Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Yehorchenkov V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Yehorchenkov V. 
Simulation of solar energy gain through natural lighting systems of complex geometry = Моделювання сонячних теплонадходжень від систем природного освітлення складної геометрії / V. Yehorchenkov, L. Koval, O. Sergeychuk, V. Buravchenko // Theory and Building Practice. - 2019. - 1, № 2. - С. 1-6. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Важливу роль в енергозбереженні будівель відіграють системи природного освітлення. Тому площа світлових прорізів повинна бути оптимізована, щоб забезпечити світловий комфорт у приміщеннях і зниження енерговитрат на підтримку комфортного теплового режиму. Інженерні методи розрахунку сонячних теплонадходжень (СТН) застосовуються для будівель масової забудови з огороджувальними конструкціями (ОК) у вигляді горизонтальних і вертикальних площин. Для поверхонь криволінійної форми складають системи рівнянь, які розв'язують числовими методами зі значними затратами комп'ютерного часу. Запропоновано метод моделювання СТН для нестандартних рішень ОК в умовах наявної забудови з використанням апарату точкового числення (АТЧ). АТЧ надає змогу формувати точкову множину, оптимізовану до заданої форми геометричного об'єкта. Отриману множину використовують для формування елементарних тілесних кутів, у межах яких визначаються теплонадходження в розрахункові точки приміщення від прямої, розсіяної та відбитої сонячної радіації. Сума елементарних величин теплонадходження визначає загальну величину теплонадходжень у приміщенні. Дослідження показали, що математичний АТЧ ефективний для моделювання багатьох фізичних процесів, зокрема режиму СТН у приміщення, що є важливим для формування комфортного середовища та енергоефективності будівель. У результаті розроблено методику формування режиму СТН у будівлі складної геометрії як від прямих сонячних променів і розсіяного випромінювання небозводу, так і від променевих потоків, відбитих від поверхонь землі та сусідніх об'єктів. Практичне значення проведеного дослідження полягає у тому, що отримано точкові рівняння, за допомогою яких формують точкову множину геометричних об'єктів. Використовуючи координати точок сканування, одержано формули для визначення величин СТН, які легко програмувати на персональних комп'ютерах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Yehorchenkov V. 
Principles of the exposure natural lighting modeling of premises = Принципи моделювання природного освітлення приміщень за експозицією / V. Yehorchenkov, O. Sergeychuk, L. Koval // Theory and Building Practice. - 2020. - 2, № 2. - С. 113-118. - Бібліогр.: 117 назв. - англ.

Відомо, що критерієм оцінки змінного природного освітлення є експозиція, яка дорівнює добутку інтенсивності освітлення на час його дії. Мета роботи - розробка принципів моделювання світлового режиму з урахуванням часового чинника у вигляді річної експозиції при оцінці енергетичних показників від систем освітлення будівлі. Проведено дослідження експозиції в приміщенні залежно від орієнтації світлопрорізу та його розташування в просторі. Експозицію розглянуто на прикладі трьох однакових офісних приміщень з однаковим світлопрорізом, який має 3 орієнтації: північ, захід і південь і 3 положення: вертикальне, похиле та горизонтальне. Для розрахунку річної експозиції використано відомий програмний комплекс VELUX Daylight Visualizer 2. Для зручності аналізу експозиції введено поняття коефіцієнта природної експозиції (КПЕ), який є відношенням експозиції в приміщенні до одночасного значення зовнішньої експозиції. Дослідження показали, що експозиція є ефективним критерієм оцінки природного освітлення в приміщеннях у часі. Існуюча система оцінки енергоспоживання при освітленні будинків системою суміщеного освітлення є наближеною і не враховує таких факторів, як орієнтація світлопрорізів за сторонами горизонту та їхнє положення в просторі. Вдосконалено метод розрахунку енергоспоживання при освітленні приміщень із використанням експозиції, який враховує розташування світлопрорізів у просторі та їх орієнтацію за сторонами горизонту. Запропоновано принцип визначення тривалості використання штучного освітлення на основі експозиції у разі різного розташування світлопрорізу в просторі, яке істотно впливає на енергоспоживання штучного освітлення приміщень. У результаті проведеного числового експерименту отримано прогнозований результат: найбільш енергоємним є приміщення з вертикальним світлопрорізом північної орієнтації, а найменш енергоємним - приміщення з горизонтальним світлопрорізом. Приміщення з похилим світлопрорізом має середнє значення енергоспоживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.8 + З294

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44353 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського