Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Loginova L$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Boichenko A. P. 
Optimization of sol-gel synthesis conditions for producing of silica monoliths promising for chromatography: sorption kinetics and mechanical stability / A. P. Boichenko, A. M. Frolova, O. Yu. Konovalova, L. P. Loginova // Functional Materials. - 2010. - 17, № 4. - С. 543-548. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Вивчено вплив пороутворювачів (поліетиленгліколю та цетилпіридиній хлориду) на кінетику та механічну міцність монолітів кремнезему. Для інтерпретації даних щодо кінетики сорбції малахітового зеленого застосовано три моделі: кінетична модель псевдопершого порядку; кінетична модель псевдодругого порядку; модель дифузії всередині часток. Встановлено, що кінетика сорбції покращується за рахунок введення порогенних речовин, таких як поліетиленгліколь та цетилпіридиній хлорид, у реакційну суміш під час золь-гель синтезу. Оптимальний склад реакційної суміші використано для одержання монолітних шарів на скляному носії. Одержані пластини успішно застосовано для розділення тестової суміші барвників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252.8 + Л293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Loginova L. P. 
Sorption of surfactants on silica gel in conditions of ascending thin-layer chromatography with micellar mobile phases / L. P. Loginova, D. V. Yedamenko // Functional Materials. - 2014. - 21, № 2. - С. 200-205. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Оцінено присутність міцелярного фронту на пластинах із полярним сорбентом. Встановлено, що у процесі елюювання розчинами ЦПХ і неіоногенним Твін-80 на пластинках із силікагелем відбувається утворення трьох фронтів: перший фронт розчинника, що візуально виявляється; другий - спостерігається за УФ-опромінення та відноситься до водного розчину мономерів ПАР і третій - той, що відноситься до міцел ПАР і спостерігається у випадку забарвлювання еритрозином. Одержані результати надають можливість описати механізм хроматографічного розділення аналізів, які відрізняються від механізму в міцелярній ТШХ з неполярною стаціонарною фазою. Показано, що розділення речовин з міцелярною рухомою фазою відбувається у двох системах: спочатку речовина розподіляється у трифазній системі, а потім у двофазній.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41115 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського