Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Shestopalov V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Shestopalov V. P. 
Morse critical points of the dispersion equations and evolution equations of a quasi homogeneous structure = Морсівські критичні точки дисперсійних рівнянь і еволюційні рівняння квазіоднорідної структури / V. P. Shestopalov, V. V. Yatsyk // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 6. - С. 744-752. - Библиогр.: 12 назв. - англ.

Для поперечно-неоднорідного діелектричного шару виведено дисперсійні рівняння в околі морсівської критичної точки і встановлено закономірності нерегулярної динаміки спектрів поблизу неї, що дозволило одержати для них квадратичні форми та локальні рівняння просторово-часової еволюції коливально-хвильових полів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.343

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Sologub V. G. 
Resonant phenomena on the diffraction of a plane IBHD-polarized wave on the metal-bar grating / V. G. Sologub, V. P. Shestopalov // Укр. фіз. журн. - 2008. - 53, спец. вип. - С. 156-167. - Библиогр.: 13 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Shestopalov V. 
Prospects for exploration of hydrogen fields in riftogene structures of platforms (the case of the Dnieper - Donets Aulacogene) = Перспективи пошуку водневих родовищ в рифтогенних структурах платформ (на прикладі Дніпровсько-Донецького авлакогену) / V. Shestopalov, O. Lukin, V. Starostenko, O. Ponomarenko, T. Tsvetkova, I. Koliabina, O. Makarenko, O. Usenko, O. Rud, A. Onoprienko, V. Saprykin, R. Vardapelian // Геофиз. журн. - 2021. - 43, № 5. - С. 3-18. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.081(4УКР)

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Lukin O. 
Native aluminum as indicator of hydrogen degassing in the formation of hydrocarbon fields = Самородний алюміній як індикатор дегазації водню при формуванні родовищ вуглеводнів / O. Lukin, I. Koliabina, V. Shestopalov, O. Rud // Геофиз. журн. - 2023. - 45, № 1. - С. 11-35. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Розглянуто можливість транспортування самородного алюмінію з водневим флюїдом, його осадження та збереження в осадових породах, а також оцінювання умов, за яких це можливо. Зазначена проблема нині є дискусійною і розглядається у низці публікацій. Самородний алюміній знайдено в різних типах осадових порід нафтогазоносних басейнів. Зокрема, самородні алюмінієві сферули виявлені у доломітах Дніпровсько-Донецької западини. На прикладі цих знахідок показано, що необхідними умовами утворення і тривалого збереження самородного алюмінію є його міграція з потоком водню у верхні шари земної кори, формування ТР-умов пароподібного стану води і утворення захисної плівки на поверхні самородного алюмінію. Описаний процес утворення самородного алюмінію в осадових породах нафтогазових басейнів Дніпровсько-Донецького рифту, а також його виявлення в інших басейнах свідчить про типовий характер цього процесу для рифтових структур, де накопичуються вуглеводні. Припускається, що нафтогазоносна структура Дніпровсько-Донецького рифту має мантійне походження і є гігантським джерелом глибинного водню. Частина цього водню витрачається на формування скупчень вуглеводнів, у тому числі відомі родовища нафти та газу, а частина його дегазує у верхні шари земної кори. В результаті можуть утворюватися незалежні скупчення водню, як це було під час формування родовища геологічного водню в Малі. Показано, що наявність у флюїдах вуглеводнів не впливає на процеси, пов'язані з алюмінієм. Згідно з отриманими результатами значні потоки водню з мантії до верхніх горизонтів земної кори є значними. Наявність самородного алюмінію, як і інших самородних оксифільних металів в осадових породах нафтогазоносних басейнів, є пошуковим маркером як скупчень вуглеводнів, так і важливої ролі глибинного геологічного водню в утворенні цих скупчень і його можливого накопичення в надійних пастках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського