатидилхоліну як основного мембраноутворюючого ліпіду. Наведено дані щодо впливу аніонних фосфоліпідів та холестерину у складі ліпосомальної мембрани на стабільність ліпосомальних наночастинок та ступінь інкапсуляції активного фармацевтичного інгредієнту. Розглянуто основні технологічні етапи одержання ліпосом з гідрофільними та гідрофобними активними фармацевтичними інгредієнтами. Визначено основні групи показників якості ліпосомальних лікарських форм. Висновки: ліпідна композиція визначає структуру та фізико-хімічні властивості ліпідної мембрани, механізм та ступінь інкапсуляції активного фармацевтичного інгредієнту, що суттєво впливає на фармакологічну ефективність ліпосомальних систем доставки ліків.



Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського