Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Palenichak O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Palenichak O. 
Competitive development of agricultural enterprises in the Carpathian Region of Ukraine in the context of the correction of their sectoral structure = Конкурентоспроможний розвиток аграрних підприємств Карпатського регіону України в контексті корекції їхньої галузевої структури / O. Palenichak, O. Stasiv // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 5. - С. 582-595. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Мета дослідження - обгрунтування конкурентоспроможного розвитку (КСР) регіональних сільськогосподарських товаровиробників (СГТВ) в умовах корекції їхньої галузевої структури в контексті євроінтеграційних процесів. Теоретичною і методологічною основою дослідження є діалектичний метод пізнання, системний підхід до вивчення економічних явищ і процесів, наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених із проблем теорії та практики забезпечення КСР аграрного товаровиробництва з урахуванням екзогенних та ендогенних факторів. Зі спеціальних методів дослідження використано економіко-статистичний - під час аналізу сучасного стану та прогнозування перспектив КСР регіональних аграрних товаровиробників в умовах євроінтеграційних процесів, графічний - для визначення прогнозованих обсягів тваринницької продукції у фермерських господарствах у розрізі областей Карпатського регіону України, абстрактно-логічний із метою обгрунтування інституціонально-економічного механізму КСР СГТВ Карпатського регіону України в контексті корекції їхньої галузевої структури. У результаті проведеного дослідження виявлено, що з огляду на можливості налагодження транскордонного партнерства, поглиблення економічної євроінтеграції з країнами ЄС важливим економічним пріоритетом регіональних СГТВ Карпатського регіону України є можливість формування ринку різних видів агропродовольчої продукції з географічним зазначенням. Карпатський регіон України володіє достатньо потужним земельно-ресурсним потенціалом для виробництва якісної та безпечної молочної продукції з високою доданою вартістю. Згідно з проведеними розрахунками за умови використання конкурентних переваг, які законодавчо закріплені у країнах ЄС, у досліджуваному регіоні потенційні обсяги виробництва найважливішої тваринницької продукції - молока у фермерських господарствах можуть зрости з 14 тис. тонн до 252 тис. тонн, або у 18 разів. У регіоні відродження традиційних напрямів спеціалізації в сільськогосподарському виробництві сприятиме корекції його галузевої структури, поліпшенню організаційно-економічних умов щодо самозабезпечення регіону тваринницькою продукцією, мінімізації економічного ризику внаслідок розширення напрямів спеціалізації, зниженню трансакційних витрат на транспортування та реалізацію завдяки розвиткові фірмової торгівлі, підвищенню рівня конкурентоспроможності аграрних підприємств різних організаційно-правових форм господарювання, що вироблятимуть продукцію з високою доданою вартістю. Уперше обгрунтовано організаційно-економічні засади оптимізації галузевої структури регіональних СГТВ з урахуванням конкурентних переваг, які законодавчо закріплені у країнах ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.20-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського