Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>TJ=Енерготехнології та ресурсозбереження<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Жук Г. В. 
Енергоефективні технології зрідження природного газу в установках малої продуктивності: перспективи України / Г. В. Жук, О. І. П'ятничко, Л. Р. Онопа, Ю. В. Іванов // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 7-18. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Поряд зі зростанням споживання у світі природного газу випереджаючими темпами зростає та розвивається галузь малотоннажного виробництва зрідженого природного газу, відкриваючи можливість одержання та транспортування його як товарного продукту на газових родовищах або свердловинах, віддалених від газових мереж, освоєння малодебітних свердловин та альтернативних джерел метановмісного газу. Вивчено розвиток сучасних технологій зріджування природного газу та класифіковані цикли зрідження, що використовуються у малотоннажному виробництві. В Україні досить великі запаси природного газу знаходяться у дрібних, а також виснажених родовищах, тому проблема створення енергоефективних технологий зрідження та транспортування їх вуглеводневих ресурсів має особливу актуальність. Для освоєння таких малоресурсних родовищ найбільше підходять установки зрідження, що працюють за компресійно-дросельним циклом. Розроблено енергоефективні технологічні схеми установок зрідження природного газу: в дросельно-ежекторному циклі високого тиску з попереднім охолодженням за допомогою пропанової холодильної машини та у дросельному циклі середнього тиску з етановим холодильним циклом та рекуперацією частини зрідженого газу. Одержано оптимальні параметри холодильних циклів та установок загалом з точки зору мінімізації приведених енергетичних витрат. Перевагами запропонованих дросельних схем є простота, надійність, що пов'язано з використанням стандартного компресорного та холодильного обладнання, та досить висока для малотоннажних виробництв енергоефективність (на рівні 0,5 кВт-год/кг зрідженого природного газу).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.3

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фатеєв А. І. 
Методи визначення натрію в процесі водного відмивання солоного вугілля / А. І. Фатеєв, С. І. Кривошеєв, В. О. Квіцинський, Т. Г. Шендрік // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 19-26. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вугілля з підвищеним вмістом лужних і лужноземельних металів (так зване солоне вугілля) займає чинне місце серед резервних джерел енергії в Україні. Для оцінки динаміки виходу солей (переважно хлориду натрію) у водний розчин під час очищення солоного вугілля використовують стандартні методи. Розглянуто переваги та недоліки існуючих методів стосовно визначення вмісту натрію у водних розчинах. Наведено принцип роботи модернізованого спектрального комплексу КСВУ-5, що базується на визначенні вмісту лужних металів у водних розчинах за методом атомно-емісійного аналізу. Показано чудову відтворюваність результатів вимірювання на спектральному комплексі малих і великих концентрацій Na у розчині. Наведено результати експериментального дослідження процесу очищення водним відмиванням зразків солоного вугілля різного класу крупності (у діапазоні 0 - 5 мм) й аналізу одержаних розчинів спектральним комплексом КСВУ-5. Виконано порівняння концентрації натрію у розчинах за знесолення солоного вугілля, одержаних за допомогою методу атомно-абсорбційного та атомно-емісійного аналізу. Показано можливість використання експрес-аналізу (кондуктометр/солемір) для визначення концентрації натрію в розчині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л521.0

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Клюс В. П. 
Енергетична ефективність газогенераторних плит з периферійним та центральним горінням газів / В. П. Клюс, М. М. Жовмір, С. В. Клюс // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 27-33. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив організації реагування генераторного газу з повітрям із захистом від атмосферних впливів на енергетичну ефективність роботи газогенераторної плити у режимах, що відповідають її застосуванню для нагріву води для господарських потреб та для варіння їжі. Для стабілізації роботи газогенераторної плити запропоновано змішування генераторного газу повітрям та їх реагування здійснювати у камері згоряння з виходом продуктів згоряння через звужений центральний отвір. Виконано порівняння двох модифікацій плит: без камери згоряння (плита з периферійним горінням) та з камерою згоряння (плита з центральним горінням). Експериментально показано, що встановлення у плиті камери згоряння з організацією центрального горіння та захистом факелу від атмосферних впливів у режимі нагріву води надає змогу збільшити коефіцієнт корисної дії до 29,6 % у порівнянні з 25,1 % для плити з периферійним горінням. Середня корисна теплова потужність плит за периферійного та центрального горіння була однаковою - 1,2 кВт. Застосування газогенераторної плити для нагріву води з її тривалим кип'ятінням (режим приготування їжі) призводить до зниження коефіцієнта корисної дії, для плити з центральним горінням коефіцієнт корисної дії зменшувався з 29,6 до 21,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.071

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Нікітін Є. Є. 
Техніко-економічна ефективність комбінованих систем централізованого теплопостачання з локальним тепловим джерелом для гарячого водопостачання / Є. Є. Нікітін, О. В. Дутка // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 34-40. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто принципову схему комбінованих систем централізованого теплопостачання (ЦТП), у яких для опалення використовується централізоване, а для гарячого водопостачання - локальне джерело теплової енергії. Розроблено математичну модель, яка надає змогу виконати порівняльний аналіз техніко-економічних характеристик двох сценаріїв модернізації системи теплопостачання: заміна котлів, теплових мереж і насосів зі збереженням традиційної схеми гарячого водопостачання; заміна цих елементів із встановленням локального теплового джерела гарячого водопостачання, яке забезпечує споживача гарячою водою за допомогою локальної теплової мережі, протяжність якої суттєво менша від існуючої. Як локальні теплові джерела розглянуто електробойлери та сонячні колектори з електричним догрівом. Показано переваги комбінованих схем ЦТП за планування 10 років. Виконано розрахунковий аналіз впливу різних факторів на перевагу схеми комбінованих систем ЦТП. Розроблена модель може бути використана для підготовки техніко-економічних обгрунтувань проектів енергоефективної модернізації систем ЦТП.


Індекс рубрикатора НБУВ: З38

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Нехамин М. М. 
Параметры скорости горения при моделировании программой ANSYS FLUENT процесса сжигания твердого топлива / М. М. Нехамин, Д. Л. Бондзик // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 41-45. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Существующее различие моделей, используемых для описания скорости горения частиц твердого топлива и, соответственно, различие фигурирующих в них констант, определяет актуальность формулировки связи констант, известных из литературы, с параметрами, которые необходимо задавать в программах для CFD-моделирования теплоэнергетических процессов. Это, в частности, относится к моделированию горения твердого топлива в известной программе ANSYS FLUENT. На основе принятых допущений была разработана методика пересчета констант скорости реакции углерода коксового остатка угля с кислородом окислителя в параметры, необходимые для расчета горения частиц твердого топлива в пакете ANSYS FLUENT. Результаты расчетов показали, что выбранный подход дает небольшую погрешность скорости горения (~ 1 %), которую можно считать приемлемой.


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Трус И. Н. 
Исследование эффективности очистки воды от ионов тяжелых металлов сорбентами на основе магнетита / И. Н. Трус, Н. Д. Гомеля, Т. В. Крысенко, Е. С. Булгаков // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 46-51. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Деремешко Л. А. 
Обессоливание хлоридно-сульфатных солоноватых вод электродиализатором усовершенствованной конструкции / Л. А. Деремешко, М. Н. Балакина, О. О. Семинская, Д. Д. Кучерук, В. В. Гончарук // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 52-58. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Мікульонок І. О. 
Використання полімерів та пластмас у теплообмінному обладнанні (огляд) / І. О. Мікульонок // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 59-65. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто можливість використання теплообмінників, повністю або частково виготовлених із застосування полімерів та пластичних мас. Незважаючи на очевидну, на перший погляд, недоцільність застосування полімерних матеріалів у теплообмінному обладнанні (низький коефіцієнт теплопровідності, а також невисокі, у порівнянні з металами, характеристики міцності більшості найпоширеніших полімерів), "полімерні" теплообмінники все впевненіше знаходять застосування у різноманітних галузях промисловості. Запропоновано класифікацію теплообмінних апаратів, конструктивні елементи яких виконано із застосування полімерних матеріалів. У її основу покладено такі ознаки: вид полімеру, тип полімерного матеріалу, тип теплообмінного апарата (форма теплообмінних елементів), ступінь використання полімерних матеріалів у конструкції, ступінь рухомості полімерних теплообмінних елементів, рівень складання конструкції, діаметр трубчастих елементів. Виконано критичний аналіз найбільш характерних конструкцій, розроблених вітчизняними й закордонними проектувальниками й винахідниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: З368-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Жук Г. В. 
Енергоефективні технології зрідження природного газу в установках малої продуктивності: перспективи України / Г. В. Жук, О. І. П'ятничко, Л. Р. Онопа, Ю. В. Іванов // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 7-18. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Поряд зі зростанням споживання у світі природного газу випереджаючими темпами зростає та розвивається галузь малотоннажного виробництва зрідженого природного газу, відкриваючи можливість одержання та транспортування його як товарного продукту на газових родовищах або свердловинах, віддалених від газових мереж, освоєння малодебітних свердловин та альтернативних джерел метановмісного газу. Вивчено розвиток сучасних технологій зріджування природного газу та класифіковані цикли зрідження, що використовуються у малотоннажному виробництві. В Україні досить великі запаси природного газу знаходяться у дрібних, а також виснажених родовищах, тому проблема створення енергоефективних технологий зрідження та транспортування їх вуглеводневих ресурсів має особливу актуальність. Для освоєння таких малоресурсних родовищ найбільше підходять установки зрідження, що працюють за компресійно-дросельним циклом. Розроблено енергоефективні технологічні схеми установок зрідження природного газу: в дросельно-ежекторному циклі високого тиску з попереднім охолодженням за допомогою пропанової холодильної машини та у дросельному циклі середнього тиску з етановим холодильним циклом та рекуперацією частини зрідженого газу. Одержано оптимальні параметри холодильних циклів та установок загалом з точки зору мінімізації приведених енергетичних витрат. Перевагами запропонованих дросельних схем є простота, надійність, що пов'язано з використанням стандартного компресорного та холодильного обладнання, та досить висока для малотоннажних виробництв енергоефективність (на рівні 0,5 кВт-год/кг зрідженого природного газу).


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.3

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Фатеєв А. І. 
Методи визначення натрію в процесі водного відмивання солоного вугілля / А. І. Фатеєв, С. І. Кривошеєв, В. О. Квіцинський, Т. Г. Шендрік // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 19-26. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вугілля з підвищеним вмістом лужних і лужноземельних металів (так зване солоне вугілля) займає чинне місце серед резервних джерел енергії в Україні. Для оцінки динаміки виходу солей (переважно хлориду натрію) у водний розчин під час очищення солоного вугілля використовують стандартні методи. Розглянуто переваги та недоліки існуючих методів стосовно визначення вмісту натрію у водних розчинах. Наведено принцип роботи модернізованого спектрального комплексу КСВУ-5, що базується на визначенні вмісту лужних металів у водних розчинах за методом атомно-емісійного аналізу. Показано чудову відтворюваність результатів вимірювання на спектральному комплексі малих і великих концентрацій Na у розчині. Наведено результати експериментального дослідження процесу очищення водним відмиванням зразків солоного вугілля різного класу крупності (у діапазоні 0 - 5 мм) й аналізу одержаних розчинів спектральним комплексом КСВУ-5. Виконано порівняння концентрації натрію у розчинах за знесолення солоного вугілля, одержаних за допомогою методу атомно-абсорбційного та атомно-емісійного аналізу. Показано можливість використання експрес-аналізу (кондуктометр/солемір) для визначення концентрації натрію в розчині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л521.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Клюс В. П. 
Енергетична ефективність газогенераторних плит з периферійним та центральним горінням газів / В. П. Клюс, М. М. Жовмір, С. В. Клюс // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 27-33. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено вплив організації реагування генераторного газу з повітрям із захистом від атмосферних впливів на енергетичну ефективність роботи газогенераторної плити у режимах, що відповідають її застосуванню для нагріву води для господарських потреб та для варіння їжі. Для стабілізації роботи газогенераторної плити запропоновано змішування генераторного газу повітрям та їх реагування здійснювати у камері згоряння з виходом продуктів згоряння через звужений центральний отвір. Виконано порівняння двох модифікацій плит: без камери згоряння (плита з периферійним горінням) та з камерою згоряння (плита з центральним горінням). Експериментально показано, що встановлення у плиті камери згоряння з організацією центрального горіння та захистом факелу від атмосферних впливів у режимі нагріву води надає змогу збільшити коефіцієнт корисної дії до 29,6 % у порівнянні з 25,1 % для плити з периферійним горінням. Середня корисна теплова потужність плит за периферійного та центрального горіння була однаковою - 1,2 кВт. Застосування газогенераторної плити для нагріву води з її тривалим кип'ятінням (режим приготування їжі) призводить до зниження коефіцієнта корисної дії, для плити з центральним горінням коефіцієнт корисної дії зменшувався з 29,6 до 21,9 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н763.071

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Нікітін Є. Є. 
Техніко-економічна ефективність комбінованих систем централізованого теплопостачання з локальним тепловим джерелом для гарячого водопостачання / Є. Є. Нікітін, О. В. Дутка // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 34-40. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто принципову схему комбінованих систем централізованого теплопостачання (ЦТП), у яких для опалення використовується централізоване, а для гарячого водопостачання - локальне джерело теплової енергії. Розроблено математичну модель, яка надає змогу виконати порівняльний аналіз техніко-економічних характеристик двох сценаріїв модернізації системи теплопостачання: заміна котлів, теплових мереж і насосів зі збереженням традиційної схеми гарячого водопостачання; заміна цих елементів із встановленням локального теплового джерела гарячого водопостачання, яке забезпечує споживача гарячою водою за допомогою локальної теплової мережі, протяжність якої суттєво менша від існуючої. Як локальні теплові джерела розглянуто електробойлери та сонячні колектори з електричним догрівом. Показано переваги комбінованих схем ЦТП за планування 10 років. Виконано розрахунковий аналіз впливу різних факторів на перевагу схеми комбінованих систем ЦТП. Розроблена модель може бути використана для підготовки техніко-економічних обгрунтувань проектів енергоефективної модернізації систем ЦТП.


Індекс рубрикатора НБУВ: З38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Нехамин М. М. 
Параметры скорости горения при моделировании программой ANSYS FLUENT процесса сжигания твердого топлива / М. М. Нехамин, Д. Л. Бондзик // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 41-45. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Существующее различие моделей, используемых для описания скорости горения частиц твердого топлива и, соответственно, различие фигурирующих в них констант, определяет актуальность формулировки связи констант, известных из литературы, с параметрами, которые необходимо задавать в программах для CFD-моделирования теплоэнергетических процессов. Это, в частности, относится к моделированию горения твердого топлива в известной программе ANSYS FLUENT. На основе принятых допущений была разработана методика пересчета констант скорости реакции углерода коксового остатка угля с кислородом окислителя в параметры, необходимые для расчета горения частиц твердого топлива в пакете ANSYS FLUENT. Результаты расчетов показали, что выбранный подход дает небольшую погрешность скорости горения (~ 1 %), которую можно считать приемлемой.


Індекс рубрикатора НБУВ: З352.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Трус И. Н. 
Исследование эффективности очистки воды от ионов тяжелых металлов сорбентами на основе магнетита / И. Н. Трус, Н. Д. Гомеля, Т. В. Крысенко, Е. С. Булгаков // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 46-51. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Деремешко Л. А. 
Обессоливание хлоридно-сульфатных солоноватых вод электродиализатором усовершенствованной конструкции / Л. А. Деремешко, М. Н. Балакина, О. О. Семинская, Д. Д. Кучерук, В. В. Гончарук // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 52-58. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Мікульонок І. О. 
Використання полімерів та пластмас у теплообмінному обладнанні (огляд) / І. О. Мікульонок // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 1. - С. 59-65. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто можливість використання теплообмінників, повністю або частково виготовлених із застосування полімерів та пластичних мас. Незважаючи на очевидну, на перший погляд, недоцільність застосування полімерних матеріалів у теплообмінному обладнанні (низький коефіцієнт теплопровідності, а також невисокі, у порівнянні з металами, характеристики міцності більшості найпоширеніших полімерів), "полімерні" теплообмінники все впевненіше знаходять застосування у різноманітних галузях промисловості. Запропоновано класифікацію теплообмінних апаратів, конструктивні елементи яких виконано із застосування полімерних матеріалів. У її основу покладено такі ознаки: вид полімеру, тип полімерного матеріалу, тип теплообмінного апарата (форма теплообмінних елементів), ступінь використання полімерних матеріалів у конструкції, ступінь рухомості полімерних теплообмінних елементів, рівень складання конструкції, діаметр трубчастих елементів. Виконано критичний аналіз найбільш характерних конструкцій, розроблених вітчизняними й закордонними проектувальниками й винахідниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: З368-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Карп І. М. 
Водень: властивості, виробництво та особливості використання / І. М. Карп // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 2. - С. 4-14. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З354.3 + Л264

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Лобунець Ю. М. 
Застосування термоелектричних теплових насосів у системах централізованого теплопостачання / Ю. М. Лобунець // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 2. - С. 14-19. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено попередній аналіз можливостей застосування термоелектричних теплових насосів у низькотемпературних централізованих системах теплопостачання (системах 4-го та 5-го покоління). Показано, що завдяки схемним рішенням з використанням термоелектричних теплових насосів можливо забезпечити високу енергетичну ефективність низькотемпературних теплових мереж. Проведено оцінки, що підтверджують доцільність використання термоелектричних теплових насосів, інтегрованих безпосередньо у систему опалення споживачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З388

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Пикашов В. С. 
Исследование влияния покрытий протяженных излучающих труб на их теплоизлучение при нагреве больших объектов и отоплении производственных помещений / В. С. Пикашов, Л. Н. Троценко, Т. В. Виноградова, В. А. Великодный // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 2. - С. 19-26. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Показано, что для нагрева больших по длине и объему помещений и объектов наиболее целесообразно применение протяженных излучающих труб. Описан способ нагрева протяженных объектов, при котором применяется принцип радиационного излучения от излучающих труб длиной свыше 30 м. Рассмотрены способы повышения равномерности температуры и теплового излучения от труб. Приведены результаты лабораторных экспериментов по изучению зависимости теплового излучения труб от способов нанесения на них специальных покрытий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.101-04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пилипенко Р. А. 
Економія природного газу в процесах сушіння та розігрівання металургійних ковшів / Р. А. Пилипенко, Р. В. Мельников, Є. С. Цвєтков // Енерготехнології та ресурсозбереження. - 2020. - № 2. - С. 27-35. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К32-420.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28350 Пошук видання у каталогах НБУВ 


...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського