Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Tykhonenko Yu$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Tykhonenko Yu. Ya. 
Geographical distribution of the genus IBPhragmidiumD Link = Географічне поширення роду IPhragmidiumD Link / Yu. Ya. Tykhonenko // Укр. ботан. журн. - 2007. - 64, № 1. - С. 35-41. - Библиогр.: 9 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.563.2*851.1

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Tykhonenko Yu. Ya. 
New records of Puccinia helianthi Schw. on Cyclachaena xanthiifolia (Nutt.) Fresen. from Ukraine = Нові знахідки Puccinia helianthi Schw. на Cyclachaena xanthiifolia (Nutt.) Fresen. з України / Yu. Ya. Tykhonenko, M. C. Aime, A. Wilson, V. G. Korytnianska // Укр. ботан. журн.. - 2013. - 70, № 5. - С. 678-680. - Бібліогр.: 680 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.563.2 Puc

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Tykhonenko Yu. Ya. 
New records of Milesina blechni and Milesina kriegeriana (Pucciniales) from the Ukrainian Carpathians = Нові знахідки Milesina blechni та Milesina kriegeriana (Pucciniales) з Українських Карпат / Yu. Ya. Tykhonenko, V. P. Hayova // Укр. ботан. журн.. - 2015. - 72, № 1. - С. 46-49. - Бібліогр.: 49 назв. - англ.

Повідомлено про знахідки на території природного заповідника "Іоріани" (Івано-Франківська область, Надвірнянський район) 2-х видів роду Milesina Magnus, які не реєструвалися в Україні вже протягом майже 100-а років: Milesina blechni (Syd. et P. Syd.) Arthur ex Faull на Blechnum spicant (L.) Roth і Milesina kriegeriana (Magnus) Magnus на Dryopteris carthusiana (Vill.) H. P. Fuchs. Обидва види знайдено в дуже вологих місцезнаходженнях. Ураження живильних рослин цих видів у сухіших оселищах не спостерігалось. Роботу ілюстровано шістьма мікрофотографіями виявлених іржастих грибів і картами їх поширення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.563.2 Puc

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Tykhonenko Yu. Ya. 
New records of the invasive fungus Melampsoridium hiratsukanum (Pucciniales) in Ukraine = Нові знахідки інвазійного гриба Melampsoridium hiratsukanum (Pucciniales) в Україні / Yu. Ya. Tykhonenko, V. P. Heluta, I. O. Dudka // Укр. ботан. журн.. - 2016. - 73, № 4. - С. 385-389. - Бібліогр.: 388 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.563.2 Puc

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Tykhonenko Yu. Ya. 
Distribution of Endophyllum sempervivi (Pucciniales) in Ukraine = Поширення в Україні Endophyllum sempervivi (Pucciniales) / Yu. Ya. Tykhonenko, V. P. Heluta // Укр. ботан. журн.. - 2017. - 74, № 1. - С. 71-75. - Бібліогр.: 74 назв. - англ.

У травні 2016 р. на кладовищі с. Борзова (Волинська обл., Україна) було відмічено епіфітотійний розвиток гриба Endophyllum sempervivi на Jovibara globifera - новому для України виді й роді живильних рослин. У Північній Європі (Бельгія, Великобританія, Данія, Ірландія, Нідерланди, Норвегія, Швеція), Канаді (Онтаріо) і США (північно-східні штати) E. sempervivi трапляється поза ареалом природного поширення Sempervivum і Jovibarda але, очевидно, відсутній у Марокко, Іспанії на південь від Піренеїв, Італії на південь від Альп і в західній Азії (Кавказ), незважаючи на присутність там аборигенних видів роду Sempervivum. Наведено список усіх локалітетів, в яких E. sempervivi був зареєстрований в Україні. Роботу ілюстровано мікрофотографіями, одержаними за допомогою сканувального електронного мікроскопа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.563.2 Puc*85

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Tykhonenko Yu. Ya. 
New records of Uromyces erythronii (Pucciniales) from Ukraine = Нові знахідки Uromyces erythronii (Pucciniales) з України / Yu. Ya. Tykhonenko, N. N. Sytschak, A. A. Kagalo, O. O. Orlov // Укр. ботан. журн.. - 2017. - 74, № 2. - С. 184-188. - Бібліогр.: 187 назв. - англ.

У квітні 2016 р. поблизу с. Чемеринці (Львівська обл.), а у травні 2016 р. поблизу с. Залужне (Житомирська обл.) було зібрано зразки гриба Uromyces erythronii на Erythronium dens-canis - рідкісній рослині, внесеній до Червоної книги України. У результаті дослідження зразків Erythronium, які зберігаються у гербаріях судинних рослин Львівського природознавчого музею (LWS) та Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного (KW), було виявлено ще 4 випадки розвитку цього гриба. Наведено список усіх локалітетів, в яких U. erythronii був зареєстрований в Україні. Робота ілюстрована мікрофотографіями, одержаними за допомогою сканувального електронного мікроскопа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*884(45УКР) + Е521.563.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Hayova V. P. 
The first records of Bartheletia paradoxa (Bartheletiomycetes, Agaricomycotina) in Ukraine = Перші знахідки Bartheletia paradoxa (Bartheletiomycetes, Agaricomycotina) в Україні / V. P. Hayova, Yu. Ya. Tykhonenko // Укр. ботан. журн.. - 2017. - 74, № 6. - С. 578-581. - Бібліогр.: 581 назв. - англ.

Наведено повідомлення про перші в Україні знахідки Bartheletia paradoxa на опалих листках Ginkgo biloba в трьох локалітетах у межах Києва в листопаді 2016 - 2017 рр. Знайдено конідіальну і теліальну стадії гриба. Наведено морфологічні особливості конідіом, конідій, вторинних конідій, теліїв і теліоспор. На сьогодні цей вид відомий з декількох країн Європи та Східної Азії (Кореї та Японії). Незважаючи на широке культивування Ginkgo biloba у світі, B. paradoxa поки що не була відмічена ні в межах гаданого природного ареалу цієї рослини в Китаї, ні в таких мікологічно добре вивчених регіонах, як Північна Америка чи Нова Зеландія. Статтю ілюстровано оригінальними мікрофотографіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.56*85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Tykhonenko Yu. Ya. 
First records of Uromyces glycyrrhizae (Pucciniales) in Ukraine = Перші знахідки Uromyces glycyrrhizae (Pucciniales) в Україні / Yu. Ya. Tykhonenko, L. P. Vakarenko // Укр. ботан. журн.. - 2018. - 75, № 2. - С. 187-190. - Бібліогр.: 189 назв. - англ.

У травні та вересні 2017 р. на східному узбережжі Куяльницького лиману (Одеська обл., Україна) на Glycyrrhiza glabra - рослині, включеній до Червоної книги України, було відмічено епіфітотійний розвиток нового для України іржастого гриба Uromyces glycyrrhizae. До даної знахідки цей вид був відомий з Європи, північної Африки, Азії та Північної Америки. Причини того, чому U. glycyrrhizae був відмічений в Україні лише нещодавно, залишаються нез'ясованими, але, беручи до уваги, що в Європі цей вид поширений тільки в південних регіонах, це може бути зумовлено глобальними змінами клімату. Наведено оригінальні мікрофотографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.563.2 Puc

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Tykhonenko Yu. Ya. 
Distribution of Pucciniastrum symphyti (Pucciniales) in Ukraine = Поширення Pucciniastrum symphyti (Pucciniales) в Україні / Yu. Ya. Tykhonenko, O. O. Jrlov // Укр. ботан. журн.. - 2018. - 75, № 5. - С. 441-445. - Бібліогр.: 444 назв. - англ.

У травні 2016 р. біля смт Миропіль (Житомирська обл., Україна) на Symphytum cordatum було відмічено епіфітотійний розвиток іржастого гриба Pucciniastrum symphyti. В Україні P. symphyti відмічався на S. cordatum, У. officinale - одноразово на S. microcalyx. Більшість зразків було зібрано на заході країни і дати збору в основному відносяться до періоду від пізньої весни до раннього літа. Знахідка P. symphyti розташована на східній межі ареалу S. cordatum. Незважаючи на широке розповсюдження S. officinale по всій країні, P. symphyti на цьому виді в Україні не реєструвався протягом понад 80 останніх років. Цей вид гриба поширений в Європі, на Кавказі та в Малій Азії. Завдяки системному характеру ураження P. symphyti здатний перезимовувати у кореневищах живокосту, і тому не потребує еціального господаря для свого відновлення. Проте характер загального поширення P. symphyti не пов'язаний із регіонами найвищого видового різноманіття роду Symphytum (у центрі різноманітності відмічено лише кілька знахідок), а в основному відображує поширення його еціального живителя Abies alba. Наведено оригінальні мікрофотографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.563.2 Puc*85

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Tykhonenko Yu. Ya. 
First records of Puccinia bornmuelleri (Pucciniales) in Ukraine = Перші знахідки Puccinia bornmuelleri (Pucciniales) в Україні / Yu. Ya. Tykhonenko, V. P. Hayova // Укр. ботан. журн.. - 2019. - 76, № 5. - С. 445-450. - Бібліогр.: 449 назв. - англ.

Новий для України іржастий гриб Puccinia bornmuelleri був зареєстрований на Levisticum officinale на садових ділянках у двох селах Київської області у червні 2019 р. Цей гриб вперше був зібраний Й. Борнмюллером у 1892 р. на території Ірану і описаний П. Магнусом у 1899 р. До кінця 20-го століття він був відомий лише з Ірану та Афганістану, але з 2000 р. він відмічається в Центральній Європі. На сьогодні цей гриб зареєстровано в Австрії, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Румунії, Угорщині, Україні (це повідомлення), Фінляндії та Чехії. Очевидно, недавня поява цього виду в Європі пов'язана зі змінами клімату. Дані про поширення P. bornmuelleri до 21-го ст. свідчать на користь гіпотези, що природний ареал L. officinale обмежується територією Ірану та Афганістану. Дослідження під сканувальним електронним мікроскопом виявили, що шипики на поверхні урединіоспор розташовані переважно у їх верхній частині. Відмічено фенологічну особливість гриба, а саме, розвиток молодих спермогоніїв і первинних урединіїв у першій декаді вересня, що свідчить про здатність теліоспор проростати без періоду зимового спокою, оскільки спермогонії можуть розвиватися лише після зараження рослини базидіоспорами. Роботу проілюстровано оригінальними мікрофотографіями, одержаними за допомогою світлового і сканувального електронного мікроскопів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.563.2 Puc*85

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Tykhonenko Yu. Ya. 
First records of Puccinia bornmuelleri (Pucciniales) in Ukraine = Перші знахідки Puccinia bornmuelleri (Pucciniales) в Україні / Yu. Ya. Tykhonenko, V. P. Hayova // Укр. ботан. журн.. - 2019. - 76, № 5. - С. 445-450. - Бібліогр.: 449 назв. - англ.

Новий для України іржастий гриб Puccinia bornmuelleri був зареєстрований на Levisticum officinale на садових ділянках у двох селах Київської області у червні 2019 р. Цей гриб вперше був зібраний Й. Борнмюллером у 1892 р. на території Ірану і описаний П. Магнусом у 1899 р. До кінця 20-го століття він був відомий лише з Ірану та Афганістану, але з 2000 р. він відмічається в Центральній Європі. На сьогодні цей гриб зареєстровано в Австрії, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Румунії, Угорщині, Україні (це повідомлення), Фінляндії та Чехії. Очевидно, недавня поява цього виду в Європі пов'язана зі змінами клімату. Дані про поширення P. bornmuelleri до 21-го ст. свідчать на користь гіпотези, що природний ареал L. officinale обмежується територією Ірану та Афганістану. Дослідження під сканувальним електронним мікроскопом виявили, що шипики на поверхні урединіоспор розташовані переважно у їх верхній частині. Відмічено фенологічну особливість гриба, а саме, розвиток молодих спермогоніїв і первинних урединіїв у першій декаді вересня, що свідчить про здатність теліоспор проростати без періоду зимового спокою, оскільки спермогонії можуть розвиватися лише після зараження рослини базидіоспорами. Роботу проілюстровано оригінальними мікрофотографіями, одержаними за допомогою світлового і сканувального електронного мікроскопів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.563.2 Puc*85

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Shkolnyi O. 
Advisability and possibility of using ICT during preparation for the EIA in mathematics = Доцільність та можливість використання ІКТ під час підготовки до ЗНО з математики / O. Shkolnyi, Yu. Tykhonenko // Фіз.-мат. освіта. - 2021. - № 2. - С. 11-16. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Наразі дослідження, що стосуються методики організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень з математики українських випускників, набули надзвичайної актуальності. Це пов'язано, зокрема, з тим, що з 2021 р. тест ЗНО з математики є обов'язковим в системі державної підсумкової атестації. Мета роботи - визначення доцільності та можливості використання інформаційно-комунікаційних технологій при підготовці до ЗНО з математики. Для досягнення цієї мети організовано статистичне опитування учнів, результати якого в подальшому можуть бути використані при створенні методичних рекомендацій для фахівців з підготовки до незалежного оцінювання. Для досягнення цілей застосовано емпіричні методи: власне опитування за допомогою електронного засобу (Google form), спостереження за навчальним процесом учнів, а також аналіз результатів їхніх досягнень. У дослідженні використано комплекс методів наукового пізнання: порівняльний аналіз для з'ясування різних поглядів на проблему; систематизація та узагальнення для формулювання висновків і методичних порад; узагальнення авторського педагогічного досвіду та спостережень. Як показало опитування українських випускників, більшість із них обирають комбінований підхід під час підготовки до ЗНО з математики, тобто використовують як електронні засоби навчання, так і друковані посібники. Більшість учнів надає перевагу підготовці до тестування з репетитором або на офлайн курсах. Самостійно готуються, в основному, учні класів і шкіл фізико-математичного профілю. Понад 80 % опитаних позитивно ставляться до використання електронних засобів навчання в процесі підготовки до ЗНО, причому найбільш популярними з них є тестові онлайн платформи та відеоуроки на YouTube. 64 % опитаних учнів задоволені власним рівнем підготовки до ЗНО з математики, а серед причин невдоволення називають недостачу знань, умінь і навичок, отриманих у школі. Однак, більшість опитаних вважають, що підготовку до ЗНО повинна цілком забезпечувати держава на безкоштовній основі. При цьому основним шляхом до вдосконалення системи підготовки до ЗНО учні вважають необхідність матеріального заохочення вчителів та учасників тестування. Встановлено, що електронні засоби при підготовці до ЗНО з математики поки що є малопопулярними. Причиною цього може бути слабкий рівень поширення технологій у нашій країні. Саме тому офлайн курси та репетитори є найбільш розповсюдженим вибором абітурієнтів при підготовці до ЗНО. Готовність учнів платити репетиторам і на курсах показує нинішню неспроможність держави в межах шкільного навчання дати учням необхідний рівень знань взагалі та для складання ЗНО зокрема. Таким чином, в Україні склалася ситуація, коли "тіньова" система освіти домінує за якістю та популярністю над офіційною. Проблемою, яка виникає перед державою, є врегулювання тіньового сектору освітніх послуг так, щоб він не заважав, а сприяв забезпеченню належної якості освіти.



Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Shkolnyi O. 
Using of ICT during preparation for EIA: ways to search for the optimal model = Застосування ІКТ під час підготовки до ЗНО: шляхи пошуку оптимальної моделі / O. Shkolnyi, Yu. Tykhonenko // Фіз.-мат. освіта. - 2021. - № 4. - С. 13-19. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Актуальність вдосконалення методики підготовки до ЗНО з математики наразі сумнівів не викликає. Раніше було встановлено, що електронні засоби при підготовці до ЗНО з математики є малопопулярними серед абітурієнтів, але позитивні тенденції в розвитку ІКТ для підготовки до ЗНО з математики також присутні. Потужною мотивацією до використання технологій під час навчання математики стала нинішня пандемічна ситуація, коли введення карантинів і тривалі періоди навчання онлайн починають сприйматися учнями та вчителями як звичайні навчальні ситуації. За цих обставин учителі математики вимушені використовувати ІКТ, створювати та розробляти нові форми організації навчального процесу, вдосконалювати та адаптувати методики та технології навчання. Мета роботи - встановлення доцільності використання ІКТ, їх місця та ролі під час підготовки до ЗНО з математики з позиції вчителів і репетиторів, а також визначення, яким чином сучасні технології сприяють чи заважають пошуку оптимальної методик і підготовки до цього виду оцінювання. Для досягнення цілей - застосовано емпіричні методи: власне опитування за допомогою електронного засобу (Google forms), спостереження за навчальним процесом учнів, а також аналіз результатів їхніх досягнень. У дослідженні використано комплекс методів наукового пізнання: порівняльний аналіз для з'ясування різних поглядів на проблему; систематизація та узагальнення для формулювання висновків і методичних порад; узагальнення авторського педагогічного досвіду та спостережень. Як показало опитування вчителів математики, дві третини з них вважають, що найбільш оптимальним способом здійснення підготовки до ЗНО є поєднання аудиторних занять та онлайн-формату. 98 % опитаних вважає використання ІКТ доцільним при підготовці до ЗНО, причому лідером серед цих технологій є тестові онлайн-платформи (НаУрок, osvita.ua, Всеосвіта, Quizlet, Classtime). 97 % респондентів вбачають використання електронних засобів при підготовці до ЗНО з математики корисним, а 28 % повністю задоволені і кількістю, і якістю наявних електронних ресурсів. Водночас, 72 % учителів вважають, що кількість електронних засобів навчання слід збільшити, а їх якість слід покращити, що говорить про необхідність розвитку та вдосконалення даної сфери. Висновки. Універсальної методики підготовки до ЗНО з математики не існує, оскільки вона суттєво залежить як від учнівської аудиторії, так і від індивідуальних особливостей вчителя чи репетитора, котрий її здійснює. Незалежне оцінювання є лише інструментом для адекватного оцінювання рівня навчальних досягнень учня і не може бути метою навчання в школі. Натомість головною метою навчання є розвиток дитини, розкриття її здібностей, а також формування тих компетентностей, які надають змогу їй знайти своє місце в житті, реалізуватися як особистості. Тому при підготовці до ЗНО з математики головною метою для вчителя ми вважаємо повторення і систематизацію шкільного курсу математики, а не формальне тренування учнів розв'язувати конкретні класи тестових завдань. Використання ІКТ при цьому сприймається як природне доповнення навчального процесу, а не лише як вимушений крок унаслідок навчання в умовах карантину. Зазначено, що використання електронних засобів при підготовці до ЗНО з математики є корисним, але при цьому важливим є забезпечення належної якості тестів, що пропонуються до загального доступу вчителям і учням на різноманітних онлайн платформах.



Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського