Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Nikolaieva A$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Nikolaieva A. D. 
The use of thermal radiation for remote identification of liquids in closed dielectric containers = Використання теплового випромінювання для дистанційної ідентифікації рідин у закритих діелектричних контейнерах / A. D. Nikolaieva, K. S. Ustenko // Мікросистеми, Електроніка та Акустика. - 2022. - 27, № 2. - С. 265614. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Дистанційне визначення речовин, у тому числі і рідин, є актуальним завданням, вирішення якої вимагає принципово нових підходів як до методів, так і до техніки вимірювань. Пов'язано це з тим, що стандартні методи базуються на коливальних властивостях компонентів рідини: від атомів до клатратних комплексів, які реєструються спектроскопічними методами різних частотних діапазонів і не розраховані на дистанційне застосування. Звичні методи радіолокації зазвичай не прийнятні через неможливість потайного знімання інформації за допомогою активної локації та отримання на її основі даних за складом об'єкта опромінення [1 - 5]. Тому в даний час все ширше використовуються методи та прийоми пасивної локації, але для вирішення досить специфічних завдань дистанційної ідентифікації речовин вони мають бути значно модернізовані. У роботі [6] зроблено спробу застосування пасивної локації для досліджень водних розчинів солей. Але методика вимірювань не надає можливості проводити дистанційні дослідження через необхідність знаходження коефіцієнта відбиття від металу та заданого зразка водного розчину. На сьогоднішній день немає чіткого розуміння того, як залежить термостимульоване випромінювання від складу макроскопічного тіла, а також від того, чи є теплове випромінювання рівноважним або нерівноважним. Об'єкт, що досліджується, ща заданої температури випромінює електромагнітні хвилі, пов'язані з тепловим рухом молекул та атомів його складових. Тому теплове випромінювання є випадковим (флуктуаційним), що означає рівність нулю середньої величини електромагнітного поля, але усереднені квадратичні по полю характеристики, що визначають його енергію (температуру), мають відмінну від нуля кінцеву величину. Розглянуто вдосконалену методику та модернізований вимірювальний комплекс для дистанційного дослідження рідких розчинів як електролітів, так і неелектролітів за допомогою вимірювань і подальшого аналізу флуктуацій диференціальної температури проміжного рідкого середовища (дистильованої води), в яку вміщена ємність (тара). Наведено результати досліджень сумішей електролітів і неелектролітів різних концентрацій. Наведено приклад вимірювання нерівноважного теплового випромінювання розчину. Показано можливість розрізняти досліджувані рідини, а також з'єднувати компоненти розчинів даних концентрацій для отримання заданих властивостей всього розчину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.12 + Г562.181

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69367 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського