Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Yegorov I$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Yegorov I.  
Innovation, R&D and industrial restructuring in central and eastern European countries / I. Yegorov // Наука та інновації. - 2005. - 1, № 4. - С. 30-41. - Библиогр.: 24 назв. - англ.

The article deals with the problems of development of the R&D and innovation systems in the Central and Eastern European (CEE) countries. Despite evident positive results in economic transformation, these countries have serious problems in innovation sphere. In turn, lack of in-house R&D and innovation activities negatively affects the growth rates of national economies. Recent tendencies in innovation development in CEE countries are promising but the gap between them and developed EU countries is still substantial.


Ключ. слова: Central and Eastern Europe, innovation, industrial restructuring, technology transfer
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-55 + У9(4)300-312

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Yegorov I. 
Foresight studies in the context of innovation policy of Ukraine in 2000s = Форсайтные исследования в контексте инновационной политики Украины в 2000-х годах / I. Yegorov // Наука та наукознавство. - 2015. - № 2. - С. 12-20. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Рассмотрены проблемы научно-технологического прогнозирования в Украине в более широком контексте реализации инновационной политики. Представлен обзор основных тенденций экономической, научно-технологической и инновационной деятельности в независимой Украине. Показаны противоречия в инновационной политике Украины. Выполнен подробный анализ хода реализации двух форсайтных программ в Украине: 2004 года и 2008 - 2011 годов. Обобщены их основные результаты и определены наиболее важные проблемы в области прогнозных исследований в Украине. Подчеркнуто, что форсайтные работы в Украине реализовывались в условиях слабой и непоследовательной инновационной политики; были нечетко определены задачи их участников; они в основном использовались как информационный инструмент для политиков; инновационная политика в Украине формировалась преимущественно на нормативной основе, а не на результатах анализа будущих тенденций в научно-технологической и инновационной сфере.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч210.9 + У9(4УКР)0-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Shakhbazyan K. S. 
Evolution of innovation cluster policy in Ukraine = Еволюція політики щодо інноваційних кластерів в Україні / K. S. Shakhbazyan, H. P. Dubinskyi, I. Yu. Yegorov // Наука та наукознавство. - 2017. - № 4. - С. 35-45. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Розглянуто основні етапи еволюції політики шодо створення та підтримки інноваційних кластерів в Україні, проаналізовано основні ініціативи держави щодо стимулювання кластерів. Увагу приділено становленню конкретних кластерів та їх подальшому розвитку за умов глибокої соціально-економічної кризи. Показано, що інноваційні кластери ще не набули поширення в Україні внаслідок низки причин, які проаналізовано у роботі. Розроблено рекомендації щодо заходів з державної підтримки інноваційних кластерів у контексті євроінтеграційних процесів, зокрема підкреслено роль наукових центрів, які можуть стати основою таких кластерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч214(4УКР) + У9(4УКР)292.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Yegorov I. 
Innovation policy and implementation of smart specialisation in Ukraine = Інноваційна політика та імплементація розумної спеціалізації в Україні / I. Yegorov, Yu. Ryzhkova // Економіка і прогнозування. - 2018. - № 3. - С. 48-64. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (ЄС) визначає необхідність наближення національної практики використання інструментів інноваційної політики до європейських. На сьогодні у країнах ЄС особливу увагу приділяють інноваційному розвитку регіонів на основі розумної спеціалізації. Розумна спеціалізація для дослідницьких та інноваційних стратегій (S3) застосовується переважно у країнах та регіонах ЄС та є основною вимогою для регіонів ЄС, що реалізують програми розвитку за рахунок коштів Європейських структурних та інвестиційних фондів (ESIF). Ключовою особливістю концепції S3 є те, що вона орієнтована на підтримку унікальних галузей або видів економічної діяльності, які мають бути пов'язані зі спеціалізацією регіонів. У ЄС S3 розглянуто як новий інструмент підтримки, що сприятиме зростанню знань у розвинених регіонах, а також стимулюванню розвитку менш розвинених регіонів та країн. Відповідно до рекомендацій Керівництва з розроблення стратегії S3, цей процес відбувається у шість етапів: аналіз регіонального/національного контексту та потенціалу для інновацій; управління; спільне бачення; визначення пріоритетів; політика, дорожні карти та план дій; інтеграція механізмів моніторингу та оцінки. Тож основна мета дослідження - застосування методології формування S3 для розроблення стратегії розумної спеціалізації в Україні. Представлено оцінку наукової та інноваційної системи на національному рівні відповідно до зазначених рекомендацій за кожним із шести етапів, виявлено їх сильні та слабкі сторони. Також репрезентовано т.зв. "колесо оцінювання", що дозволяє візуально представити великий обсяг інформації, отриманої в результаті оцінювання можливостей застосування розумної спеціалізації. Значну увагу приділено головним бар'єрам на етапах розроблення стратегії, які необхідно подолати для успішної імплементації розумної спеціалізації в Україні як на національному так і на регіональному рівнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського