Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Yanenko O$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Yanenko O. P. 
Photometric absorbance spectrum analyzer of slightly transparent biomaterials = Фотометричний спектроаналізатор поглинальної здатності слабко прозорих біоматеріалів / O. P. Yanenko, K. L. Shevchenko, V. A. Shulha, O. D. Holovchanska // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Радіотехніка. Радіоапаратобудування. - 2017. - Вип. 69. - С. 62-65. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Запропонована функціональна схема фотометричного спектроаналізатора та алгоритм перетворення вимірювальних сигналів, які дозволяють оцінити поглинальну здатність слабко прозорих біоматеріалів, рідин та інших фізичних і біологічних об'єктів, що тією чи іншою мірою пропускають та поглинають світлові потоки. Поряд зі спрощенням схеми та одночасним підвищенням чутливості практично на порядок і точності вимірювання забезпечується оцінка глибини проникнення світлового потоку в біоматеріал, визначення коефіцієнта згасання та побудова спектрограми за результатом аналізу сигналів двох, рознесених за довжиною хвилі джерел світла. Використання максимально рознесених за довжиною хвилі світлодіодів (синього та червоного), мікроконтролера та персонального комп'ютера забезпечує можливість побудови спектрограми для всіх потоків видимого світла за результатами тільки двох вимірювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: З842-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Рад.тех. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Yanenko O. Ph. 
Modulation optical radiometry in medical and biological research = Модуляційна оптична радіометрія в медико-біологічних застосуваннях / O. Ph. Yanenko, K. L. Shevchenko, O. D. Golovchanska // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2018. - Вип. 55. - С. 125-133. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: З842 + Р354.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Yanenko O. 
Automated testing system for implants to regulate intraocular pressure = Автоматизизована система випробувань імплантатів для регулювання внутрішньоочного тиску / O. Yanenko, A. Tkachuk, R. Tkachuk // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2020. - Вип. 59. - С. 102-108. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Імплантація дренажних пристроїв при глаукомі зазвичай виконується після попередніх невдалих процедур і є останнім шансом пацієнта зберегти зір. Описано пристрій, що надає змогу автоматизувати процес передопераційної перевірки імплантатів різних типів, що використовуються для виведення внутрішньоочної рідини при глаукомі. Такий прилад допоможе підвищити успішність операції та зберегти зір пацієнтам із глаукомою, завдяки попередній перевірці імплантатів на справність та параметри виведення внутрішньоочної рідини. Для реалізації поставленої мети авторами на базі елементів мікросистемної техніки розроблена структурна схема автоматизованої системи для вимірювання та контролю параметрів імплантатів регулювання внутрішньоочного тиску. Залежно від матеріалу та ступеню твердості імплантату можливі три випадки, коли імплантат відкривається раніше, водночас виникає ризик гіпотонії для ока пацієнта, пізніше - ризик гіпертонії й коли імплантат працює в зоні встановленого тиску. Приведено графіки тестування трьох імплантатів різного ступеню твердості, а також графік відтворюваності характеристики не дефектного імплантату. Запропоновано метод перевірки параметрів імплантатів шляхом апаратного створення надлишкового тиску, з можливістю автоматизованого контролю параметрів передопераційної перевірки імплантатів. Розроблена автоматизована система для передопераційного тестування імплантатів, яка забезпечує: спрощення схеми з одночасною можливістю автоматизації процесу передопераційної перевірки імплантатів різних типів; надає змогу здобути підвищення чутливості, точності вимірювання та об'єктивності визначення параметрів імплантаті; визначення їхньої придатності для використання в медичній хірургічній практиці за параметрами виведення рідини, а саме тиску відкриття, закриття та відтворюваності характеристики під час повторного спрацювання, що сприятиме підвищенню ефективності проведених операцій; скорочення часу перевірки імплантату, який обмежується 2 - 3 хвилинами, і можливістю збереження інформації про параметрів, як в електронному (на комп?ютері), так і в паперовому вигляді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р672.609.1

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Yanenko O. 
Low-intensity signal modulation of the microwave physiotherapy equipment = Модуляція низькоінтенсивних сигналів в мікрохвильовій апаратурі для фізіотерапії / O. Yanenko, S. Peregudov, K. Shevchenko, V. Kychak // Вісн. КПІ. Сер. Приладобудування. - 2021. - Вип. 61. - С. 77-84. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Описані особливості амплітудно-частотної модуляції вихідних сигналів генераторів міліметрового діапазону для мікрохвильової терапії. Здійснено огляд появи можливих біологічних та медичних ефектів за допомогою модульованих сигналів. Використання високочутливого обладнання радіолокаційного типу дозволило вивчити здатність людини до поглинання в діапазоні мм-хвиль від зовнішнього джерела. Описано результати експериментальних досліджень авторів, це показало, що на деяких частотах реєструється підвищене поглинання потужності опромінюючого сигналу. Ці частоти називаються "резонансами поглинання". Представлено оригінальні схеми монохроматичних та шумових генераторів сигналів, розроблені авторами, та описано принцип їх роботи. Показано можливість формування сигналів низької інтенсивності та забезпечення роботи діапазону генератора з використанням другої гармоніки монохроматичного сигналу та селективні властивості КВЧ-вузлів. Розкрито технічні параметри та характеристики розроблених пристроїв. Області застосування розроблених пристроїв у практичній медицині окреслені. За допомогою блоку управління генерується низькочастотний сигнал у вигляді пилкоподібної або трикутної напруги, який подається на перетворювач варактора. Під впливом сигналу модуляції змінюється ємність варактора і, отже, частота КВЧ генератора. Описано роботу комбінованої системи вимірювання випромінювання з модульованим шумоподібним вихідним спектром та відгуками пацієнта. Продемонстровано широкі практичні можливості використання мікропроцесорної технології для автоматизації та управління процесом вибору режиму роботи, для формування та зміни параметрів модуляції мікрохвильового сигналу. Проведені дослідження розкривають процес взаємодії низькоінтенсивного мікрохвильового випромінювання з тілом людини і можуть бути використані в технологіях міліметрової терапії. Описані сервісні функції розробленого обладнання, які сприяють його більш ефективному використанню в технологіях мікрохвильової терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського