Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Tutova O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Tutova O. V. 
Conceptual fundamentals of assessment of a human development level = Концептуальные основы оценки уровня развития человека / O. V. Tutova // Управляющие системы и машины. - 2014. - № 6. - С. 65-71. - Бібліогр.: 7 назв. - англ.

Рассмотрены и обобщены подходы к измерению развития человека с помощью его синтетического индекса. Проведен анализ способов определения достижений разных стран в этой области. Исследованы количественные и качественные методы сравнения.


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4/8)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Tutova O. V. 
Ukraine in the information and communication technology development ranking. I = Україна у рейтингу розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. I / O. V. Tutova, Ye. A. Savchenko // Control Systems and Computers. - 2019. - № 3. - С. 70-78. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Індекс розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) - це комплексний, універсальний і загальновизнаний показник, що характеризує досягнення країни з точки зору розвитку ІКТ. Він розраховується Міжнародним союзом електрозв'язку. Індекс обраний такими країнами як Казахстан і Росія одним із контрольних для дослідження розвитку ІКТ. Оскільки ці країни досягли значного успіху у розвитку ІКТ за останні роки, то необхідно вивчати їхні підходи до вимірювання змін у цій сфері. Мета роботи - для оцінювання рівня розвитку та прогресу України у розвитку ІКТ у порівнянні з іншими країнами Східної Європи і СНГ проведено дослідження того, як Україна змінювала свою позицію у рейтингу, розробленому на базі індексу розвитку ІКТ, у період з 2002 по 2017 рр.; дослідження шляхів для скорочення цифрового розриву, тобто різниці у рівні розвитку ІКТ, яка виникла між Україною та іншими країнами регіону та вивчення потенціалу подальшого розвитку ІКТ в Україні та ступеня, у якому Україна може скористатися ними для економічного зростання, виходячи з наявних інфраструктурних, технологічних і людських ресурсів. Методи: системний підхід, аналіз. Проведено аналіз прогресу України у рейтингу, складеному на базі індексу розвитку ІКТ, у порівнянні з іншими країнами регіону; дослідження динаміки підіндексів індексу розвитку ІКТ та їх компонентів у 2002 - 2017 рр., основних характеристик рівня розвитку ІКТ в Україні на 2016 р., телекомунікаційного ринку України у 2014 - 2016 рр.; дослідження зв'язку між ВНД і індексом розвитку ІКТ. Побудовано моделі, які надають можливиість проаналізувати розвиток інформаційних і телекомунікаційних технологій в Україні. Результати дослідження показують, що з самого початку досліджуваного періоду, прогрес України у розвитку ІКТ був дуже повільним у порівнянні з іншими країнами регіону. Україна відстала від середнього рівня по регіону СНД майже за всіма показниками. Однак, в останні роки з'явилися позитивні тенденції, зокрема запроваджено технологію 4G, збільшується кількість користувачів широкосмугового доступу, який є основним чинником зростання телекомунікаційного ринку. Однак, для швидкого скорочення цифрового розриву, що виник між Україною та її сусідами, потрібно ще докласти чимало зусиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Tutova O. V. 
Ukraine in the information and communication technology development ranking. II = Україна у рейтингу розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. II / O. V. Tutova, Ye. A. Savchenko // Control Systems and Computers. - 2019. - № 4. - С. 62-74. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Індекс розвитку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) - це комплексний, універсальний і загальновизнаний показник, що характеризує досягнення країни з точки зору розвитку ІКТ. Він розраховується Міжнародним союзом електрозв'язку. Цей індекс обраний такими країнами як Казахстан і Росія одним із контрольних для дослідження розвитку ІКТ у цих країнах. Оскільки ці країни досягли значного успіху у розвитку ІКТ за останні роки, то необхідно вивчати їхні підходи до вимірювання змін у цій сфері. Для оцінювання рівня розвитку та прогресу України у розвитку ІКТ у порівнянні з іншими країнами Східної Європи та СНГ проведено дослідження того, як Україна змінювала свою позицію у рейтингу, розробленому на основі індексу розвитку ІКТ, у період з 2002 по 2017 рр.; дослідження шляхів для скорочення цифрового розриву, тобто різниці у рівні розвитку ІКТ, яка виникла між Україною та іншими країнами регіону, а також вивчення потенціалу подальшого розвитку ІКТ в Україні і ступеня, у якому Україна може скористатися ними для економічного зростання, виходячи з наявних інфраструктурних, технологічних і людських ресурсів. Методи - системний підхід, аналіз. Проведено аналіз прогресу України у рейтингу, складеному на базі індексу розвитку ІКТ, у порівнянні з іншими країнами регіону; дослідження динаміки підіндексів індексу розвитку ІКТ та їх компонентів у 2002 - 2017 рр., основних характеристик рівня розвитку ІКТ в Україні на 2016 р., телекомунікаційного ринку (ТКР) України у 2014 - 2016 рр.; дослідження зв'язку між ВНД і індексом розвитку ІКТ. Побудовано моделі, які надають можливість аналізувати розвиток інформаційних і телекомунікаційних технологій в Україні. Результати цього дослідження показують, що, починаючи з самого початку досліджуваного періоду, прогрес України у розвитку ІКТ був дуже повільним у порівнянні з іншими країнами регіону. Україна відстала від середнього рівня по регіону СНД майже за усіма показниками. Однак, в останні роки з'явилися позитивні тенденції, зокрема була запроваджена технологія 4G, збільшується кількість користувачів широкосмугового доступу, який є основним чинником зростання ТКР. Однак, для швидкого скорочення цифрового розриву, що виник між Україною та її сусідами, потрібно ще докласти чимало зусиль.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88 + З970.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського