Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Starodub N$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Telbiz G. M. 
Mesoporous silica materials as sensitive components for chemo- and biosensors = Мезопористі кремнеземні матеріали як чутливі компоненти для хімічних і біологічних сенсорів / G. M. Telbiz, V. I. Gerda, V. G. Ilyin, N. F. Starodub // Укр. хим. журн. - 2005. - 71, № 9-10. - С. 64-68. - Библиогр.: 14 назв. - англ.

Розглянуто можливості синтезу та застосування мезопористих кремнеземних матеріалів різної морфології як матриць для сенсорів різного призначення. Показано можливість створення біосенсорів для аналітичного визначення гербіцидів на прикладі найбільш поширеного в світі гербіциду 2,4-D.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.5 + Е.с5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Starodub N. F. 
Control of mycotoxins by immune biosensor based on the structured nano-porous silicon / N. F. Starodub, N. F. Slishek, I. V. Pylypenko, M. M. Mel'nichenko, L. N. Pylypenko // Сенсор. електрон. і мікросистем. технології. - 2013. - 10, № 2. - С. 68-72. - Бібліогр.: 2 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*74*72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24835 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Starodub N. F. 
Development of the myoglobin sensor based on the surface plasmon resonance / N. F. Starodub, T. L. Dibrova, Yu. M. Shirshov, K. V. Kostyukevych // Укр. біохім. журн.. - 1999. - 71, № 2. - С. 33-37. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Розроблено біоафінний сенсор, який базується на поверхневому плазмонному резонансі з золотим покриттям в якості трансдьюсера. Сенсор, що запропоновано, використовується для контролю взаємодії антигену з антитілом. З метою модифікації поверхні трансдьюсера було сформовано два типи молекулярних ансамблів меркаптанів. Показано, що розроблений нами біоафінний сенсор дозволяє виявляти мінімальні (біля 1 мкг/мл) концентрації антитіл до міоглобіну з серця людини, який був попередньо іммобілізований на чутливій поверхні. Відмічено особливості динаміки білкових взаємодій: час, необхідний для утворення зв'язку між біоспецифічними компонентами не перебільшував 5 хв; після розриву специфічного зв'язку можливо отримувати сигнал знову (у кожному з послідуючих 7-9 циклів взаємодії антигену з антитілом). Одержані результати дозволяють запропонувати поверхневий плазмонний резонанс для оцінки рівня міоглобіну в біологічних рідинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725 + Р343.37с05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Starodub N. F. 
Immobilization of biocomponents for immune optical sensors / N. F. Starodub, A. V. Nabok, V. M. Starodub, A. K. Ray, A. K. Hassan // Укр. біохім. журн.. - 2001. - 73, № 4. - С. 55-64. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

Проведено іммобілізацію IgG та анті-IgG людини за допомогою поліелектролітів. Цей метод порівняно з тим, що базується на використанні глутарового альдегіду як біфункціонального реагенту. Додатково імунні компоненти було орієнтовано в об'єм розчинника за допомогою їх іммобілізації на поверхню з попередньо нанесеним шаром білка А. Для реєстрації імунної реакції використано методи поверхневого плазмонного резонансу (ППР) та планарної інтерферометрії. Показано, що у випадку використання поліелектролітів чутливість імунного аналізу може досягати ЗО та 1 нг/мл для імунного сенсора на основі ППР та планарного інтерферометра відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*74*727 + Р252.325.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Demchenko A. V. 
Thermal biosensor for detecting nonylphenol in the environment / A. V. Demchenko, V. G. Mel'nik, N. F. Starodub // Укр. біохім. журн.. - 2007. - 79, № 5. - С. 212-215. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Для чутливого та специфічного визначення нонілфенолу (НФ) розроблено інструментальний аналітичний засіб - термометричний біосенсор, що базується на реєстрації тепла, яке виділяється внаслідок взаємодії гаптена зі специфічними антитілами. За допомогою імуносенсора на базі ППР можна визначати НФ в "конкурентному" режимі аналізу (з чутливістю 7 - 10 нг/мл), "прямим" методом (із чутливістю до 10 нг/мл), а також за допомогою методу "донасичення" (чутливість сягає 2 - 5 нг/мл). Час аналізу за допомогою ППР імунного біосенсора складає близько 10 хв (за умови попередньої підготовки поверхні трансдюсера, включаючи іммобілізацію селективних чутливих структур). Розроблений калориметричний біосенсор забезпечує визначення НФ із чутливістю 1 мкг/мл, а загальний час аналізу складає приблизно 20 - 30 хв. Не зважаючи на нижчу чутливість, термобіосенсор є менш чутливим до домішок, присутніх у реальних зразках, і простішим у використанні, ніж імуносенсор на базі ППР, а отже придатнішим до застосування за польових умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.с5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Shavanova K. 
Biological effect of some metal oxides nanocomposites on Saccharomyces cerevisiae / K. Shavanova, N. Starodub, M. Taran // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2016. - № 3. - С. 41-45. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Досліджено вплив трьох типів наноструктурованих металовмісних сапонітових глин на життєздатність пивних дріжджів Saccharomyces cerevisiae. Експериментальні дані показують, що досліджувані матеріали, незважаючи на те, що вони мають частки нанометрового розміру, не виявляють інгібуючу дію на організми. У дослідженні продемонстровано значне збільшення кількості клітин для S. cerevisiae за дії наноматеріалів. Найбільша концентрація клітин була зареєстрована за дії нанокомпозиту Nb-Sap-EtO в концентрації 2 мг/мл, за цих умов кількість клітин було збільшено до п'яти разів у порівнянні з контролем. За даними МТТ тесту спостерігається стимулювання активності мітохондріальних редуктаз у пивних дріжджах за впливу наноматеріалів, які містять у своєму складі ніобій в концентраціях від 0,5 мг/мл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876.03-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського