Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ptashchenko L$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Ptashchenko L. O. 
Formation of a balanced model of Ukrainian nongovernment pension insurance system / L. O. Ptashchenko, V. V. Topol // Актуал. проблеми економіки. - 2014. - № 5. - С. 528-537. - Бібліогр.: 537 назв. - англ.

Рассмотрены теоретические, методические и практические вопросы формирования сбалансированной модели развития негосударственного пенсионного обеспечения, основанной на принципах экономических интересов участников пенсионной системы. Предложена сбалансированная модель экономико-организационного управления процессами внедрения пенсионной реформы в Украине, а также организационно-экономический механизм балансирования экономических интересов агентов, действующих в системе пенсионных отношений.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ptashchenko L. O. 
The antimonopoly policy of regulating anticompetitive concerted actions in the goods markets = Антимонопольна політика регулювання антиконкурентних узгоджених дій на товарних ринках / L. O. Ptashchenko, O. A. Rudych // Економіка і регіон. - 2015. - № 4. - С. 74-79. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Розглянуто питання антиконкурентних узгоджених дій і необгрунтованого зростання цін на товарних ринках, проаналізовано світовий досвід застосування державних регуляторних інструментів, котрі дозволяють виявити такі дії, визначено проблеми конкурентної політики в Україні та напрями їх розв'язання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.5-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ptashchenko L. 
Cost factors in value-oriented controlling = Фактори вартості в системі вартісно-орієнтованого контролінгу / L. Ptashchenko // Економіка і регіон. - 2016. - № 5. - С. 50-54. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.

Досліджено основоположні питання щодо формування вартісно-орієнтованої стратегії підприємства та обгрунтування послідовності факторів створення вартості. Проаналізовано напрями й методи впровадження вартісно-орієнтованого контролінгу. Узагальнено переваги та недоліки системи вартісно-орієнтованого контролінгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-862-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ptashchenko L. 
The influence of corruption on Ukraine's financial security and national economy = Вплив корупції на фінансову безпеку України та національну економіку / L. Ptashchenko, A. Shkliaruk, D. Holozubova // Економіка і регіон. - 2017. - № 1. - С. 5-11. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Розглянуто явище корупції, наведено основні підходи до її визначення та проаналізовано вплив на економіку держави. Висвітлено проблеми корупції у світі й Україні, досліджено вплив корупції на фінансову безпеку країни. Обгрунтовано необхідність невідкладного застосування всіх наявних заходів для зниження корупції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Chechelashvili M. 
The social responsibility of business: theoretical aspect = Соціальна відповідальність бізнесу: теоретичний аспект / M. Chechelashvili, L. Ptashchenko // Економіка і регіон. - 2018. - № 4. - С. 43-47. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Розглянуто теоретичний аспект соціальної відповідальності бізнесу, витоки концепції соціальної відповідальності шляхом досліджень та аналізу класичних і сучасних наукових шкіл, а також структурного аналізу та теоретичних понять. Представлено фактори, що впливають на зростаюче значення соціальної відповідальності бізнесу у суспільстві та проблеми грузинського й українського бізнесу на шляху до формування соціально відповідальної поведінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131-645.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ptashchenko L. 
Destructive factors affecting the economic situation of construction enterprises = Деструктивні фактори, що впливають на фінансові результати будівельних підприємств / L. Ptashchenko // Економіка і регіон. - 2019. - № 2. - С. 36-40. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Досліджено проблеми будівельних підприємств в Україні, деструктивні фактори впливу на їх фінансові результати. Доведена думка про необхідність удосконалення системи регулювання будівництва та будівельних підприємств і розроблення державної стратегії реформування будівельної галузі на засадах інновацій, енергоефективності, екологічної безпеки та соціальної орієнтації розвитку національного господарства України. Незважаючи на "позитивну" тенденцію щодо фінансових результатів будівельних підприємств, котра подається статистикою, на нашу думку, статистичні дані цих показників недостатньо об'єктивні, оскільки не відображають реального стану будівельної галузі, зокрема зменшення кількості будівельних підприємств на понад 5 % та кількості працюючих майже на 15 %. З урахуванням цього можна стверджувати, що збитковість знизилася за рахунок ліквідації неефективних будівельних підприємств, зростання індексу будівельної продукції, зниження собівартості (в сегменті заробітної плати виробничого персоналу), що пов'язано з вимушеною оптимізацією виробничих кадрів, спричиненою активною трудовою міграцією. Державне регулювання діяльності підприємств будівництва є неефективним або взагалі відсутнє. Будівельні підприємства стикаються з безліччю проблем, котрі призводять до низьких фінансових результатів або необгрунтованого завищення вартості продукції будівництва. Необхідно впровадити нову систему управління будівництвом, яка б охоплювала регулюванням увесь процес - від інвестування до експлуатації об'єктів будівництва. З метою розв'язання проблем будівельних підприємств, усунення деструктивних факторів впливу на їх фінансовий стан необхідно розробити державну стратегію реформування будівельної галузі на засадах інновацій, енергоефективності, екологічної безпеки та соціальної орієнтації розвитку національного господарства України. Використано загальнонаукові методи статистичного дослідження, аналізу, узагальнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)311-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ptashchenko L. 
Small business simplification under digitalization and globalization challenges: teal organizations development = Спрощення малого бізнесу в умовах діджиталізації та глобалізації: розвиток "бірюзових" організацій / L. Ptashchenko, T. Berezhetska, A. Maksymenko // Економіка і регіон. - 2019. - № 4. - С. 107-112. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Доведено думку про те, що актуалізації в бізнесі набувають тенденції до зменшення ієрархії, діджиталізація бюрократичних процесів і документообігу, аутсорсинг й інші інноваційні технології ведення бізнесу. Досліджено особливості "бірюзової" організації бізнесу на основі ідеї соціальної корисності від підприємництва. Успіх таких компаній полягає в здатності до саморозвитку та зростання, а співробітники розглядають підприємство не як механізм або машину, а як живий організм з душею, здатний удосконалюватися й міцніти без контролю з боку менеджерів та стратегічних планів. Зроблено висновки, що ключовими для створення модерного, легкого та ефективного підприємства у вигляді "бірюзової" організації є такі складові: самоорганізація, еволюційна мета і цілісність. Виникнення "бірюзових" організацій в умовах українського ринку буде відбуватися в креативних індустріях, оскільки свобода у діях є невід'ємним елементом для будь-якого креативного бізнесу. Молоді фірми та стартапи, де всі учасники є максимально зацікавленими в успіху спільної ідеї та отримують пропорційні вигоди, є основою для розвитку нового етапу особистого підприємництва. Такий формат організації також є ідеальним для громадських організацій і громадянського суспільства. Побудовано модель функціонування "бірюзової" організації. Вона передбачає синергію складових, що мають стимулювати незалежне зростання підприємства та гнучкість у динамічних ринкових умовах. Забезпечення парадигми корпоративного мислення, побудованої на інтелектуальному капіталі, є головним завданням для ефективної діяльності "бірюзової" організації. Використано загальнонаукові методи статистичного дослідження, аналізу, узагальнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131 + У010.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Chechelashvili M. 
Lean manufacturing as a mechanism to reduce productivity costs = Ощадливе виробництво як механізм зниження витрат / M. Chechelashvili, S. Zedginidze, L. Ptashchenko // Економіка і регіон. - 2020. - № 2. - С. 11-15. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти "ощадливого виробництва". Запропоновано концепцію японських технологій управління, управління бізнесом і філософію, яка охоплює практично всі аспекти фінансово-господарської діяльності японських підприємств. Відому японську концепцію управління та практику ощадливості порівняно з вітчизняними традиціями і виробничим досвідом, окреслено шляхи досягнення аналогічних результатів. Підкреслено, що ідея ощадливості спочатку була використана в компаніях з дискретним циклом - в машинобудуванні. Згодом цю концепцію було адаптовано до безперервного виробництва, а потім - упроваджено у сфери торгівлі, послуг, охорони здоров'я, громадського сектора та багатьох інших. Lean поступово виходив за межі виробництва, об'єднуючи споживачів, постачальників, інших партнерів. Доведено думку, що конкурентні перевагигрузинських підприємств можна досягти лише високою якістю й меншими витратами на виробництво. Таким чином, сьогодні необхідно повністю переглянути організацію виробництва, щоб виключити будь-які втрати в кожній ланці виробничого процесу. В управлінні виробництвом потрібний комплексний підхід, який одночасно включає якість продукції, концепцію, методи та інструменти. З урахуванням проблем у діяльності грузинських підприємств, з'ясовано, що впровадження ефективної концепції виробництва й використання її методів є важливим фактором підвищення продуктивності кожної ланки виробничої системи. Подальші дослідження будуть спрямовані на розроблення та вибір оптимальних стратегій застосування принципів концепції "ощадливе виробництво" з урахуванням внутрішніх і зовнішніх чинників, які формують середовище організації виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5Япо)350.851.1-862-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ptashchenko L. 
Tools for assessing of business receivables and payables = Інструментарій оцінювання дебіторської та кредиторської заборгованостей підприємства / L. Ptashchenko, D. Korniienko // Економіка і регіон. - 2020. - № 2. - С. 37-42. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Досліджено методику оцінювання доцільності надання відстрочок платежу покупцям з точки зору зіставлення витрат і доходів, яку пропонують науковці Київського національного торгово-економічного університету А. А. Мазаракі, Л. О. Лігоненко, та використано її інструментарій для оцінювання вартостей дебіторської й кредиторської заборгованостей на прикладі підприємства ПрАТ "Полтавський олійноекстракційний завод - Кернел Груп" 2019 року. Визначено рівень витрат і доходів підприємства з урахуванням різноманітних факторів, розраховано абсолютну суму ефекту дебіторської та кредиторської заборгованостей. Оцінено можливий дохід від надання комерційного кредиту різним контрагентам як у сумі, так і у відносних показниках. Підкреслено, що важливим моментом у ній є облік середньозваженої вартості капіталу, який відволікається в дебіторську заборгованість. Оцінювання вартості кредиторської заборгованості як елемента капіталу базується на загальній концепції вартості капіталу. Під ціною капіталу мають на увазі відносний розмір річних витрат на обслуговування заборгованості перед постачальниками, інвесторами. Ціну товарної кредиторської заборгованості визначено на основі оцінювання втрат від недоотриманих цінових знижок, які могли б одержати підприємства при здійсненні авансових розрахунків. Визначено ефективність заборгованостей та проаналізовано "баланс вартості". Це дозволило встановити, що на ПрАТ "Полтавський олійноекстракційний завод - Кернел Груп" у 2019 році ефект кредитування споживачів у дебіторську заборгованість перевищує результати, отримані від використання кредиторської заборгованості. Проте з метою мінімізації "касового розриву" підприємству рекомендовано застовувати факторинг і вексельні розрахунки, які є досить ефективними інструментами в управлінні кредиторською та дебіторською заборгованостями, надання знижки покупцям.


Індекс рубрикатора НБУВ: У050.9(4УКР)229.0-149.3

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського