Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Prasanna D$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Prasanna D. 
Effects of high magnetic field on the energy spectra of two donors in a strained Zinc blende quantum dot = Вплив сильного магнітного поля на енергетичні спектри двох донорів у сфалеритовій квантовій точці / D. Prasanna, P. Elangovan // Журн. нано- та електрон. фізики. - 2019. - 11, № 3. - С. 03006-1-03006-4. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Досліджено електронні стани двох донорів у напруженій квантовій точці (КТ) під впливом сильного магнітного поля. Числові розрахунки проведено з використанням варіаційного принципу в межах односмугового наближення ефективної маси за допомогою напруженості магнітного поля через енергозалежну ефективну масу. Дослідження проблеми донора в КТ є корисним інструментом для розуміння електронних і оптичних властивостей домішок. Виконано дослідження двох донорних домішок у низькорозмірних напівпровідникових структурах із і без магнітних полів. Для розрахунку, береться енергія зв'язку у сфалеритовій КТ. Проведені дослідження включали ефект Зеємана у гамільтоніані. Індукована магнітним полем діамагнітна сприйнятливість двох донорів обчислюється як функція радіуса КТ. Здійснюється варіювання енергії зв'язку двох донорів як функції радіуса точок для різної напруженості магнітного поля з і без прикладеного поля. Результати показали, що енергія зв'язку зростає зі зменшенням радіуса точки, досягаючи максимального значення, а потім зменшується за зменшення радіуса точки. Внесок діамагнітної сприйнятливості у донорську енергію зв'язку є мірою просторового розширення основного стану. Міждонорна відстань є мірою енергії кулонівської взаємодії двох донорних систем. Енергія кулонівської взаємодії помітна лише тоді, коли міждонорні відстані наближаються або менші, ніж ефективний радіус Бора. Одержані результати показали, що сильне магнітне поле, радіус КТ та енергія кулонівської взаємодії мають значний вплив на електронні стани двох донорів у напруженій КТ. Результати здаються коректними і добре узгоджуються з іншими літературними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.1 в 641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського