Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Tsvigun V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Tsvigun V. O. 
Strain attribution of Ukrainian isolates of Zucchini yellow mosaic virus and their occurrence in Ukraine = Встановлення штамової приналежності українських ізолятів вірусу жовтої мозаїки цукіні та їх поширення на території України / V. O. Tsvigun, T. O. Rudneva, T. P. Shevchenko, I. G. Budzanivska, V. P. Polishchuk // Biopolymers and Cell. - 2016. - 32, № 3. - С. 235-241. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Мета роботи - встановити штамову належність українських ізолятів вірусу жовтої мозаїки цукіні та дослідити їх поширення на території України. У роботі було використано наступні методи: візуальну діагностику, імуноферментний аналіз, ЗТ-ПЛР, сиквенування та філогенетичний аналіз. Перевірено рослини родини Cucurbitaceae на наявність антигенів вірусу жовтої мозаїки цукіні (ВЖМЦ). Встановлено, що 41 % перевірених рослин родини Cucurbitaceae уражені вірусом жовтої мозаїки цукіні. Вірусінфіковані рослини були наявні в агроценозах Вінницької, Запорізької, Київської, Полтавської та Черкаської областей. У результаті проведення ЗТ-ПЛР було одержано продукти ампліфікації розміром 605 п.о., що відповідає за розміром ділянці геному, яка кодує Nib/CP вірусу жовтої мозаїки цукіні. За результатами даних сиквенсу побудувано філогенетичне дерево виділених ізолятів ZYMV. Висновки: ідентифікація інфікованих рослин у 5-ти із 9-ти обстежуваних агроценозів показала широке розповсюдження ZYMV в Україні. Топологія філогенетичного дерева показує, що ізоляти ZYMV формують 3 групи. Філогенетичне положення на дереві українських ізолятів ZYMV показує їх належність до групи А підгрупи 1. Ця група є найбільш чисельною та її представники мають широке географічне поширення. Ізоляти ZYMV, що циркулюють в Україні, виявилися близькоспоріднені між собою. Відсоток ідентичності між ними знаходиться в діапазоні від 99,7 до 100. Дані ізоляти ZYMV мають спільне походження з європейськими ізолятами з Австрії (AJ420017), Словенії (AJ420018), Сербії (HM072432), Угорщини (AJ459955), Словаччини (DQ124239). Відсоток ідентичності між українськими та європейськими ізолятами знаходиться в межах від 94,3 до 100.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е325.22*992.4*44 + Е30*85(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського