Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Shary H$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Shary H. 
Formation of the land market in Ukraine: methodological aspect = Формування ринку землі в Україні: методологічний аспект / H. Shary, N. Chornovol, O. Maksymenko, V. Dubischev // Економіка і регіон. - 2022. - № 1. - С. 28-33. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Проблема полягає у розробці механізму ефективного використання земельних ресурсів в Україні на основі приватної власності на землю. Враховується той факт, що кардинальні соціально-економічні зміни, що відбулися в країні як в 90-х рр. ХХ ст., так і на початку ХХI ст., не вплинули у повній мірі на забезпечення ефективного господарського обігу землі на базі приватної власності, збереження та примноженням продуктивного потенціалу грунтів. Також це не стало початком до дієвого переходу на екологозбалансоване землекористування і як підсумок, все більш дистанціювало від моделі основ економіки сталого землекористування. Авторами доводиться, що для докорінної трансформації та піднесення на якісно новому рівні земельних відносин без інституційного чинника неможливо. Саме нерозвиненість, а подекуди відсутність належної якості інституційних чинників, унеможливлюють впровадження ефективного ринку земель в країні. Проаналізовано інституційні чинники, фактори впливу на формування ціни на землю, а саме дослідження країн, де досить тривалий час існує досвід ціноутворення на землю. Враховано, що Україні у більшій мірі відповідає досвід країн з великими посівними площами, як у США і в Канаді. Даний методичний підхід базується на врахуванні закономірністі впливу циклічності цін сільгосппродукції на прогнозування цін на землю. Враховано проблему вдосконалення методичних підходів до виокремлення та розподілу земельної ренти, ефективного управління правом оренди, мінімізації природничих і господарських ризиків, опрацювання засад переходу на стале землекористування. На цій основі зосереджена увага на гнучких концепціях розвитку земельних відносин. У цілому робиться наголос на раціональності поглиблення існуючої системи філософського та господарського відношення до земельних ресурсів у суспільстві. Доводиться, що закономірним етапом обгрунтування об'єктивної оцінки землі, що враховує стан потенційної природної та економічної родючості, є обгрунтування методичних підходів до вдосконалення нормативної грошової оцінки земель, яке включає дослідження динаміки цінових коливань. побудову цінових циклічних моделей при прогнозуванні ціни на землю. Підводячи підсумок впливу циклічності цін сільськогосподарської продукції на сільськогосподарські угіддя, важливими в даному випадку є не тільки цінові коливання за циклічної складової, а прогнозні сценарії майбутніх подій та ймовірності розвитку цінових циклів. Доведено, що погноз циклу зростання буде більш об'єктивним, за рядами Фур'є.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-51 + У9(4УКР)0-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського