Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Ovcharenko Yu$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Ovcharenko Yu. M. 
A study of atomic displacements produced in cascades in irradiated alpha-Zr by using molecular dynamics simulations = Исследование атомных смещений, производимых в каскадах в облучаемом alpha-Zr, с применением методов молекулярно-динамического моделирования / Yu. M. Ovcharenko, S. V. Kokhan, D. O. Kharchenko, X. Wu, B. Wen, L. Wu, W. Zhang // Металлофизика и новейшие технологии. - 2016. - 38, № 10. - С. 1303-1320. - Бібліогр.: 38 назв. - англ.

Проведено исследование процессов формирования каскадов, их прохождения и отжига в чистых кристаллах циркония при различных условиях облучения. Изучены статистические и геометрические свойства каскадов при различных температурах, энергиях первично выбитых атомов и направлениях их движения. Показана возможность каналирования при прохождении каскадов, что приводит к образованию краудионов. Исследованы статистические особенности прохождения каскадов и характерное время отжига. Проведен анализ процессов формирования структур точечных дефектов.


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.170.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Kharchenko D. O. 
Phase field modelling voids nucleation and growth in binary systems = Фазово-польове моделювання нуклеації та росту пор в бінарних системах / D. O. Kharchenko, V. O. Kharchenko, Yu. M. Ovcharenko, O. B. Lysenko, I. A. Shuda, L. Wu, R. Pan // Condensed Matter Physics. - 2018. - 21, № 1. - С. 13002. - Бібліогр.: 76 назв. - англ.

Проведено всебічне дослідження процесів формування та росту пор у типовій моделі бінарного стопу, підданому радіаційному впливові з використанням комбінованого підходу, що базується на теорії фазового поля та щвидкісній теорії. Показано, що формування пор викликане взаємодією радіаційно продукованих вакансій із пружніми деформаціями гратниці та полем композиції стопу. Одержано фазові діаграми, що ілюструють формування твердого розчину, фазового розшарування та структуроутворення. Встановлено, що формування пор із пересиченого розчину вакансій супроводжується перерозподілом композиційного поля. Показано, що пружна неоднорідність, яка відповідає за утворення анізотропних преципітатів у первинно приготовленому стопі призводить до формування надгратки пор у процесі опромінення. Виявлено, що нуклеація та ріст пор із ростом дози опромінення відповідає дифузійно керованим процесам випадіння фаз. Показано універсальність динаміки росту пор. Проведена оцінка основних параметрів і статистичних характеристик пор для більшості стопів і сталей надає добре узгодження з експериментально одержаними результатами.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.091 + В378.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Kordyum E. L. 
Anatomical and functional fеatures of Deschampsia antarctica (Poaceae) leaf blade growing on the Argentine Islands = Анатомічна і функціональна характеристика листковoї пластинки Deschampsia antarctica (Poaceae), що росте на Аргентинських островах / E. L. Kordyum, O. M. Nedukha, Yu. V. Ovcharenko, S. I. Jadko, G. F. Ivanenko, V. V. Loya // Укр. антаркт. журн.. - 2017. - № 16. - С. 143-149. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета роботи - проведення порівняльних досліджень анатомічної структури та вмісту активних форм кисню (АФК) в листках Deschampsia antarctica (Poaceae), що росте в екстремальних кліматичних умовах Антарктики (острови Скуа і Галіндез). Для досліджень анатомічної структури та ультраструктури поверхні листків використовували методи світлової та скануючої електронної мікроскопії. Локалізацію монолігнінів визначали за допомогою цитохімічного методу фарбування тканин, вміст АФК в листках - за методом реєстрації спонтанної хемілюмінесценції (СХЛ). Результати засвідчують ідентичність анатомічної структури та ультраструктури поверхні листків у рослин, зібраних в різних місцезростаннях. Локалізація в листках двох монолігнінів (сирингіла та гваяцила) в клітинних стінках листків досліджених рослин була також подібною. Встановлено, що сирингіл, в основному локалізований в клітинних стінках епідермісу, підтримуючи їх механічну міцність, а гваяцил, що забезпечує гнучкість стінок, локалізований в основному в стінках клітин мезофілу і судин. Вміст сирингілу в стінках клітин епідермісу перевищував рівень гваяцилу у 6 - 8 разів. Рівень СХЛ в листках D. antarctica дорівнював середньому значенню люмінесценції листків інших видів за нормальних умов. Зроблено висновки, що одержані результати можуть бути показниками адаптації цього виду до екстремальних умов. Посилення уваги до вивчення клітинного метаболізму та його регуляції у рослин D. аntarctica сприятиме подальшому пізнанню механізмів їх виживання за умов Прибережної Антарктики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.25*60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського