Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Putiatin R$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Putiatin R. O. 
Variable radius helix potentiometer: practical issues = Гвинтовий потенціометр змінного радіусу: прикладні питання / R. O. Putiatin, T. A. Dunaieva // Наукоєм. технології. - 2022. - № 4. - С. 280-288. - Бібліогр.: 33 назв. - англ.

Нещодавно було запропоновано новий підхід до конструювання функціональних потенціометрів. Його суть полягає в тому, що бажана нелінійна залежність вихідної напруги від кута повороту досягається завдяки використанню резистивного елемента, що має форму гвинтової лінії зі змінним радіусом та сталим поперечним перерізом. Як було доведено раніше, задача розрахунку такого потенціометра має розв'язок для всіх неперервно диференційованих статичних характеристик .Однак практичність такої конструкції ще не встановлена. Оглянуто історичні та сучасні види потенціометрів, зокрема з нелінійними статичними характеристиками; матеріали, які використовують для їх виготовлення; деякі можливі статичні характеристики, отримані запропонованим способом; потенційні застосування. В розділі 1 розглянуто конструкції потенціометрів та матеріали, з яких їх 25 мікроводорості, органічні відходи, біопаливо, екологічна безпека, сталий розвиток виготовляють. Визначено типи конструкцій потенціометрів, найбільш придатні для втілення запропонованого підходу. Запропоновано загальний підхід для виготовлення каркасу й резистивного елементу гвинтових потенціометрів змінного радіусу за допомогою станків із числовим програмним керуванням. В розділі 2 досліджено статичні характеристики потенціометрів для заданих наперед форм резистивного елементу. Проведено порівняння меж застосування гвинтових потенціометрів змінного радіусу та звичайних багатообертових потенціометрів зі змінним кроком обмотки. В розділі 3 розглянуто сфери застосування потенціометрів, проаналізовано їх використання в новітніх розробках в області робототехніки. Запропоновано використання гвинтового потенціометра змінного радіусу в системі ручного керування обігрівом кабіни транспортного засобу замість потенціометра з кусково-лінійною характеристикою. В розділі 4 зроблено висновки з проведених досліджень, зокрема структуровано переваги й недоліки конструкції. Окреслено завдання для подальшої роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.033-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського