Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Sharma J$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Sharma J. 
Role of Sb additive in the dielectric properties of SeVB90DInVB10D and SeVB75DInVB25D glassy alloys / J. Sharma, S. Kumar // Semiconductor Physics, Quantum Electronics and Optoelectronics. - 2011. - 14, № 2. - С. 152-156. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16425 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Suresh Kumar 
Structural and optical properties of polycrystalline ZnO nanopowder synthesized by direct precipitation technique = Структурні та оптичні властивості полікристалічного нанопорошку ZnO, синтезованого методом прямого осадження / Suresh Kumar, Divya Arora, Anu Dhupar, Vandana Sharma, J. K. Sharma, S. K. Sharma, Anurag Gaur // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 4. - С. 04027-1-04027-5. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Нанопорошок ZnO було синтезовано за допомогою методу прямого осадження в умовах навколишнього середовища, використовуючи хлорид цинку та гідроксид натрію як первинні прекурсори. Структурні, морфологічні й оптичні властивості нанопорошку ZnO було одосліджено за допомогою рентгенівської дифракції (XRD), польової скануючої електронної мікроскопії (FE-SEM), енергетично-дисперсійної спектроскопії (EDX), FT-IR, та UV-Visible спектроскопії дифузного відбиття. Аналіз XRD показує, що нанопорошок ZnO має полікристалічну природу та структуру вюрциту. Синтезований нанопорошок складається з однофазних кристалітів, високоорієнтованих у площині відбиття (101). Аналіз EDX підтверджує наявність у нанопорошку вмісту окремих Zn та O, склад яких є майже стехіометричним у пропорції. Морфологію поверхні нанопорошку ZnO було проаналізовано за допомогою методу FE-SEM і було встановлено, що надмірна поверхнева енергія наночастинок відповідає за випадкову орієнтацію та агломерацію. Взаємодію різних функціональних груп під час синтезу було визначено зі спектра FT-IR. Наявність чітких піків поглинання та смуг для стандартних хвильових чисел підтверджує успішне утворення ZnO з різних хімічних речовин, що використовуються в синтезі. Ширину оптичної забороненої зони було оцінено за графіком Кубелка - Манка шляхом екстраполяції лінійної частини кривої на вісь енергій. Наявність частинок у нанодіапазоні та високе значення ширини оптичної забороненої зони підтримують ефект квантового утримання в нанопорошку ZnO.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського