Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=туберкульоз<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Дужий І. Д. 
Захворюваність на туберкульоз медичних працівників Сумської області за останнє десятиріччя / І. Д. Дужий, Г. П. Олещенко // туберкульоз. - 2020. - № 4. - С. 64-69. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити тенденцію захворюваності на туберкульоз (ТБ) медичних працівників Сумської області в період реформування медичних закладів протитуберкульозного типу протягом 2010 - 2019 рр. Усього в Сумській обл. на ТБ захворіли 87 медичних працівників. Поміж захворілих 15 (17,2 %) осіб і працівники протитуберкульозних закладів (ПТЗ), а 72 (82,8 %) - працівники загальнолікувальної мережі (ЗЛМ). Загалом за ці роки в області зареєстровано 6149 хворих на вперше діагностований ТБ. З них 1,4 % (87 хворих) - медичні працівники. Тобто двоє зі 100 захворілих на ТБ - медичні працівники. Поміж усіх захворілих на ТБ лише 0,2 % (15 осіб) є працівниками ПТЗ, а 1,2 % (72 особи) - працівниками ЗЛМ. Захворюваність працівників ПТЗ загалом становила 15,5 на 10 тис. відповідних працівників, а захворюваність працівників ЗЛМ - 3,6 на 10 тис. Хворіють переважно жінки, що пов'язано з тендерним складом медичних працівників. Частіше хворіє середній медичний персонал (53,3 % у ПТЗ та 47,2 % у ЗЛМ) та молодший медичний персонал (20,0 та 27,8 % відповідно). З віком ризик захворювання на ТБ зменшується, оскільки найчастіше хворіють у віці до 40 років. Висновки: питома вага працівників ЗЛМ у 4,8 разу перевищує кількість працівників ПТЗ, що захворіли на ТБ, що особливо актуально в період реформування фтизіатричної служби, коли основні функції з лікування хворих на ТБ перекладаються на плечі лікарів загальної практики - сімейної медицини. У працівників ЗЛМ зафіксовано більш поширені та позалегеневі форми ТБ, що може свідчити про недостатню настороженість працівників ЗЛМ, формальне ставлення до профілактичних медичних оглядів та недостатню обізнаність з питань інфекційного контролю за туберкульозу на тлі збільшення часу роботи з хворими на ТБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр-4Сум)П + Р11(4Укр-4Сум)026.254

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського