Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Tuleja P$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Tuleja P. 
Working accuracy of industrial robots and methodology for its verification = Точність роботи промислових роботів і методологія їх перевірки / P. Tuleja // Техн. науки та технології. - 2016. - № 4. - С. 182-188. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Описано важливість і спосіб перевірки робочої точності застосування методології відповідно до діючих міжнародних стандартів. Досліджено спосіб отримання необхідних даних для перевірки односторонньої точності і повторюваності позиціювання обраного промислового робота.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.941

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Tuleja P. 
Energy saving when using compressed air as an instrument of environmental protection and economic balance of the company = Економія енергії при використанні стисненого повітря як інструмент охорони навколишнього середовища та економічного балансу компанії / P. Tuleja // Глобал. упр. та економіка. - 2015. - № 1. - С. 128-133. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Compressed air is generally considered to be one of the most expensive energy. Its use in technical practice is nevertheless widespread. This is due to its practical advantages, especially its availability, ecologically harmless and many mechanical advantages. As in automated plants so widespread, the need to place its saving. The paper implied a direct correlation between saving compressed air, impact of saving energy and economic balance of the company and the resulting impact on environmental protection.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-280 + Б1 в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Tuleja P. 
Vacuum application by handling tasks = Використання вакууму для вирішення завдання / P. Tuleja // Глобал. упр. та економіка. - 2015. - № 1. - С. 134-139. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Handling tasks which require the gripping across the board extensive and spatially segmented object manipulation (OM) require a specific approach to the design of a suitable gripping effector. This paper describes the individual partial tasks that the designer or engineer must to handle in order to be satisfied with manipulation task the required level of safety and repeatability. Also points out possible solutions to efficient use of compressed air to develop of vacuum.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж618

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101355 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Tuleja P. 
Application of industrial pneumatic components in the educational process = Застосування промислових пневматичних компонентів в освітньому процесі / P. Tuleja, P. Mamontov // Техн. науки та технології. - 2018. - № 3. - С. 68-73. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Сучасне виробництво вимагає від освітніх закладів оволодіння випускниками професійними навичками. Разом з тим школи не можуть виконати цю вимогу. Метою проекту, описаного в роботі, є створення навчальної системи, яка надасть студентам необхідний досвід для розв'язання складних завдань під час практичної діяльності під час проектування й застосування автоматизазованого устаткування. Основою для даної роботи були результати дипломного проекту, в якому обидва автори були співавторами. Проблеми в описаній сфері відомі й загалом усунені шляхом зміни підходу до навчального процесу в університетах. Описаний у роботі проект є пілотним. Розв'язання проблеми підготовки кваліфікованої робочої сили потребує матеріальної підтримки або співпраці з виробництвом. Мета описаного проекту - створення навчальної системи, в якій учень буде одержувати якомога більше практичного досвіду для навчання. Ресурсів для розв'язання цієї проблеми практично не існує, тому що проблема дуже суттєва. Успіх проекту в майбутньому буде сильно залежати від ентузіазму послідовників (студентів) у розробці проекту, безперечно, за умови достатнього фінансування. Пілотний проект перебуває у процесі розробки. Нині підтримується його подальше існування, але поки немає стабільних джерел фінансування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.385.622

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Tuleja P. 
Analysis of the aspects that determine the selection of the drive system for a vehicle driven by compressed air = Аналіз аспектів, що визначають вибір системи привода для транспортного засобу, що приводиться в рух стисненим повітрям / P. Tuleja, M. Demko // Техн. науки та технології. - 2018. - № 4. - С. 101-108. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Діяльність в області проектування приводів стисненого повітря - предмет дослідження альтернативних джерел енергії для автомобільного приводу. Конкурс, згаданий у роботі, покликаний стимулювати університети і старшокласників до досягнення матеріальних результатів у цій галузі досліджень. Ці дії приносять нові, іноді нетрадиційні рішення проблем, які можуть потенційно привести до рішень, що можуть застосовуватися в технічній практиці. Мета роботи - намітити можливі шляхи реалізації вузла приводу транспортного засобу, який приводиться в рух стисненим повітрям. На основі аналізу найбільш часто використовуваних способів розв'язання цієї проблеми вказано напрямок розвитку такого приводу. Дослідження в даній сфері полягають у розробці приводу, який надав би змогу здійснювати динамічне водіння за низького споживання стисненого повітря. Це вимагає ідеального засвоєння теоретичних знань про рециркуляції в стиснутому газі, а також оптимізації енергетичних параметрів агрегату шляхом відповідної конструкції основного конструктивного елемента - лінійного пневматичного привода. Проаналізовано тільки одну групу перетворюючих механізмів, які надають змогу створити приводний агрегат на стисненому повітрі. Мета дослідження - забезпечення теоретичної та математичної основи для визначення оптимальних параметрів самохідного агрегату з двигуном на стиснутому повітрі, а також його застосування для створення нових транспортних засобів для змагань. Основний матеріал для здійснення роботи було взято з дипломної роботи співавтора статті [3], з конкурсних пропозицій та інших джерел, доступних у бібліотеці, і журнальних матеріалів, а також з підготовлених навчальних матеріалів для студентів Технічного університету Кошице, Словаччина. Результати проведеного дослідження уможливлюють визначення підходящої концепції перетворення лінійного руху пневматичного приводу у обертальний з метою досягнення найкращих результатів у наступному році на Міжнародному конкурсі пневматичних автомобілів Aventics.


Індекс рубрикатора НБУВ: О162.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Tuleja P. 
Design and realization of grippers with permanent magnets = Проектування та реалізація захватів з постійними магнітами / P. Tuleja // Техн. науки та технології. - 2019. - № 3. - С. 105-110. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Сучасне виробництво вимагає простих і недорогих компонентних рішень для захоплення великих деталей. Проектування захватних елементів з використанням постійного магніту в цьому аспекті є перспективним напрямком. Мета проекту - реалізувати захоплюючий компонент з наявного у продажу пневматичного приводу, доповненого неодимовим постійним магнітом, і застосувати для приводу захватного вузла пневматичний пристрій для маніпуляції порталом, призначений для навчальної діяльності на кафедрі. Реалізація проекту вимагала детального дослідження ринку, орієнтованого на захвати аналогічної концепції та вивчення принципів та властивостей постійних магнітів. В результаті аналізу інформації була оптимізована мета проекту - проектування дешевого та надійного захватного елемента. Для одержуваного рішення були використані доступні компоненти, з акцентом на низькі витрати на їх придбання. Це було пов'язано з тим, що проект був призначений для лабораторного використання. Мета дослідження - створення реально функціонуючого та надійно працюючого захватного пристрою, придатного як об'єкт для навчальної діяльності у навчанні наших студентів. Представлено проєктування і практичну реалізацію захватів з постійнними магнітами для захвачування деталей. Активація і управління захватами реалізується стисненим повітрям. Реалізація результатів підтвердила правильність міркувань, а також повторюваність результатів при дотриманні основної вимоги щодо низьких витрат. Проект грунтувався на принципах, запропонованих провідними компаніями, але результати впровадження демонструють більш високу силу захоплення при менших витратах. Крім того, забезпечується можливість розширення діапазону розмірів відповідно до вимог замовника. Висновки: проект був успішним, його реалізація також сприяла вдосконаленню навчального процесу на кафедрі, що було однією із зазначених переваг. Він забезпечує наочну демонстрацію можливостей виконання завдань маніпулювання нестандартними об'єктами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.94-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Tuleja P. 
Design and realization of grippers with permanent magnets = Проектування та реалізація захватів з постійними магнітами / P. Tuleja // Техн. науки та технології. - 2019. - № 3. - С. 105-110. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Сучасне виробництво вимагає простих і недорогих компонентних рішень для захоплення великих деталей. Проектування захватних елементів з використанням постійного магніту в цьому аспекті є перспективним напрямком. Мета проекту - реалізувати захоплюючий компонент з наявного у продажу пневматичного приводу, доповненого неодимовим постійним магнітом, і застосувати для приводу захватного вузла пневматичний пристрій для маніпуляції порталом, призначений для навчальної діяльності на кафедрі. Реалізація проекту вимагала детального дослідження ринку, орієнтованого на захвати аналогічної концепції та вивчення принципів та властивостей постійних магнітів. В результаті аналізу інформації була оптимізована мета проекту - проектування дешевого та надійного захватного елемента. Для одержуваного рішення були використані доступні компоненти, з акцентом на низькі витрати на їх придбання. Це було пов'язано з тим, що проект був призначений для лабораторного використання. Мета дослідження - створення реально функціонуючого та надійно працюючого захватного пристрою, придатного як об'єкт для навчальної діяльності у навчанні наших студентів. Представлено проєктування і практичну реалізацію захватів з постійнними магнітами для захвачування деталей. Активація і управління захватами реалізується стисненим повітрям. Реалізація результатів підтвердила правильність міркувань, а також повторюваність результатів при дотриманні основної вимоги щодо низьких витрат. Проект грунтувався на принципах, запропонованих провідними компаніями, але результати впровадження демонструють більш високу силу захоплення при менших витратах. Крім того, забезпечується можливість розширення діапазону розмірів відповідно до вимог замовника. Висновки: проект був успішним, його реалізація також сприяла вдосконаленню навчального процесу на кафедрі, що було однією із зазначених переваг. Він забезпечує наочну демонстрацію можливостей виконання завдань маніпулювання нестандартними об'єктами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.94-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Tuleja P. 
Measuring methodology and parametric tests of rotary positioning table = Методика вимірювання і параметричні випробування поворотного позиційного столу / P. Tuleja // Техн. науки та технології. - 2019. - № 4. - С. 68-73. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Використання позиційних столів в якості периферійних пристроїв для виробничих або роботизованих технологій є нагальною потребою для сучасних автоматизованих операцій. Оскільки їх завдання полягає в розширенні можливостей користувача на робочому місці, спосіб їх проектування та управління а також, що не менш важливо, технічні параметри повинні відповідати рівню верстатів і роботів. Мета роботи - наблизити в реальному випадку методичний підхід до визначення основних параметрів обертових позиційних вузлів, призначених для виробничих та роботизованих технологій. Випробування, проведені на реальному представнику, дали відповідь на питання про застосовність обраної методології для вимірювання вибраних параметрів поворотного одновісного позиційного столу. Дослідження в цій галузі полягали в розробці методологічної бази для отримання відповідних даних, корисних для оцінки технічного рівня досліджуваного прототипа. В основному при виконанні випробувань на модулі VAPOS не вдалося виконати повні параметричні випробування для деяких задач, пов'язаних з технічним дизайном зразка (прототипу), тому запропонована методологія вимірювання була скоріше зосереджена на питанні складання та обгрунтування використання деяких елементів конструкції столу. Мета проекту - перевірити обгрунтованість використовуваної методології та перевірити відповідність типу редуктора, що використовується у такій техніці. Виклад основного матеріалу. Основними матеріалами для створення статті були оброблені дані з вибіркових вимірювань у нашому відділі. Деякі дані, що містяться в протоколі вимірювання, було важко розкрити, оскільки це ноу-хау відділу та спонсора. Висновки: показано придатність обраної методології, а результати вимірювань відповідно до цієї методології використовувались для подальшого вдосконалення конструкції поворотного столу у виробника та при розробці нових типів редукторів їх постачальником.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605-02 + З965.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Tuleja P. 
Analysis of existing drive unit solutions for the pneumobile project = Аналіз існуючих рішень приводних блоків для пневмобільного проєкту / P. Tuleja // Техн. науки та технології. - 2020. - № 3. - С. 129-134. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Сьогодні в автомобільній промисловості існує потреба у створенні альтернативних методів пересування. Стиснене повітря - одна з альтернатив викопному паливу. Щоб перевірити можливості використання стисненого повітря в якості енергії для приведення в рух транспортних засобів, організовується конкурс, на якому представлені команди європейських університетів під егідою компанії, що виробляє пневматичні компоненти. Працівники Інституту автоматики, мехатроніки, виробничих технологій і робототехніки, також двічі брали участь у цьому конкурсі. Підсумки конкурсу, доповнені презентацією ще не реалізованого автомобіля, є предметом цієї статті. Оскільки це аналіз досягнутих результатів, розглянуто шляхи їх досягнення, а не методи наукового характеру. Оскільки це оцінка досягнутих результатів, в статті не розглядаються конкретні проблеми теоретичної області. Результати представлені читачеві для ознайомлення і залишають місце для його власної оцінки. Мета статті - ознайомити громадськість з результатами дослідження і способами їх досягнення. Це також свого роду запрошення для потенційного співробітництва людей, які цікавляться цим питанням. Основою для створення статті послужили відомості зі студентських робіт, результатами яких були описані автомобілі. Висновки: показано проблеми, які мають бути вирішені для подальшого продовження проекту, якщо можливо, з іншими "ентузіастами" в цій галузі, що використовують стиснене повітря для нетрадиційних цілей.


Індекс рубрикатора НБУВ: О333 + О796

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Tuleja P. 
Manipulation task realised by the vacuum suction cup implementation = Задача маніпуляції, реалізована за допомогою вакуумної присоски / P. Tuleja, B. Jobbagy // Техн. науки та технології. - 2020. - № 4. - С. 48-56. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Розглянуто як технічні, так і економічні аспекти керування стисненим повітрям, яке є найбільш дорогим видом енергії, що використовується у виробничому секторі. Дуже важливо економити енергію як таку, не виключаючи і стиснене повітря. Мета статті - дати вичерпне уявлення про вирішення завдання одностороннього захоплення за допомогою вакууму. Надано рекомендації щодо їх вирішення з акцентом на шляхи для економії основної енергії - стисненого повітря. Нині цій сфері приділяють велику увагу не тільки користувачі, що використовують стиснене повітря і вакуум, а й виробники техніки, що працюють із ними. Цим займаються практично всі великі виробники пневматичних компонентів. Не приділено увагу виробництву й обробці стисненого повітря, а тільки його витраті на отримання вакууму. Також у розрахунках вказуються тільки основні взаємозв'язки, за якими досвідчений користувач знайде рішення своєї проблеми. Мета статті - представити результати досліджень у цій області та вказати можливості технічних процедур для вирішення проблеми застосування вакуумних захватних ефекторів із використанням активних вакуумних присосок. Матеріал, який став основою статті, складається як із загальних знань, що містяться в технічній літературі, так і з власного аналізу часткових даних, узагальнених у висновках. Висновки: надано рекомендації для вирішення комплексу завдань із проєктування вакуумних захватних ефекторів із присосками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605 + З965.941

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Tuleja P. 
Teaching methodology for electro-pneumatic systems modified by pandemic situation = Методика вивчення електропневматичних систем, модифікована пандемічною ситуацією / P. Tuleja // Техн. науки та технології. - 2021. - № 2. - С. 38-42. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Представлено модифікований варіант навчального робочого місця з урахуванням протиепідемічних обмежень в умовах пандемії коронавірусної інфекції СOVID19. Актуальність розробки грунтується на тому, що пандемічна ситуація далека від завершення. Ймовірно, попереду ще кілька хвиль, уході яких цей проєкт буде задіяний. Описана методична процедура вирішення "пандемічного" варіанта навчального робочого місця з електропневматичними компонентами, який раніше вже успішно використовувався. Аналіз останніх досліджень і публікацій показав, що хоча окремі виробники пневматичних компонентів досліджують цепитання, основну увагу приділено бізнесу, а не практичній, орієнтованій на споживача сфері застосування. Завданням роботи є не доскональна деталізація конструктивного рішення, а ескізний проєкт із демонстрацією його можливостей. Основна мета статті - надати інформацію про те, як забезпечити набуття практичних навичок в умовах дистанційного навчання. Описане технічне рішення і методика проведення практичних занять уцій галузі в умовах карантинних обмежень нададуть методичне керівництво для створення подібних освітніх удосконалених рішень, тим самим допомагаючи підвищити якість підготовки нового покоління інженерів в умовах триваючої пандемії. Представлена в роботі модифікована методика вивчення елементів електропневматичних систем в лабораторії пневматичних механізмів постійно перебуваєв стадії розробки. У майбутньому (в залежності від фінансових можливостей) ставиться за мету розширення можливостей цього тренажера, доповнюючи його іншими моделями робочих місць. Передбачено можливість створення варіанта навчального робочого місця з декількома типами контролерів.



Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Tuleja P. 
Retrofit of pneumatic mechanism model using vacuum = Ретрофіт моделі пневматичного механізму за використання вакууму / P. Tuleja, M. Scurka // Техн. науки та технології. - 2021. - № 3. - С. 110-116. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Розглянуто реальний процес структурних модифікацій моделі пневматичного механізму, призначеного для навчальних цілей, у процесі підготовки студентів кафедри до технічної практики. Практичному навчанню останнім часом надається велике значення, але в педагогічній практиці досі бракує засобів навчання для їх впровадження. Не йдеться про деталі, а про загальний підхід до вирішення проблеми модернізації незадовільної моделі механізму, про який йдеться. Описано процес модернізації моделі пневматичного механізму для маніпулювання об'єктом за допомогою вакууму (присоски). Мета статті - підхід до процедури та впровадження вдосконалення практичного нав-чання з використанням реальних технічних засобів, реалізованих як результат випускних робіт студентів. Технічне рішення модернізації, описане у статті, відповідає стандартним процедурам вирішення подібних завдань. Рішення базується на аналізі недоліків попереднього рішення та дає вказівки щодо рішення з практичною реалізацією з використанням наявних компонентів. Представлений опис модернізації освітньої моделі реального механізму маніпуляцій з використанням вакууму з акцентом на економію споживання стисненого повітря разом із реальною продуктивністю відновленого та функціонуючого механізму є прикладом для інших подібних проєктів у рамках заключних дипломних робіт, результатом яких є фізична модель, придатна для використання в освітніх цілях.


Індекс рубрикатора НБУВ: К447.5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Tuleja P. 
Manipulation of sensitive objects using compressed air = Маніпулювання чутливими об'єктами за допомогою стисненого повітря / P. Tuleja // Техн. науки та технології. - 2022. - № 3. - С. 45-51. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто проблему маніпулювання об'єктами, природа яких вимагає специфічних властивостей середовища, у якому відбувається маніпулювання. Маніпулювання, вимагає підвищеної уваги при захопленні конкретного об'єкта. Як приклад було обрано дії з носіями CD/DVD. Для цього в межах багаторічної підготовки навчальних стендів на нашій кафедрі розробленота впроваджено чергове навчальне місце, яке буде служити для навчання студентів кафедри та інституту у сфері ефективного використання стисненого повітря при виконанні завдань, що вимагають використання негативного тиску. Модель робочого місця, описана в статті, доступна для студентів як частина навчального процесу, а також для технічної громадськості, як частина демонстрації переваг запропонованого застосування. Модель дозволяє вирішувати не тільки загальну задачу маніпулювання, але й часткові завдання, пов'язані із сортуванням, ініціалізацією та програмуванням логічного контролера. Крім загальних критеріїв такого маніпуляційного завдання, описано техніко-конструктивне рішення моделі. Його технічне рішення полягає в розробленому та фізично реалізованому механізмі, який дозволяє маніпулювати обраним об'єктом маніпулювання. Проєктована частина пневматичного контуру, у якій створюється негативний тиск, розроблена з урахуванням економії стисненого повітря під час маніпуляційного завдання. Це було досягнуто за допомогою схеми з використанням одноступінчатого ежектора в поєднанні зі зворотним клапаном і вакуумним резервуаром, що створило умови для створення "вакуумного замку", подібного до того, який часто використовується в гідравліці. Весь цей проєктстворених навчальних робочих місць також підтримується методичною підтримкою у вигляді навчального тексту (наразі готується), включаючи проєктування пневматичної схеми, опис і параметричне визначення використовуваних компонентів і складену програму керування для використовуваних контролерів. Підготовлено проєктування та впровадження модуля підтримки бази даних для відповідного відбору необхідної інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З76

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського