Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Snihirova Ye$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Kuperman M. V. 
N-alkylaryl styrylcyanine dyes as fluorescent probes for nucleic acids detection = N-алкіларил бензотіазол стирилціанінові барвники для флуоресцентної детекції нуклеїнових кислот / M. V. Kuperman, Ye. V. Snihirova, D. V. Kryvorotenko, M. Yu. Losytskyy, V. B. Kovalska, S. M. Yarmoluk // Biopolymers and Cell. - 2018. - 34, № 5. - С. 374-386. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112в760.72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Snihirova Ye. V. 
Variation of photostability of DNA-sensitive styrylcyanine dyes caused by N-alkyl functionalization = Варіація фотостабільності ДНК-чутливих стирилціанінових барвників, зумовлена природою N-алкільних замісників / Ye. V. Snihirova, M. Yu. Losytskyy, D. V. Kryvorotenko, M. V. Kuperman, O. V. Moshynets, S. M. Yarmoluk, A. Mokhir, V. B. Kovalska // Biopolymers and Cell. - 2020. - 36, № 2. - С. 146-160. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета роботи - синтез і характеризація серії N-алкільних функціоналізованих бензтіазол стирилціанінових барвників як потенційних фотостабільних зондів для детекції нуклеїнових кислот (НК). Під час проведення дослідження було застосовано синтез, спектроскопію поглинання і флуоресценції, опромінення барвників видимим світлом, конфокальну мікроскопію. Барвники, що мають слабку флюоресценцію у вільному стані, підвищують інтенсивність емісію у разі зв'язування з ДНК до 83 разів; найбільше підвищення спостерігалось для барвників з позитивно зарядженими N-алкільними замісниками - Sbt1 и Sbt3. Барвники Sbt1 и Sbt3 виявились найменш фотостабільними у вільному стані, але додавання ДНК значно підвищило їх фотостабільність. Барвники з незарядженими та негативно зарядженими N-алкільними замісниками є більш фотостабільними у незв'язаному стані, і присутність ДНК значно не впливає на їх фотостабільність (зокрема завдяки слабкій взаємодії з ДНК барвників з негативно зарядженим замісником). За фарбування мезенхімальних ставбурових клітин, Sbt1 яскраво забарвлював цитоплазму та компоненти ядра (можливо, ядерця), так що імовірно він фарбує цитоплазматичну РНК та кластери РНК у ядрі. Висновки: варіація хімічної природи N-алкільних замісників є способом створення стирилціанінових барвників з різною фотостабільністю. Функціоналізовані стирилціанінові барвники є перспективними як легкі в застосуванні флуоресцентні зонди для детекції нуклеїнових кислот у розчині та візуалізації РНК-містких об'єктів у мікроскопії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*715.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського