Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Perga T$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Perga T. U. 
Environmental policy of Ukraine through the prism of memory on Chernobyl disaster = Політика України щодо навколишнього середовища через призму пам'яті про Чорнобильську катастрофу / T. U. Perga // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 42. - С. 138-144. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Презентовано новий підхід до дослідження індивідуальної, колективної та історичної пам'яті - через призму екологічних катастроф.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4КИЇ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Perga T. 
The role of Ukrainian diaspora in the development of environmental movement in Ukraine of late 1980s - early 1990s = Роль української діаспори в розвитку екологічного руху України в кінці 1980-х - на початку 1990-х рр. / T. Perga // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 48. - С. 223-231. - Бібліогр.: 230 назв. - англ.

Досліджено роль української діаспори в Північній Америці у розвитку екологічного руху в Українській СРСР. Продемонстровано, що попри те, що наприкінці 1980-х - на початку 1990-х рр. діяльність української діаспори була спрямована переважно на підтримку національно-визвольного руху в республіці, складна екологічна ситуація в УРСР також привернула увагу закордонних українців. Виявлено два головні напрями діяльності діаспори, у ході яких було встановлено перші відносини з українськими екологічними активістами. Це - організація гуманітарної і медичної допомоги населенню територій, потерпілих від Чорнобильської аварії, та привернення уваги до широкого спектру екологічних проблем в Україні. З'ясовано, що в Канаді для допомоги у зв'язку з облисінням дітей у Чернівцях через отруєння було створено дві групи - CECU та ECOLOS, які діяли за сприяння Екологічної комісії Світового Конгресу Вільних Українців. У США підтримувати перших українських зелених активістів узялася група діаспори з Нью-Джерсі - AHRU. Саме при підтримці цих трьох груп було організовано перші тури до США й Канади українських екологічних активістів, зокрема членів української екологічної асоціації "Зелений світ". Доведено, що використання політичних, економічних і організаційних ресурсів української діаспори у Північній Америці сприяло встановленню відносин перших українських "зелених" з представниками бізнесу, політикуму та громадськими активістами цих країн. На цій основі в подальші роки почали впроваджуватися перші екологічні проекти та програми зі США і Канадою на державному та недержавному рівнях. Також українські екологічні організації було включено до мережі міжнародних і транснаціональних екологічних мереж. Зроблено висновок про вагому роль, яку відіграла українська діаспора у розвитку українського екологічного руху на прикінці 1980-х рр. - на початку 1990-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1г(0) + Б1л5 + Т3(9=УКР)63 + С5*63*45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Perga T. Yu. 
Environmental integration in the European Union = Екологічна інтеграція в Європейському Союзі / T. Yu. Perga // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 53 (т. 1). - С. 274-278. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Досліджено процес екологічної інтеграції в Європейському Союзі (ЄС). Виявлено головні етапи формування спільної політики ЄС з охорони довкілля. Продемонстровано розвиток цієї політики у семи Програмах дій з охорони навколишнього середовища (ЕПД). Встановлено головні віхи формування екологічної інтеграції, серед яких Єдиний Європейський акт (1986 р.), Маастріхтський договір (1992 р.), Амстердамський договір (1997 р.), Кардифський процес. З'ясовано особливість європейської екологічної інтеграції, зокрема це включення до екологічної політики і багатьох сфер внутрішньої політики завдань сталого розвитку. Проаналізовано вертикальні та горизонтальні механізми інтеграції сталого розвитку в країнах-членах ЄС. Доведено, що особливістю останніх років стало створення у державах-членах ЄС спеціальних структур, що відповідають за екологічну інтеграцію, а також врахування екологічних імперативів у процесі планування фінансування їхньої діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4),60 + Б112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського