Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Peletminskii S$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Peletminskii S. V. 
Dynamics of bound states of particles in the secondary quantization method = Динаміка зв'язаних станів частинок у методі вторинного квантування / S. V. Peletminskii, Yu. V. Slyusarenko // Укр. фіз. журн. - 2006. - 51, № 1. - С. 72-86. - Библиогр.: 4 назв. - англ.

Побудовано наближений метод вторинного квантування для опису систем багатьох частинок за наявності зв'язаних станів частинок з низькою енергією (кінетична енергія мала у порівнянні з енергією зв'язку складених частинок). У цьому наближенні складені частинки розглядаються на рівні з елементарними, що означає можливість введення операторів народження і знищення. Гамільтоніани, які визначають взаємодію між елементарними і складеними частинками, а також між самими складеними частинками, записані через амплітуди взаємодії елементарних частинок.


Індекс рубрикатора НБУВ: В315.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ivashin A. P. 
Fermi-liquid approach for the description of the initial stage of fragmentation at heavy nuclei collisions = Фермі-рідинний підхід для опису початкової стадії фрагментації при зіткненнях важких ядер / A. P. Ivashin, S. V. Peletminskii, Yu. V. Slyusarenko // Укр. фіз. журн. - 2007. - 52, № 2. - С. 130-144. - Библиогр.: 23 назв. - англ.

Запропоновано механізм розвитку початкової стадії нестійкості, що може призводити до фрагментації ядерної матерії (ЯМ), яка виникає внаслідок зіткнень нерелятивістських важких ядер (ВЯ). Зіткнення ВЯ змодельовано як зіткнення двох необмежених фермі-рідинних "крапель". Походження нестійкості в такій системі пов'язується із поширенням наростаючих коливань в ЯМ. Ці коливання можуть існувати у фермі-рідині, що перебуває у стані спокою: модифікований нульовий звук Ландау, модифіковані спінові й ізоспінові хвилі, комбінація цих хвиль. Указані нестійкості є аналогічними пучковій нестійкості у звичайній електронній плазмі. Наведено аналіз одержаних інкрементів коливань, який можна використовувати для експериментального підтвердження запропонованого механізму фрагментації у випадку ядерних зіткнень. Конкретизовано напрямки, вздовж яких очікуються "струмені" ЯМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.232 + В317.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Nikolayenko S. O. 
On the kinetics of spatially non-uniform states of particles weakly interacting with a hydrodynamic medium = До кінетики просторово неоднорідних станів частинок, що взаємодіють із гідродинамічним середовищем / S. O. Nikolayenko, S. V. Peletminskii, Yu. V. Slyusarenko // Укр. фіз. журн. - 2007. - 52, № 3. - С. 282-295. - Библиогр.: 5 назв. - англ.

Побудовано кінетичну теорію просторово неоднорідних станів частинок, що слабко взаємодіють із гідродинамічним середовищем (ГДС). Для побудови мікроскопічної теорії такої системи використано метод скороченого опису. Розглянуто випадок, коли підсистема частинок, що взаємодіють із середовищем, перебуває на кінетичному етапі еволюції й описується одночастинковою функцією розподілу (ОЧФР). У межах методу скороченого опису одержано зв'язані рівняння руху для параметрів скороченого опису: ОЧФР для частинок, що взаємодіють із середовищем, і гідродинамічних характеристик середовища (його густини, температури та середньої швидкості частинок середовища). Прикладом фізичного об'єкта, еволюція якого описується одержаними рівняннями, можуть служити нейтрони, які поширюються у ГДС без поглинання та розмножування.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Akhiezer A. I. 
On the theory of magnetohydrodynamic waves in nuclear matter / A. I. Akhiezer, L. N. Davydov, S. V. Peletminskii // Доп. НАН України. - 2000. - № 7. - С. 88-92. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Досліджено малі коливання густини та намагнічення нейтронної матерії біля рівноважних значень, що визначаються спонтанним намагніченням нейтронної матерії. Знайдено спектри коливань. Особливу увагу приділено дослідженню резонансних явищ, що мають місце між акустичною та магнітною гілками коливань, а також між власне електромагнітною та магнітною гілками коливань.


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Peletminskii A. S. 
Role of single-particle and pair condensates in Bose systems with arbitrary intensity of interaction / A. S. Peletminskii, S. V. Peletminskii, Yu. M. Poluektov // Condensed Matter Physics. - 2013. - 16, № 1. - С. 13603. - Бібліогр.: 65 назв. - англ.

Вивчено надплинну бозе-систему з одночастинковим і парним конденсатами на базі напівфеноменологічної теорії бозе-рідини, яка не припускає слабкості міжчастинкової взаємодії. З варіаційного принципу для ентропії виведено систему рівнянь, що описують рівноважний стан такої системи. Ці рівняння проаналізовано у випадку нульової температури як аналітично, так і числово. Показано, що частки одночастинкового та парного конденсатів суттєво залежать від повної густини системи. За густин, що досягаються у конденсатах атомів лужних металів, майже всі частинки знаходяться в одночастинковому конденсаті. Доведено, що за густини рідкого гелію частка одночастинкового конденсату є меншою за 10 %, що узгоджується з експериментальними даними з непружного нейтронного розсіювання, розрахунками за допомогою методу Монте-Карло та іншими теоретичними передбаченнями. Знайдено вирази для енергії основного стану, тиску, стисливості системи, що вивчається. Проаналізовано також спектр одночастинкових збуджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022-18 + В317.233

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж41279 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського