Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Pyvovarova N$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Pyvovarova N. P. 
Change of legal status of sex work in Ukraine: public opinion, opinion of sex workers (sociological perspective) = Зміна правового статусу секс-роботи в Україні: думка населення, думка секс-робітників (соціологічний ракурс) / N. P. Pyvovarova, O. R. Artiukh // Укр. соціум. - 2020. - № 3. - С. 124-141. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Визначено поняття "декриміналізація" та "легалізація" секс-роботи. На основі соціологічного дослідження охарактеризовано ставлення українського населення та самих секс-робітників до потенційної зміни правового статусу сфери надання сексуальних послуг в Україні. Проаналізовано ставлення населення до понять і феноменів "секс-робота" та "секс-робітники", рівень поінформованості населення і секс-робітників щодо чинного законодавства у сфері регулювання секс-роботи в Україні та ставлення до нього, думки про потенційні умови декриміналізації й очікувані зміни як результат зміни правового статусу секс-роботи, ступінь зацікавленості секс-робітників фактом декриміналізації й легалізації та їх готовності до можливих змін. Дані дослідження свідчать про цілком прогнозовану протилежність ставлення, бажань і сподівань щодо потенційних змін правового статусу секс-роботи в Україні пересічного українця та робітника сфери надання сексуальних послуг - від неготовності та неприйнятності таких змін першим до непідготовленості і, можливо, "райдужних" сподівань останнього. Так, 51 % українців проти відміни покарання за добровільне надання секс-послуг за винагороду, тоді як 93 % секс-робітників зацікавлені у відміні такого покарання. Моделюючи ситуацію, за якої за секс-роботу буде знято покарання, секс-робітники потенційними покращеннями припускають: більш безпечні умови роботи та зниження ризиків насильства - 74 %; можливість юридичного захисту від поліції - 67 %, в суді й прокуратурі - 64 %; зниження стигматизації на рівні суспільства - 58 %, на рівні самооцінки - 53 %; розраховують на зниження ризиків для здоров'я, в тому числі інфікування на ВІЛ/ІПСШ - 49 %. Доведено доречність формування в суспільній думці ставлення до секс-роботи як різновиду підприємницької діяльності, яка має регулюватися нормами трудового, цивільного, господарського, фінансового та інших галузей права, а до секс-робітників - як таких, які мають право на відмову (від клієнта, роботодавця, професії у цілому), належні умови праці та профспілковий або судовий захист, анонімність, соціальні гарантії та пенсію, самоорганізацію тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського