Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Labay V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Labay V. Y. 
Exergy effective regimes of exploitation of air split-conditioners of firm "LG" / V. Y. Labay, O. V. Labay, D. I. Harasym, O. V. Omelchuk // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 756. - С. 140-143. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Використано розроблений ексергетичний метод аналізу роботи одноступеневих хладонових холодильних машин split-кондиціонерів. Встановлено залежність ексергетичного ккд split-кондиціонера фірми "LG" холодопродуктивністю 3666 Вт на холодильному агенті R22 від витрат повітря на випарнику для різних зовнішніх температурних режимів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З392 + Н762.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Labay V. Y. 
The dependence of exergy losses in elements of air split-conditioners refrigerating machines from adiabatic and electromechanical output-input ratio for compressor / V. Y. Labay, V. V. Getsko, O. V. Omelchuk // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 781. - С. 105-110. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Використано розроблений ексергетичний метод аналізу роботи одноступеневих хладонових холодильних машин split-кондиціонерів. Встановлено залежність втрат ексергії у компресорі, конденсаторі, дроселі та випарнику split-кондиціонера фірми "Sanyo" холодопродуктивністю 2020 Вт від адіабатичного та електромеханічного ккд компресора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н392 + Н762.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Harasym D. 
The estimation of exergy efficiency and exergy losses in air conditioning systems of operating cleanrooms by a Grassmann diagram = Оцінювання за діаграмою Грассмана ексергоефективності та втрат ексергії у системі кондиціювання повітря операційних чистих кімнат / D. Harasym, V. Labay // Energy eng. and control systems. - 2015. - 1, № 1. - С. 1-8. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44046 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Harasym D. 
Analysis of exergy efficiency and ways of energy saving in air conditioning system for a cleanroom = Аналіз ексергоефективності та шляхів енергозбереження системи кондиціювання повітря чистого приміщення / D. Harasym, V. Labay // Energy eng. and control systems. - 2015. - 1, № 2. - С. 77-84. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

У сучасних технологіях, пов'язаних з перетворенням енергії, а саме у системах кондиціювання повітря (СКП), важливе місце займають обладнання та процеси, об'єктивну оцінку ступеня енергетичної досконалості яких можна встановити тільки на підставі аналізу їх ексергоефективності. Отже, зменшення витрат енергії, споживаної СКП, диктує необхідність їх оптимізації, що найповніше може бути досягнуто на підставі ексергетичного аналізу, який враховує не тільки кількість, але й якість витраченої енергії. Нині вартісні оцінки не можуть слугувати єдиною мірою ефективності енергетичного обладнання, які переробляють енергоресурси. Ексергія є фізичним, а не економічним критерієм і визначає незалежність цього параметра від кон'юнктурних коливань цін. Водночас вартісні показники не надають змогу здійснити довгострокове прогнозування. Визначати мінімум необхідно не грошовими витратами, а витратами ексергії на одиницю виданої теплоти. Непридатність тільки грошових критеріїв є очевидною. Наведено аналіз ексергоефективності центральної прямотечійної СКП чистого приміщення, одержано на її інноваційній математичній дослідницькій моделі залежно від різних факторів, що впливають на її роботу, та запропоновано шляхи енергозбереження для цієї СКП. Встановлено, що найбільший вплив на ексергетичний ккд вибраної системи кондиціювання мають різниця температур між внутрішнім і припливним повітрям у приміщенні, температура внутрішнього повітря, залежна від температури зовнішнього повітря, та коефіцієнт трансформації EER прийнятої холодильної машини СКП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Harasym D. 
Investigations on the innovation model of exergy effectiveness of air conditioning system for operating cleanrooms = Дослідження на інноваційній моделі ексергоефективності системи кондиціювання повітря операційних чистих кімнат / D. Harasym, V. Labay // Energy eng. and control systems. - 2017. - 3, № 1. - С. 15-22. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Нині, під час експлуатації енерготехнологічних систем (ЕТС), до яких належать системи кондиціювання повітря (СКП), для забезпечення проведення певної технології питання економії паливно-енергетичних ресурсів має першорядне значення. Отже, зменшення затрат енергії, споживаної системами кондиціювання повітря, диктує необхідність їх оптимізації, що найповніше може бути досягнуто на підставі ексергетичного аналізу, який враховує не тільки кількість, але й якість затраченої енергії. Розрахунки балансів і різних характеристик ЕТС, зокрема СКП, з урахуванням ексергії надає можливість найпростіше і наглядніше вирішувати безліч наукових і технічних задач. Вони допомагають вилучити часті помилки, які трапляються і пов'язані з ігноруванням якісного боку перетворень. Презентовано інноваційну математичну дослідницьку модель чинної центральної прямотечійної системи кондиціювання повітря для операційних чистих кімнат з метою комп'ютерного оцінювання її енергетичної ефективності через ексергетичний ккд залежно від різних факторів, що впливають на її роботу. Завдяки цій моделі отримано залежність ексергетичного ккд чинної системи кондиціювання від різниці температур між внутрішнім і припливним повітрям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Labay V. 
Mathematical modeling of a split-conditioner operation for evaluation of exergy efficiency of the R600A refrigerant application = Математичне моделювання роботи спліт-кондиціонера для дослідження ексергетичної ефективності застосування холодоагента R600A / V. Labay, O. Dovbush, V. Yaroslav, H. Klymenko // Math. modeling and computing. - 2018. - 5, № 2. - С. 169-177. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

У сучасних технологіях, пов'язаних із перетворенням енергії, а саме в split-кондиціонерах, важливе місце займають апарати та процеси. Об'єктивно оцінити ступінь їх енергетичної досконалості можна лише на підставі аналізу їх ексергетичної ефективності. Це надало можливість обгрунтувати актуальність використання різних холодоагентів у спліт-кондиціонерах. Розроблено авторську інноваційну математичну модель для аналізу роботи одноступеневих фреонових холодильних машин, які використовують у split-кондиціонерах, за ексергетичним методом. На цій моделі отримано ексергетичний ккд і втрати ексергії в окремих елементах split-кондиціонера на прикладі кондиціонера з номінальною холодопродуктивністю 2800 Вт фірми "Daikin" за стандартних зовнішніх температурних умов на холодоагентах R410A, R32 і запропонованого для використання у split-кондиціонерах холодоагента R600A. Виявлено, що за ексергетичним ккд холодильний агент R600A є найефективнішим. Використання холодоагента R600A у порівнянні з R410A і R32 показало збільшення ексергетичної ефективності split-кондиціонера на 12,4 і 8,7 %, відповідно. Втрати ексергії, виявлені в усіх елементах холодильної машини split-кондиціонера, вказують на необхідність удосконалення обладнання split-кондиціонера, щоб зменшити втрати ексергії в них і загалом збільшити його ексергетичний ккд.


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.212 + Н762.302

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Labay V. Y. 
Mathematical modeling of the heating process in a vortex tube at the gas distribution stations = Математичне моделювання процесу нагрівання у вихровій трубі на газорозподільних станціях / V. Y. Labay, O. O. Savchenko, V. M. Zhelykh, Kh. R. Kozak // Math. modeling and computing. - 2019. - 6, № 2. - С. 311-319. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

У всіх галузях народного господарства України важливе місце займають питання енергоефективності та економії паливно-енергетичних ресурсів. Законодавчі зміни у галузях та наукові розробки вчених дозволяють зменшити енергетичну залежність України від імпортного палива. Одним із енергоощадних заходів під час транспортування природного газу є використання вихрової труби для нагрівання природного газу на газорозподільних станціях. Природний газ нагрівають перед процесом його редукування у регуляторі тиску газу щоб запобігти утворенню кристалогідратів всередині регулятора тиску газу. Складність впровадження такого заходу полягає у вибухо- та пожежонебезпечності природного газу, що унеможливлює проведення достатньої кількості експериментальних досліджень для визначення необхідних характеристик вихрової труби для роботи на газорозподільній станції. Тому для широкого впровадження вихрової труби на газорозподільних станціях необхідно розробити узагальнену математичну модель, яка б надала змогу описати процес нагрівання у вихровій трубі робочого тіла з різними теплофізичними параметрами. Розглянуто термодинамічні та фізичні основи процесу нагрівання стиснених газів у вихровій трубі та визначено основні показники, які впливають на роботу вихрової труби. Науково обгрунтовано та вдосконалено математичну модель процесу нагрівання природного газу у вихровій трубі. Для вдосконалення математичної моделі нагрівання природного газу у вихровій трубі визначено втрати динамічного тиску на кожній характерній ділянці вихрової труби та ступінь нагрівання в ній. Разом із тим запропонована математична модель надає змогу визначити теплову потужність вихрової труби та кількість теплоти, необхідної для нагрівання робочого тіла у вихровій трубі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Labay V. 
Mathematical modeling of a split-conditioner operation for evaluation of exergy efficiency of the R600A refrigerant application = Математичне моделювання роботи спліт-кондиціонера для дослідження ексергетичної ефективності застосування холодоагента R600A / V. Labay, O. Dovbush, V. Yaroslav, H. Klymenko // Math. modeling and computing. - 2018. - 5, № 2. - С. 169-177. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

У сучасних технологіях, пов'язаних із перетворенням енергії, а саме в split-кондиціонерах, важливе місце займають апарати та процеси. Об'єктивно оцінити ступінь їх енергетичної досконалості можна лише на підставі аналізу їх ексергетичної ефективності. Це надало можливість обгрунтувати актуальність використання різних холодоагентів у спліт-кондиціонерах. Розроблено авторську інноваційну математичну модель для аналізу роботи одноступеневих фреонових холодильних машин, які використовують у split-кондиціонерах, за ексергетичним методом. На цій моделі отримано ексергетичний ккд і втрати ексергії в окремих елементах split-кондиціонера на прикладі кондиціонера з номінальною холодопродуктивністю 2800 Вт фірми "Daikin" за стандартних зовнішніх температурних умов на холодоагентах R410A, R32 і запропонованого для використання у split-кондиціонерах холодоагента R600A. Виявлено, що за ексергетичним ккд холодильний агент R600A є найефективнішим. Використання холодоагента R600A у порівнянні з R410A і R32 показало збільшення ексергетичної ефективності split-кондиціонера на 12,4 і 8,7 %, відповідно. Втрати ексергії, виявлені в усіх елементах холодильної машини split-кондиціонера, вказують на необхідність удосконалення обладнання split-кондиціонера, щоб зменшити втрати ексергії в них і загалом збільшити його ексергетичний ккд.


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.212 + Н762.302

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Labay V. Y. 
Mathematical modeling of the heating process in a vortex tube at the gas distribution stations = Математичне моделювання процесу нагрівання у вихровій трубі на газорозподільних станціях / V. Y. Labay, O. O. Savchenko, V. M. Zhelykh, Kh. R. Kozak // Math. modeling and computing. - 2019. - 6, № 2. - С. 311-319. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

У всіх галузях народного господарства України важливе місце займають питання енергоефективності та економії паливно-енергетичних ресурсів. Законодавчі зміни у галузях та наукові розробки вчених дозволяють зменшити енергетичну залежність України від імпортного палива. Одним із енергоощадних заходів під час транспортування природного газу є використання вихрової труби для нагрівання природного газу на газорозподільних станціях. Природний газ нагрівають перед процесом його редукування у регуляторі тиску газу щоб запобігти утворенню кристалогідратів всередині регулятора тиску газу. Складність впровадження такого заходу полягає у вибухо- та пожежонебезпечності природного газу, що унеможливлює проведення достатньої кількості експериментальних досліджень для визначення необхідних характеристик вихрової труби для роботи на газорозподільній станції. Тому для широкого впровадження вихрової труби на газорозподільних станціях необхідно розробити узагальнену математичну модель, яка б надала змогу описати процес нагрівання у вихровій трубі робочого тіла з різними теплофізичними параметрами. Розглянуто термодинамічні та фізичні основи процесу нагрівання стиснених газів у вихровій трубі та визначено основні показники, які впливають на роботу вихрової труби. Науково обгрунтовано та вдосконалено математичну модель процесу нагрівання природного газу у вихровій трубі. Для вдосконалення математичної моделі нагрівання природного газу у вихровій трубі визначено втрати динамічного тиску на кожній характерній ділянці вихрової труби та ступінь нагрівання в ній. Разом із тим запропонована математична модель надає змогу визначити теплову потужність вихрової труби та кількість теплоти, необхідної для нагрівання робочого тіла у вихровій трубі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
10.

Labay V. Yo. 
Mathematical modeling bringing the operation of air split conditioners heat pumps to the same internal temperature conditions = Математичне моделювання приведення роботи теплових помп split-кондиціонерів до однакових внутрішніх температурних умов / V. Yo. Labay, V. Yu. Yaroslav, O. M. Dovbush, A. Ye. Tsizda // Math. Modeling and Computing. - 2021. - 8, № 3. - С. 509-514. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Labay V. 
Influence of the condenser and evaporator air flows on the condensation and evaporation pressures of air split-conditioners heat pumps = Вплив повітряних потоків на конденсаторі і випарнику на тиски конденсації і випаровування теплових помп split-кондиціонерів / V. Labay, V. Yaroslav, O. Dovbush, A. Tsizda // Theory and Building Practice. - 2020. - 2, № 1. - С. 23-29. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

В умовах зростаючого дефіциту та росту цін на паливно-енергетичні ресурси проблема енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії для вирішення проблеми зменшення енергоспоживання для економіки України стає дуже важливою. Сьогодні стає все розповсюдженішим використання теплових помп (ТП) split-кондиціонерів у системах теплопостачання будівель. Тому вдосконалення конструкції та роботи енергетичного обладнання, до якого належать ТП split-кондиціонерів ("повітря-повітря"), пов'язане з детальним вивченням їх роботи та об'єктивною оцінкою ступеня їх енергетичної досконалості, що можна визначити лише на підставі аналізу їх ексергетичної ефективності. Це надало можливість обгрунтувати актуальність такого дослідницького завдання, що пов'язано з недостатньою інформацією щодо режимів роботи, пов'язаних із впливом потоків повітря на конденсаторі та випарнику на відповідні тиски конденсації та випаровування, та ексергетичної ефективності використання ТП split-кондиціонерів. Використано авторську інноваційну математичну модель для аналізу роботи одноступеневих фреонових ТП, які використовуються у split-кондиціонерах, за ексергетичним методом. Встановлено залежність тисків конденсації та випаровування та ексергетичного ккд на прикладі ТП split-кондиціонера фірми "Mitsubishi Electric" із номінальною теплопродуктивністю 3067 Вт за стандартних зовнішніх температурних умов на холодильному агенті R32 від потоків повітря на конденсаторі та випарнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
12.

Labay V. 
Investigation the exergetic efficiency of refrigerant R290 (propane) application for work of air split-conditioner = Дослідження ексергетичної ефективності застосування холодоагенту R290 (пропану) для роботи спліт-кондиціонера / V. Labay, V. Yaroslav, M. Hensetskyi // Theory and Building Practice. - 2021. - 3, № 1. - С. 128-136. - Бібліогр.: 135 назв. - англ.

Останнім часом за кордоном та в Україні для заощадження енергетичних ресурсів ведуться фундаментальні дослідження низки технологій із позицій ексергетичної методології. Тому в split-кондиціонерах ступінь їх енергетичної досконалості потрібно визначати на основі аналізу їх ексергетичної ефективності. У побутовій холодильній техніці широко застосовується холодоагент R290, що сприяла її енергоощаднішій експлуатації у порівнянні з іншими холодоагентами. У той самий час у split-кондиціонерах цей холодильний агент не застосовують. Це надало змогу обгрунтувати актуальність дослідницького завдання, що пов'язано з недостатньою інформацією щодо ефективності використання різних холодоагентів у split-кондиціонерах. Для аналізу роботи одноступеневих фреонових холодильних машин, які використовують у split-кондиціонерах, розроблено авторську інноваційну математичну за ексергетичним методом. На цій моделі отримано ексергетичний коефіцієнт корисної дії (ккд) та втрати ексергії в окремих елементах split-кондиціонера на прикладі кондиціонера з номінальною холодопродуктивністю 2500 Вт фірми "Mitsubishi Electric" за стандартних зовнішніх температурних умов на холодоагентах R410A, R32 і холодоагенту R290 (пропану) який запропоновано для використання у split-кондиціонерах. Виявлено, що за ексергетичним ккд холодильний агент R290 є найефективнішим. Використання холодоагенту R290 у порівнянні з R410A і R32 збільшила ексергетичну ефективність split-кондиціонера на 9,3 і 5,1 %, відповідно. Втрати ексергії, встановлені в усіх елементах холодильної машини split-кондиціонера, вказують на необхідність удосконалення обладнання split-кондиціонера, щоб зменшити втрати ексергії в них і загалом збільшити його ексергетичний ккд.



Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Labay V. 
Prospects of using polymeric materials in the construction of solar collectors = Перспективи використання полімерних матеріалів в конструкції сонячних колекторів / V. Labay, B. Piznak, B. Gulai, I. Sukholovak // Theory and Building Practice. - 2021. - 3, № 2. - С. 58-66. - Бібліогр.: 64 назв. - англ.

Хоча сонячна енергія, яка потрапляє на Землю, є безкоштовною, установки для перетворення енергії сонячного випромінювання на тепло, а також для транспортування та зберігання цього тепла потребують певних інвестицій. Значну частину компонентів цих системи становлять метали. Трубопроводи в сонячних колекторах і теплообмінниках виготовлені з міді, алюміній використовується для поглинача та корпусу, а сталь часто використовується у ємностях для зберігання теплоти. Одним із варіантів зменшення вартості сонячних колекторів та підвищення їх ефективності є використання полімерних матеріалів замість металів. Сонячні колектори виготовлені повністю з полімерних матеріалів, які б мали високу продуктивність, найскладніші у виготовленні з технологічного погляду та найцікавіші для виробництва через потенційний обсяг ринку. Основними перевагами використання полімерних матеріалів у сонячних теплових колекторах є їхня вартість, особливо з урахуванням зростанням ринку відновлювальної енергетики та зростання цін на метали. З використанням полімерів знижуються також витрати на виробництво, транспортування та монтаж для кінцевого споживача. Різноманітні технології виробництва, такі як екструзія, термоформування, вакуум-формування та лиття під тиском можна застосовувати для виготовлення сонячних колекторів. Процеси виробництва полімерних матеріалів істотно відрізняються від більшості відомих виробничих процесів у сонячній тепловій промисловості, де переважно використовують метали. Ці виробничі процеси надають можливість застосовувати інноваційний підхід до проектування продукції та компонентів. Полімерні матеріали надають свободу для виробництва колекторів із великими геометричними розмірами, гнучкість у інтеграції таких конструкцій у зовнішні захищення будівель із більшою естетичністю. У порівнянні з іншими матеріалами, полімерні матеріали характеризуються своєю багатофункціональністю, надзвичайно гнучкою здатністю до опрацювання складних компонентів і малою вагою.


Індекс рубрикатора НБУВ: З63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
14.

Labay V. 
Investigation of air exergy from condenser of air split-conditioner heat pump and its exergetic efficiency depending on outside air temperature = Дослідження ексергії повітря з конденсатора теплової помпи split-кондиціонера та її ексергетичного ккд залежно від температури зовнішнього повітря / V. Labay, H. Klymenko, M. Gensetskyi // Energy Eng. and Control Systems. - 2022. - 8, № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Зростаючий ріст цін на паливно-енергетичні ресурси роблять проблему використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження важливою не тільки для економіки України, але зокрема для економік світу. Одним зі шляхів зменшення енергоспоживання є використання повітряних теплових помп split-кондиціонерів у системах теплопостачання приміщень будівель, які за використання 1 кВт електроенергії з мережі транспортують до 5 кВт теплової енергії від повітря зовнішнього середовища до внутрішнього повітря приміщень. Енергетична досконалість роботи теплових помп split-кондиціонерів найкраще може бути встановлена тільки на підставі аналізу їх ексергетичної ефективності. А це надало можливість обгрунтувати актуальність проведення такого дослідження, що надало можливість встановити ексергію повітря з конденсатора теплової помпи split-кондиціонера та її ексергетичний ккд. Використано авторську інноваційну математичну модель аналізу роботи одноступеневих фреонових теплових помп split-кондиціонерів за ексергетичним методом. Установлено ексергію повітря з конденсатора теплової помпи split-кондиціонера та її ексергетичний ккд фірми "Mitsubishi Electric" зі стандартною теплопродуктивністю 3200 Вт на холодильному агенті R32 залежно від температури повітря зовнішнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Labay V. 
Status and prospects of improving energy efficiency clean rooms air conditioning systems = Стан і перспективи підвищення енергоефективності систем кондиціювання повітря чистих приміщень / V. Labay, H. Klymenko, M. Gensetskyi // Theory and Building Practice. - 2022. - 4, № 2. - С. 44-48. - Бібліогр.: 47 назв. - англ.



Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського