Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Udod O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Udod O. A. 
Features of direct photocomposition restoration of teeth with different enamel caries resistance = Особливості прямого фотокомпозиційного відновлення зубів з різною карієсрезистентністю емалі / O. A. Udod, I. O. Moroz // Вісн. стоматології. - 2023. - 48, № 2. - С. 47-52. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Мета дослідження - клінічна оцінка прямих реставрацій жувальних зубів з життєздатною пульпою, виконаних з фотокомпозиційного матеріалу за різного часу кислотного протравлення емалі, залежно від рівня її карієсрезистентності, яку оцінено за структурно-функціональною кислотостійкістю. У 105 пацієнтів наногібридним фотокомпозитом було проведено пряме відновлення 105 жувальних зубів з порожнинами I класу за Блеком. У 38 пацієнтів I групи з високою та середньою структурно-функціональною кислотостійкістю емалі та у 36 осіб III групи з низькою та дуже низькою кислотостійкістю тотальне протравлення твердих тканин зубів проводили 15 секунд, у 31 пацієнта II групи з високою та середньою кислотостійкістю емаль протравлювали 30 секунд, дентин - 15 секунд. Стан відновлень оцінено за критеріями, які стосувалися крайового забарвлення, крайового прилягання та вторинного карієсу. Через 6 місяців за критеріями "крайове абарвлення", "крайове прилягання" та "вторинний карієс" у пацієнтів I групи порушення були виявлені у 3 реставраціях (7,89 %), в осіб II групи - у 2 відновленнях (5,56 %), у пацієнтів III групи - у 4 відновленнях (12,90 %), у 12 місяців порушення встановлені, відповідно, у 7 відновленнях (20 %), у 2 (5,88 %) і 11 реставраціях (40,74 %). Вторинний карієс був діагностований тільки в осіб III групи, відповідно до термінів, в 1 (3,23 %) та 3 відновлених зубах (11,11 %). Загальна кількість відновлень з порушеннями у пацієнтів III групи у 12 місяців була у 1,6 та 5,5 рази більшою, ніж у пацієнтів I та II групи, при цьому в осіб I групи відновлень з порушеннями було у 3,5 рази більше, ніж у пацієнтів II групи, в яких за високої або середньої кислотостійкості емалі час її протравлення був збільшений. Для зниження ризику розвитку ускладнень і пролонгації термінів функціонування відновлень у пацієнтів з високим або середнім рівнем структурно-функціональної кислотостійкості емалі слід збільшити час кислотного протравлення емалі до 30 секунд. В осіб з низьким або дуже низьким рівнем кислотостійкості обстеження стану реставрацій необхідно проводити кожні 6 місяців, особливу увагу слід приділяти діагностиці у відновлених зубах вторинного карієсу. Висновки: при проведенні прямого фотокомпозиційного відновлення зубів необхідно враховувати карієсрезистентність емалі за структурно-функціональною кислотостійкістю та диференційовано підходити до часу її протравлення.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського