Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Vranayova Z$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Vranayova Z.  
Diminishing of Legionella infection risk in hot water supply / Z. Vranayova, D. Kosicanova, D. Ocipova // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 600. - С. 567-571. - Библиогр.: 9 назв. - англ.

The presence of Legionella pneumophila in hot and cold water systems inside any building is to be expected. Hotels and hospitals abroad, particularly those located in old buildings, represent a major source of risk for Legionnaires' disease due to the high frequency of Legionella contamination. The most vulnerable individuals are normally the elderly, or those already weakened by sickness or disease. The subject of the paper is our investigation Legionella contamination of hot water in a cross-sectional survey in Kosice, the second biggest city of the Slovak republic.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1 + Н765

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Vranay F.  
Heating for intelligent building - case study / F. Vranay, Z. Vranayova // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2008. - № 627. - С. 226-229. - Библиогр.: 2 назв. - англ.

Доведено, що теплові помпи як джерело відновлювальної енергії є дуже ефективними та безпечними для довкілля. За достатніх умов енергія від низькопотенціального тепла, що переважно є непридатним, використовується як джерело енергії для теплових помп. Застосування цих систем супроводжується використанням електроенергії за низького тарифу, що забезпечить роботу інших електроприладів. Установлено величину затрат на обігрівання та функціонування електроприладів будівель і показано нові шляхи використання комбінованої системи з низькотемпературними обігрівальними системами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Vranay F.  
Res additional application in contemporary buildings / F. Vranay, Z. Vranayova // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 737. - С. 303-306. - Библиогр.: 3 назв. - англ.

Зазначено, що теплові насоси та сонячна система надають нам найефективніший шлях забезпечення нагрівання й охолодження у багатьох напрямках застосування, оскільки вони використовують поновлювальні джерела довкілля. Експериментальні виробничі приміщення факультету "Центр економічних досліджень з поновлювальних джерел енергії і систем розподілу" засновано з метою досліджень можливості зменшення енергетичних витрат на будівництво, пов'язаних з економією. Реалізований проект цього Центру створює реальне навколишнє середовище для ефективного проведення технологічних досліджень в лабораторії у режимі експлуатації: технології співгенеруючих елементів, теплові насоси, фотогальваніка, теплові капіляри та польові технології вимірювань і регулювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З388

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Karelova Z. 
Risk analysis for RWH system and its verification by mathematical methods / Z. Karelova, Z. Vranayova, D. Kaposztasova, P. Purcz // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 756. - С. 74-77. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Зазначено, що дощова вода є альтернативним і відновлювальним джерелом води та відповідає ідеям збалансованого розвитку. Аналіз ризиків надає можливість ідентифікувати ризики, пов'язані зі збором дощової води (RWH) в цілому. Визначено, що частини системи збору дощової води є потенційно небезпечними. Потенційні небезпеки оцінено шляхом аналізу ступенів ризику та найбільш небезпечні частини системи встановлено. Як зразок для аналізу використано відомий План Безпеки Води (Water Safety Plan) і напівкількісний підхід. Методику перевірено за допомогою різних математичних методів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Markovic G. 
Waste water heat recovery system / G. Markovic, Z. Vranayova, D. Kaposztasova // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 844. - С. 307-310. - Бібліогр.: 6 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З391.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Poorova Z. 
Green roof as a saving technology and creator of microclimate / Z. Poorova, F. Vranay, Z. Vranayova // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 844. - С. 311-315. - Бібліогр.: 4 назв. - англ.

Зазначено щодо важливості економії енергії за рахунок оптимального вибору рослинності, яку використовуватимуть для зелених дахів. Місто Кошице розташоване у східній частині Словаччини, на р. Горнад у Кошицькому басейні. Кошице має ознаки як вологого континентального клімату, так і океанського клімату, оскільки місто знаходиться в північній помірній зоні. Місто має 4 районні сезони. Випадання опадів характеризується невеликою зміною протягом року, в основновному опади випадають протягом літа і лише деякі - в зимовий період. Сьогодні зміни клімату активно обговорюють у всьому світі. Ми кожен день маємо справу зі зміною рельєфу країни, зміною типу природної поверхні Землі на бетон, бітум і водонепроникні поверхні. Екологічна будівля в Кошице має зелений дах на верхівці будівлі. Мета роботи - дослідити температуру поверхні покрівлі для трьох різних типів трави зеленого даху. Той факт, що різний вибір рослинності впливає на зниження температури зеленого даху, може бути дуже цікавим з погляду мікроурбанізму та мікроклімату. Основною ідеєю є зниження температури на поверхні покрівлі для заощадження енергії та одержання води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н872.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Vranayova Z. 
Scheme for promoting industrial energy efficiency - pine project results / Z. Vranayova, D. Kaposztasova // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 844. - С. 356-362. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Досліджено основні фактори, що впливають на процедуру енергоаудиту, та описано заходи щодо підвищення енергоефективності на малих і середніх підприємствах, забезпечуючи пропозиції для енергетичної політики підприємств. Аналіз базується на вибірці з 280 малих і середніх підприємств із 7 європейських країн, які брали участь у міжнародному проекті з промислової енергоефективності. У ході енергетичного аудити, зроблено 8 основних висновків: енергоаудит є цінним для малого та середнього бізнесу, але не є життєздатним варіантом для консалтингової компанії на комерційній основі; основними складовими під час проведення енергетичного аудиту є відсутність даних про фактичне споживання енергії, інформаційні бар'єри та інші м'які чинники, - такі, як очікування і попередній досвід, економічні чинники є значними бар'єрами для підвищення енергоефективності. Серед заходів щодо підвищення енергоефективності - поведінка та контроль є ключовими факторами, відповідний метод для енергоаудиту є ключем до успіху.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-554.081-218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Knut P. 
Comparison of measured and calculated electrical energy captured by photovoltaic panels = Порівняння виміряної та розрахункової електричної енергії, виробленої фотографічними панелями / P. Knut, P. Kapalo, Z. Vranayova // Theory and Building Practice. - 2022. - 4, № 2. - С. 49-57. - Бібліогр.: 56 назв. - англ.

Мета роботи - опис досліджень роботи фотоелектричних панелей (ФЕП) протягом 4 міс, які були встановлені у сімейному будинку в селі Лучка в східній Словаччині. Панелі було змонтовано з південного боку будівлі під ухилом 26 градусів. Згодом здійснено порівняння цих фактично виміряних значень з обчисленими значеннями за допомогою програмного забезпечення PVGIS, яке також використовується для розрахунку ФЕП. Оскільки це програмне забезпечення працює з даними з 2019 р., цим можна пояснити відхилення даних попередніх років. Вимірювання ФЕП проводилось у квітні, травні, червні та липні 2021 р. Вимірювання відбувалося лише під час активності сонячного проміння, тобто коли сонячні промені падали на ФЕП, тому з цих результатів вимірювань можна дізнатися, скільки електроенергії можна фактично виробити за ці місяці та скільки "виробить" програмне забезпечення, якщо введемо ті самі параметри для розташування та тип ФЕП, що й для сімейного будинку. У майбутньому планується продовжувати вимірювати кількість виробленої електроенергії за допомогою цих ФЕП для подальших досліджень. Ці вимірювання можуть бути дуже корисними, оскільки завдяки цим результатам можна точніше визначити, скільки електроенергії вироблятимуть для нас ФЕП, або допомогти у виборі правильних ФЕП. Вимірювання заплановано на 2022, 2023, 2024, 2025 рр. Буде порівняно кінцеві результати з програмним забезпеченням PVGIS і буде вказано на відхилення виміряних і розрахункових значень від отриманих даних. У 2024 р. на цьому сімейному будинку планується збільшити кількість ФЕП до 16 штук. У зв'язку зі збільшенням кількості ФЕП різні значення порівнюватимуться з програмним забезпеченням PVGIS, але за тією самою процедурою.



Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського