Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Kuchkovskyi O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Kuchkovskyi O. 
Changes in zinc content in hippocampal neurons under stress reactions of different origin = Зміни вмісту цинку в нейронах гіпокампу під час стрес-реакцій різного походження / O. Kuchkovskyi, V. Zadorozhnia, I. Belenichev, E. Fedotov, I. Sukhomlinova, A. Monova // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол. - 2021. - Вип. 85. - С. 90-97. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

У дослідах на тваринах показано, що введення 8-(бензолсульфоніламіно)-хіноліну (8-БСХ) у дозі 400 мг/кг супроводжувалося розвитком у них епілептиформних судом та інтравітальної реакції в гіпокампі. Інтенсивність реакції корелювала з тривалістю судом у тварин. Її інтенсивність зростала під час стресування тварин фізичним навантаженням, іммобілізацією, алкоголізацією. Мікроаплікації 8-БСХ у гіпокамп також викликали розвиток інтравітальної реакції та судом у тварин. Зміни, що спостерігалися в результаті проведеної роботи, пояснюються здатністю 8-БСХ хелатувати цинк у гіпокампі У дослідах використано 167 мишей, 107 із яких отримували 8-(бензолсульфоніламіно)-хінолін (8-БСХ) у дозі 200 мг/кг, 37 мишам уводили цей конвульсант у дозі 400 мг/кг, а також 23 мишам робили мікроаплікації у гіпокамп у дозі 0,1 мл 0,5 % розчину 8-БСХ. Аналіз отриманих нами даних ще раз підкріплює висунуту раніше гіпотезу про роль цинку у вивільненні глютамінової кислоти із пресинаптичної бляшки в синаптичну щілину. При цьому комплекс цинку з хелатуючим агентом 8-БСХ впливає на постсинаптичну мембрану, таким чином сенсибілізуючи її. Це, у свою чергу, підсилює збуджуючий вплив глютамату на постсинаптичну мембрану. Даний механізм супроводжується не тільки надлишковим вивільненням глютамінової кислоти за рахунок відщеплення іонів цинку 8-БСХ, а й додатковою сенсибілізацією постсинаптичної мембрани, що і призводить до підвищення активності гіпокампу, аж до виникнення клоніко-тонічних судом. Гострий попередній стрес тварин через фізичні вправи, іммобілізацію і алкоголізм призводив до більш вираженої інтенсивності інтравітальної реакції 8-БСХ і до більш тривалих судом. Попереднє введення солей кальцію та магнію істотно не впливало на інтенсивність інтравітальної реакції та тривалість судом у тварин. І це дослідження показує, що інтенсивність інтравітальної реакції та тривалість судом у ссавців залежать від дози введеного реагента. Наявна пряма залежність між інтенсивністю інтравітальної реакції та тривалістю судом у тварин. Мікроаплікація їдкого натру, на якому готували розчин 8-БСХ, не викликала інтравітальної реакції та судом у тварин.



Шифр НБУВ: Ж28852:Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського