Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Sirenko P$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Sirenko P. O. 
Functional testing of the lower extremity muscles = Функціональне тестування м'язів нижніх кінцівок / P. O. Sirenko, I. P. Storozhenko, J. Zidens, A. Zusa, O. P. Yuzyk, D. Lietuviete, T. V. Kolesnyk // Мед. перспективи. - 2023. - 28, № 2. - С. 150-163. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Мета дослідження - підвищення ефективності діагностики силових показників м'язів нижніх кінцівок шляхом визначення оптимальних умов взаємного розташування сегментів кінематичних ланок для найкращої реалізації контрактильних можливостей під час функціонального тестування. Основним у роботі було визначення положень для максимального перекриття міофіламентів у саркомерах досліджуваних контрактильних ділянок рухомих сегментів нижніх кінцівок під час силових навантажень. У дослідженні взяли участь 20 досвідчених футболістів, середній вік яких був 26,8 +- 6,2 року. Для виконання поставленої мети всім спортсменам проводилась інтерференційна електроміографія. Розглянуто функцію окремої групи м'язів відповідно до ендогенної здатності подолання зовнішньої протидії в заданому напрямку. Залежність контрактильних проявів узгоджувалась відповідно до зближення чи віддалення ділянок кріплення м'язів. Положення м'язів регламентувались вентральною та сагітальною площинами, а також середньою амплітудою обертання. На підставі співвідношення максимальної, середньої амплітуд та частоти отримано дані щодо максимального перекриття міофіламентів у саркомерах (максимальної біоелектричної активності), відповідно до кута положення рухомого сегмента нижньої кінцівки. Установлено, що для проведення функціонального тестування оптимальними положеннями були для двосуглобових м'язів стегна та гомілки - розташування тулуба та нижніх кінцівок в одній площині руху та вісі; для односуглобових розгиначів гомілки - положення під прямим кутом гомілки та стегна; для ротаторів гомілки та стопи - розташування цих сегментів у площині, паралельній сагітальній. На основі отриманих даних визначені оптимальні умови взаємного розташування сегментів кінематичних ланок для реалізації контрактильних можливостей м'язів нижніх кінцівок, розроблено протокол функціонального тестування м'язів нижніх кінцівок, який представлено в графічній формі, з можливістю вносити дані обох кінцівок, при цьому додані пункти тестування м'язів - ротаторів стегна та гомілки.



Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського