Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Shumsky V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Shumsky V. F. 
Rheokinetic and morphological features of the reaction formation of a polymer composite material based on impact-resistant poly(methyl methacrylate). Model and applied aspects = Реокінетичні та морфологічні особливості реакційного формування полімерного композитного матеріалу на основі удароміцного поліметилметакрилату. Модельні та прикладні аспекти : (a rev.) / V. F. Shumsky, I. P. Getmanchuk, L. F. Kosyanchuk, T. D. Ignatova // Полімер. журн. - 2021. - 43, № 4. - С. 251-267. - Бібліогр.: 42 назв. - англ.

На підставі експериментальних даних із реології дисперсій гідрофобного аеросилу (Ам) у низькомолекулярному вуглеводневому середовищі розглянута можливість використання для таких дисперсій "міцелярного" механізму формування об'ємної структури. Запропоновано модель такої структури до, в процесі і після зсувного деформування, що дає змогу інтерпретувати експериментальні дані з реології дисперсних систем. Результати дослідження реокінетики подані по-новому - з погляду самоорганізації під впливом зсувного поля. Систему ПММА-ПУ-Ам розглянуто як полімерний композит (ПК), у якому матрицею є поліметилметакрилат (ПММА), що піддається модифікації, а дисперсною фазою - суміш поліуретану (ПУ) з Ам. Показано, що при реакційному формуванні композиції ПММА-ПУ-Ам умови зсувного деформування системи відповідають таким, за яких можлива самоорганізація і фіксація коагуляційної реопексної структури нанонаповнювача в ПК у момент досягнення дуже високих значень в'язкості (гель-точки), коли дифузійні процеси практично будуть заморожені. Передбачені два концентраційні діапазони аеросилу Ам (до і після порога перколяції), де можна очікувати посилення механічних характеристик ПК. Встановлено взаємозв'язок реокінетики формування in situ суміші лінійний ПММА-зшитий ПУ за наявності різної кількості олігомерного азоініціатора, що містить фрагменти поліуретанового ланцюга і групи, здатні ініціювати радикальну полімеризацію метилметакрилату, з процесом фазового поділу, морфологією і механічними властивостями кінцевих продуктів. Показано, що часи фазового поділу і гелеутворення взаємопов'язані й перебувають у простій залежності від концентрації азоініціатора. Такий ініціатор впливає на структурно-реологічні переходи в системі і призводить до утворення морфології з дрібнішими доменами. Найбільш стабільною системою з найкращим диспергуванням поліуретану в поліметилметакрилаті є суміш, яка містить 0,002 моль/л азоініціатора, і яка має покращені механічні властивості та підвищену ударну в'язкість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського