Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Narivskiy A$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Narivskiy A. V. 
Principles of creep-resistant aluminum alloys development = Принципи одержання жароміцних алюмінієвих сплавів / A. V. Narivskiy, M. M. Voron, M. A. Fon Pruss, V. V. Perekhoda, O. V. Chistyakov // Процеси лиття. - 2021. - № 1. - С. 50-56. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Досліджено принципи одержання жароміцних сплавів на основі алюмінію. Показано, що алюмінієві сплави постійно розширюють області свого застосування. Одночасно з цим, вимоги, які висуваються до ряду алюмінієвих сплавів також зростають та вимагають їх більш широкого використання в екстремальних умовах і, зокрема - за підвищених температур. Прикладами деталей з такого роду матеріалів є деталі двигунів автомобілів та спеціальної техніки, імпелери турбін, деталі теплообмінників і колекторів, арматури, елементів обшивки та корпусних деталей авіаційного і космічного призначення, тощо. Розробка жароміцних матеріалів на основі алюмінію з підвищеним рівнем експлуатаційних характеристик вимагає детального вивчення механізмів і способів забезпечення в них оптимального структурно-фазового складу та знаходження ефективних способів виробництва. У даній роботі розглянуто існуючі методи та підходи ефективної розробки жароміцних алюмінієвих сплавів, серед яких увагу приділено найбільш вигідним з точки зору масового виробництва та економічної ефективності принципам. Було показано, що до основних вимог для досягнення вказаної мети можна віднести використання легуючих елементів (Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu) та модифікаторів (Ti, Zr, Mo, Hf), які сприятимуть утворенню в матриці сплаву стабільних нерозчинних фаз з низькою дифузійною активністю та кубічною або тетрагональною граткою. Розглянуто також створення евтектичних сплавів, в тому числі безкремнієвих, які б включали велику кількість нерозчинних та стабільних за високих температур фаз сприятливої морфології. Температура евтектичного перетворення в таких сплавах має бути якомога вищою. Відзначено впровадження технологічних принципів приготування розплавів та їх лиття, які здатні ефективно подрібнювати структуру сплавів і підвищувати розчинність малорозчинних компонентів шляхом створення специфічних термодинамічних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Narivskiy A. V. 
Steel production in Ukraine: current state and prospects (review) = Сталеплавильне виробництво в Україні: сучасний стан та перспективи (огляд) / A. V. Narivskiy, O. M. Smirnov, S. M. Timoshenko // Метал та лиття України. - 2022. - 30, № 3. - С. 28-47. - Бібліогр.: 68 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.41-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14585 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського